Absolwenci i pracodawcy o studiach podyplomowych

Zarządzanie BHPTomasz Ogrodnik

To była słuszna decyzja - studia podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Poszerzyłem  wiedzę z zakresu BHP, niezbędną do rzetelnego wywiązywania się z obowiązków Specjalisty BHP w dużych zakładach chemicznych, gdzie pracuję.
Bardzo dobry poziom studiów, ciekawe wykłady, przemiła atmosfera oraz bardzo życzliwy i niestresujący stosunek wykładowców do słuchaczy pozwoliły na maksymalne wykorzystanie czasu na zdobycie wiedzy. Wykładowcy prowadzący zajęcia to osoby z dużym potencjałem i wiedzą teoretyczną, a także praktycy posiadający ogromne doświadczenie zawodowe. Wymienię jeszcze inne zalety studiowania w WSB: nowoczesny tryb nauczania, przyjazna kadra, sprawnie działająca administracja, bardzo dobre warunki lokalowe i lokalizacja, świetna perspektywa przyszłości. Wszystkim będę polecał studiowanie w WSB.

Tomasz Ogrodnik
Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.
Absolwent Studiów Podyplomowych Zarządzanie BHP

 

 

Menedżer sprzedaży B2BAdam Osowski

Gdy podjąłem decyzję o zwiększeniu swoich zawodowych kompetencji wybór padł na studia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Już po pierwszych zajęciach, przekonałem się, że to był strzał w dziesiątkę. Zaimponowali kompetentni praktycy prowadzący warsztaty. Jako absolwent uważam, że była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu – postawiłem na  rozwój zawodowy i co równie ważne - osobisty. Spore znaczenie miało także to, że każdy z wykładowców był zaangażowany w proces zdobywania wiedzy. Wspierali także swoim doświadczeniem i pomagali rozwiązywać realne wyzwania z życia zawodowego. Rozważam teraz kolejny krok – rozpoczęcie studiów z zakresu Business Coaching’u.
Adam Osowski
UPC Polska Sp. z o.o.
Absolwent Studiów Podyplomowych Menedżer sprzedaży B2B

 

 

Marta DajerZarządzanie projektami

Dlaczego wybrałam WSB w Dąbrowie? Ze względu na bardzo dobrą opinię wśród absolwentów. Zajęcia prowadzone w formie warsztatów przez praktyków, którzy służą pomocą, radą oraz swoim doświadczeniem nie tylko w trakcie studiów, ale i po zakończeniu nauki. W ramach zajęć Uczelnia zorganizowała szkolenia wraz z Certyfikacją metodyki zarządzania projektami PRINCE2® na poziomie Foundation oraz Practitioner, jak również umożliwiła zdobycie dodatkowych Certyfikatów z zakresu metodyki SIX Sigma, z metodologii KAIZEN oraz Lean Management.
Marta Dajer
Kamsoft S.A.
Absolwent Studiów Podyplomowych Zarządzanie projektami

 

 

 

Piotr DygasAkademia Profesjonalnego Coachingu

"Cel? To marzenie z datą realizacji". To jedna z wielu myśli, którą poznałem i przekułem w doświadczenie podczas przygody z Akademią Profesjonalnego Coachingu. To nie tylko doskonała wiedza, ale też początek poznawania samego siebie oraz zmian, o które skutecznie zadbali nasi doskonali prowadzący. Studia w WSB to doświadczeni prowadzący, ale też zwariowana grupa słuchaczy, dająca z siebie wszystko podczas kolejnych zjazdów i chcąca jak najlepiej wykorzystać nowo zdobytą wiedzę w praktyce. Każdy z nas posmakował całej palety narzędzi coachingowych poznając ich prawdziwą moc i skuteczność. Zadziwiające, jak wiele można zmienić w swoim życiu dzięki nauce. Coaching w Wyższej Szkole Biznesu to nie studia - to stan świadomości, to podróż z pełnymi zaangażowania i charyzmy Przewodnikami. Studia już za mną - teraz czas napisać kolejny rozdział przygody pt. "Coaching".
Piotr Dygas
Netia S.A.
Absolwent Studiów Podyplomowych Akademia Profesjonalnego Coachingu

 

 

 

Dorota KlocMenedżerskie studia podyplomowe

Dzięki zajęciom z praktykami biznesu studiowanie było przyjemne i efektywne. Przekazana wiedza jest mi na co dzień potrzebna w pracy zawodowej. Polecam ten kierunek studiów wszystkim, którzy chcą podnieść swoje kompetencje na każdym szczeblu zarządzania oraz tym, którzy dopiero wkraczają w świat biznesu. Wśród słuchaczy można spotkać ludzi, którzy dzielą się własnymi, ciekawymi doświadczeniami. Gdybym miała jeszcze raz wybrać studia podyplomowe to oczywiście byłyby to Menedżerskie Studia Podyplomowe w WSB w Dąbrowie Górniczej.

Dorota Kloc
Getin Noble Bank
Absolwentka Studiów Podyplomowych Menedżerskie studia podyplomowe

 

 

 

 

Menedżer JakościDominika Macha,

To doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje w obszarze ciągłego doskonalenia. Szczególnie interesująca jest możliwość uzyskania międzynarodowych certyfikatów: Auditora Zintegrowanego Systemu Zarządzania, Pełnomocnika oraz Menedżera ds. jakości, które w dzisiejszych czasach pozwalają zaistnieć na rynku pracy oraz wyprzedzić konkurencję. Zajęcia prowadzone przez jednostkę certyfikacyjną TÜV Nord w zakresie jakości, w połączeniu z nowoczesnymi metodami zarządzania tj. Kaizen, Six Sigma, okazały się niepowtarzalną dla mnie ofertą.
Dominika Macha,
Arcelormittal Poland S.A.
Absolwent Studiów Podyplomowych Menedżer Jakości

 

 

 

Rachunkowość i finanseRadosław Wojtas

Studia nie tylko dla teoretyków. Podejmując decyzję o wyborze kierunku miałem określone cele: wymianę poglądów i doświadczeń, odnowienie i usystematyzowanie wiedzy na temat niektórych zagadnień związanych z rachunkowością i finansami, zdobycie nowych umiejętności, poznanie aktualnych tendencji i trendów. I nie zawiodłem się! Zajęcia prowadzone przez praktyków: biegłych rewidentów, czynnych księgowych, prawników, pracowników ZUS i US, znanych ekonomistów – pozwoliły w 100%  zrealizować założony cel. Zdobyta wiedza i umiejętności na pewno pozwolą na wykonywanie obowiązków na jeszcze wyższym poziomie.
Radosław Wojtas
Konsorcjum Ochrony Kopalń Sp. z o.o.
Absolwent Studiów Podyplomowych Rachunkowość i finanse

 

 

 

Menedżer Jakości

Wybrałam studia, które bezpośrednio wiążą się z pracą, jaką wykonuję w dziale Systemów Zarządzania w jednej z większych firm produkcyjnych na rynku polskim z branży spożywczej (cukierniczej). Kierunek Menedżer jakości daje możliwość zdobycia wiedzy niezbędnej przy opracowywaniu, wdrażaniu i doskonaleniu systemów jakości oraz uzyskania międzynarodowych certyfikatów Auditora, Pełnomocnika oraz Menedżera Jakości. Dzięki tym certyfikatom wzrosła nasza wartość na rynku pracy. Ogromnym atutem tego kierunku jest prowadzenie wykładów i ćwiczeń przez praktyków, audytorów z jednej z czołowych firm w zakresie zarządzania jakością - TÜV Nord Polska. Przekazywana wiedza podparta doświadczeniami praktycznymi daje słuchaczom możliwość dokładnego zrozumienia przekazywanych treści.
Monika Karoń
Delicpol Sp. z o.o.
Absolwentka Studiów Podyplomowych Menedżer Jakości

 

 

 

Zarządzanie zasobami ludzkimi

O Studiach Podyplomowych myślałam od co najmniej 2 lat. Szczegółowo analizowałam programy studiów, kadrę prowadzących. I ostatecznie udało mi się dokonać właściwego wyboru - formuła studiów proponowanych przez WSB w Dąbrowie Górniczej jest niewątpliwie wyjątkowa. Forma warsztatowa sprawia, że nie ma mowy o nudzie. Jest za to możliwość nauczenia się i poznania procesów poprzez praktyczne ćwiczenia oraz wymianę doświadczeń z wykładowcami – praktykami. Na uwagę zasługuje również rewelacyjna atmosfera w grupie zbudowana już podczas pierwszych zajęć.  Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić te studia każdemu, kto pragnie swoją zawodową przyszłość związać z działem HR.
Małgorzata Kowalska
Timken Polska Sp. z o.o.
Absolwentka Studiów Podyplomowych Zarządzanie zasobami ludzkimi