Bezpieczeństwo narodowe

Opis kierunku

Bezpieczeństwo Narodowe kierunek, który od kilku lat niezwykle prężnie rozwija się w Wyższej Szkole Biznesu . Świetny poziom kształcenia oraz ścisłą współpracę ze służbami mundurowymi zaprewnia Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych działające w ramach uczelni.

 

Bezpieczeństwo Narodowe w Wyższej Szkole Biznesu  to:

- praktyczne specjalności: policyjna, wojskowa i przeciwpożarowa,

- umowa z Komendantem Głównym Policji - realizacja programu kształcenia w zakresie szkolenia podstawowego dla policjantów,

- szkolenia wspierające kompetencje (wyszkolenie strzeleckie, elementy samoobrony, zajęcia sprawnościowe),

- spotkania z praktykami, wizyty studyjne, zajęcia w środowisku pracy.

 

Absolwenci Bezpieczeństwa Narodowego

Kończąc studia absolwenci są wykształceni, świetnie przygotowani do podjęcia pracy w służbach mundurowych, odważniejsi i co ważne zaprawieni w rozwiązywaniu problemów w ekstremalnych warunkach.

 

Ty decydujesz o sobie.

Bezpieczeństwo Narodowe to studia dla ludzi odpowiedzialnych, ciekawych świata którzy w przyszłości będą zapewniali bezpieczeństwo mieszkańcom naszego kraju. W WSB ty decydujesz czy w przyszłości zasilisz szeregi Policji, Wojska, Straży Pożarnej, Straży Granicznej czy Agencji Ochrony ? wystarczy, że wybierzesz odpowiednią specjalność:

 

Porozumienie z Komendantem Głównym Policji

 

29 października 2012 roku Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zawarła Porozumienia z Komendą Główną Policji W sprawie realizacji wybranych treści kształcenia  na kierunku Bezpieczeństwo narodowe.


Na podstawie porozumienia absolwenci kierunku studiów bezpieczeństwo narodowe, którzy zdecydują się na wstąpienie do Policji, odbędą skrócone szkolenie podstawowe. Podstawą prawną jest Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 16 października 2010 r. 

 

 

Szkolenia

Bezpieczeństwo narodowe w WSB  to nie tylko nauka i książki ale też zajęcia w terenie, obozy szkoleniowe i wiele innych form podczas, których zdobędziesz umiejętności praktyczne.

Nauczymy Cię maksymalnego zaangażowania w zadania oraz odpowiedzialności za siebie i innych.

 

Studiuje Bezpieczeństwo Narodowe w WSB i jest to najlepszy kierunek, jaki mogłam wybrać. Najbardziej wartościowe dla mnie są obozy szkoleniowe, podczas których doskonalę swoje umiejętności praktyczne. To dzięki szkoleniom upewniłam się, że strzelanie, wspinaczka oraz ciężkie treningi są rzeczywiście dla mnie ? to właśnie chcę robić w przyszłości.  Ogromny atut studiów to świetne wykłady z najlepszymi profesorami,  policjantami oraz żołnierzami.  Udział w wizytach studyjnych umożliwia poznanie działania różnych formacjach. Dzięki programowi ?3 dni studiujesz 2 dni pracujesz" mogę spokojnie podnosić swoje kwalifikacje w pracy zawodowej i jednocześnie studiować dziennie. Jak najbardziej polecam studia wszystkim, którzy marzą o pracy w służbie.

Patrycja Hornig

Patrycja Hornig
Kierunek: Bezpieczeństwo narodowe; specjalność: Organizacja i funkcjonowanie służb publicznych

 

Specjalności

Opłaty

 

Bezpieczeństwo narodowe - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
 
Studia dzienne stacjonarne 100 zł * 395 zł 100 zł * 415 zł 415 zł 415 zł
Studia zaoczne niestacjonarne 295 zł 365 zł 365 zł 385 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 200 zł 210 zł 210 zł 210 zł
Opłata rekrutacyjna + legitymacja 117 zł  

 

* Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie - za Twoje studia płaci pracodawca"

 

Bezpieczeństwo narodowe - studia II stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2-4 Rata miesięczna
 
Studia dzienne stacjonarne 100 zł 330 zł 417 zł
Studia zaoczne niestacjonarne 330 zł 417 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 200 zł 210 zł
Opłata rekrutacyjna + legitymacja 117 zł

 

 

 

Oferta specjalna

Partnerzy

Wyższa Szkoła Biznesu  ma podpisane porozumienie z Komendantem Głównym Policji, współpracuje z Śląską Komendą Policji w Katowicach oraz wieloma komendami miejskimi. Uczelnia współpracuje również z Wojskowymi Komendami Uzupełnień, jednostkami wojskowymi m.in. Jednostką Wojskową Komandosów w Lublińcu czy Jednostką Agat.  Doświadczenia jakie studenci zdobywają dzięki tej współpracy niewątpliwie zaowocują w życiu zawodowym.

 

Centralny Ośrodek Szkolenia

Służby Więziennej w Kaliszu

 

   

Okręgowy Inspektorat

Służby Więziennej