Informatyka

Opis kierunku

Studia Informatyka w Akademii WSB to jedna z najlepszych propozycji edukacyjnych w kraju. Akademia WSB jako jedyna Uczelnia w regionie i jedna z niewielu w kraju znalazła się wśród zwycięzców konkursów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego uzyskując dofinansowanie w wysokości 10 mln zł. na kierunki o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy.

Studia inżynierskie I stopnia na kierunku Informatyka trwają 7 semestrów. Mają charakter wyższych studiów zawodowych i kończą się obroną pracy dyplomowej (inżynierskiej). Studia odbywają się w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

 Informatyka w Akademii WSB to:

- maksimum praktycznej wiedzy

 -praktyczny program studiów na kierunku Informatyka uzyskał Nagrodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- unikalne specjalności: Aplikacje mobilne, Inżynier systemów przetwarzania danych,

- program studiów dostosowany do branżowych certyfikacji oraz rynku pracy (certyfikaty Cisco, Microsoft, Oracle, Blackberry),

 - nowoczesne formy edukacji (wirtualne praktyki IBM, narzędzia grywalizacji Comarch, platforma e-learningowa Moodle, projekty praktyczne w miejscu pracy),

 - specjalistyczne laboratoria komputerowe (m.in. laboratoria systemów przetwarzania danych, sieci bezprzewodowych, grafiki komputerowej, kryptografii kwantowej),

 - zastosowanie specjalistycznego oprogramowana w procesie kształcenia m.in. systemy informatyczne firmy Microsoft, Oracle, Cisco, IBM, zintegrowane systemy zarządzania IFS, CRM firmy Simple,

- wizyty oraz praktyki w wiodących firmach informatycznych (m.in. IBM, Kroll Ontrack, Comarch S.A, Wasko S.A., UPC, 3Services Factory S.A., Netology, Interia.pl,  Alcerol Mittal),

 - cykliczne spotkania z praktykami reprezentującymi największe krajowe i międzynarodowe firmy z branży IT.

 

Mimo, iż od uzyskania dyplomu magistra inżyniera minęło już kilka lat, nadal miło wracam wspomnieniami do czasów studiowania w Akademii WSB. Wysoka jakość przekazywanej wiedzy, to wartość sama w sobie, która jest bezcenna i pozostaje na zawsze. Wykładowcy, przekazując wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności, byli dla mnie partnerami, od których mogłem oczekiwać życzliwej pomocy. Byłem też szczęśliwcem, który swoje studia magisterskie ukończył dzięki funduszom z Unii Europejskiej. Całość projektu była prowadzona bez zastrzeżeń. Organizacja i planowanie zawsze było konsultowane ze studentami, co ułatwiało zdobywanie wiedzy. 

Aktualnie mam w planach kolejny krok w rozwijaniu samego siebie i z pewnością wybiorę Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej.

fot. Dariusz Kubica

Sławomir Szabrański
Absolwent kierunku  Informatyka

 

Kończąc studia  na kierunku Informatyka w Akademii WSB uzyskuje:

gruntowną wiedzę z zakresu ogólnych zagadnień informatyki, umiejętności projektowania, konstruowania i uruchamiania systemów informatycznych (w szczególności rozproszonych), gruntowną wiedzę z zakresu budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, wiedzę z zakresu architektury systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych, w szczególności stanowiących podstawę dla działania komputerowych systemów zarządzania przedsiębiorstwem, umiejętności programowania komputerów i zasady inżynierii oprogramowania w stopniu umożliwiającym efektywną pracę w zespołach programistycznych, umiejętności projektowania i zarządzania nowoczesnymi sieciami komputerowymi, znajomość problemów administracji i bezpieczeństwa systemów informatycznych, kompetencje w zakresie doradztwa rozwiązań biznesowych dla systemów informatycznych wspomagających pracę przedsiębiorstw.

Studia magisterskie II stopnia na kierunku Informatyka trwają 4 semestry. Kandydaci chcący podjąć kształcenie na poziomie studiów magisterskich powinni posiadac dyplom potwierdzający ukończone studia I stopnia na kierunku informatyka, matematyka, automatyka, fizyka lub zbliżonym. Studia odbywają się w trybie stacjonarnym (dziennym i wieczorowym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Podejmując decyzję o wyborze uczelni kierowałem się możliwością zdobycia tytułu inżyniera w rozwijającej się dyscyplinie, która pozwala być niezależnym i otwiera nowe perspektywy zawodowe. Postawiłem na kierunek zamawiany, który daje szanse uczestnictwa w zajęciach dodatkowych z matematyki, fizyki, przedsiębiorczości i ochrony środowiska. Dzięki zajęciom prowadzonym przez praktyków nie tylko mogę poszerzyć swoją wiedzę, ale i mam okazję wymiany opinii z profesjonalistami. Mam również dostęp do najnowszych publikacji z zakresu informatyki.

Dwukrotnie uczestniczyłem w międzynarodowych targach informatycznych CeBIT w Hannoverze. Podczas tych wyjazdów poznałem najnowsze osiągnięcia w dziecinie IT. Jako student Akademii WSBWydziału Zamiejscowego w Cieszynie uczestniczyłem też w kursie AutoCAD. Obecnie w ramach projektu Nowoczesny inżynier studia na kierunku informatyka w Akademii WSB" zostałem przyjęty na kursy Cisco, Microsoft i Oracle w formule blended-lerning. Wybrany przeze mnie kierunek zamawiany daje także możliwość uzyskania stypendium Nowoczesny inżynier dla wyróżniających się studentów. Jestem szczęśliwym stypendystą już 4 semestr. Zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze, w klimatyzowanych salach z dostępem do Internetu. Część zajęć odbywa się na zasadzie e-learningu a z wszystkimi wykładowcami mam również kontakt mailowy.
Szczególnie cennym doświadczeniem okazały się zajęcia, na których poznałem zasady tworzenia kodu QR. Umiejętność ta okazała się bardzo przydatna w mojej działalności społecznej  od 14 lat zajmuję się bowiem organizowaniem akcji krwiodawstwa dla mieszkańców powiatu Cieszyńskiego. W tym roku wspólnie z moimi kolegami z uczelni przygotowaliśmy plakat kodem QR na 14. Akcję krwiodawstwa pod hasłem Zbieramy krew. Brakuje nam Twojej. Założyliśmy także stronę internetową www.krwiodawstwocieszyn.pl. Od dwóch lat organizuję we współpracy z władzami  Akademii WSB Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie akcje krwiodawstwa dla braci studenckich. Każdy student może wtedy oddać krew oraz zarejestrować się w banku potencjalnych dawców szpiku. Planuję także zorganizować zbiórkę krwi w innych ośrodkach edukacyjnych Uczelni w Dąbrowie Górniczej, Olkuszu, Żywcu i w Krakowie.  


Podobno pierwszym elementem sukcesu jest zabrać się do pracy, a drugim nie przerywać jej" mam nadzieję, że za 3 semestry ukończę studia i sukces edukacyjny okaże się bramą do rozwoju zawodowego.

Tomasz Piwocha
Student kierunku  Informatyka
Studia dofinansowane w ramach projektu Nowoczesny inżynier studia na kierunku informatyka w Akademii WSB".

 

Program kształcenia na kierunku Informatyka realizowany w Akademii WSB  jest oparty jest na rozwijanych w świecie koncepcjach elektronicznego biznesu i informatycznych systemów zarządzania, w których powstające przedsiębiorstwa wykorzystują sieci komputerowe, a w szczególności Internet, jako wspólną płaszczyznę informacyjną, komunikacyjną i wykonawczą.

Uzyskiwany tytuł:

inżynier (7 semestrów),

magister (4 semestry)

Tryb studiów:

studia I i II stopnia, stacjonarne oraz niestacjonarne

 

 

Opłaty

Informatyka - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna Semestr 7 Rata miesięczna
 
Studia dzienne (stacjonarne) 150 zł * 350 zł 150 zł * 415 zł 415 zł 415 zł 415 zł
Studia zaoczne (niestacjonarne) 310 zł 380 zł 380 zł 390 zł 385 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł  

 

* Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie - za Twoje studia płaci pracodawca"

 

Informatyka - studia II stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna
 
Studia stacjonarne i niestacjonarne 100 zł * 350 zł 440 zł 440 zł 440 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
Opłata rekrutacyjna + legitymacja 117 zł  

Sprawdź listę bonifikat, możesz zaoszczędzić nawet 695 zł: TUTAJ 

* Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie - za Twoje studia płaci pracodawca"

 

 

Oferta specjalna

Super oferta dla kandydatów na studia dzienne/stacjonarne

Tylko teraz kandydaci na studia dzienne /stacjonarne mogą skorzystać z wyjątkowej propozycji jaką są  studia w ramach programu studiów dofinansowanych „Wsparcie na starcie”.  W ramach programu na pierwszym roku studiów czesne wynosi zaledwie 100 zł miesięcznie.  Więcej na temat programu "Wsparcie na starcie"

Studia dzienne

Sprawdź aktualne promocje dla kandydatów na studia

Przejdź na stronę z aktualnymi promocjami dla kandydatów na studia I i II stopnia Promocje

Promocje

Partnerzy

Partnerzy Akademii WSB umożliwiają studentom dostęp do nowoczesnych form edukacji (wirtualne praktyki IBM, narzędzia grywalizacji Comarch) oraz specjalistycznego oprogramowania w procesie kształcenia m.in. systemy informatyczne firmy Microsoft, Oracle, Cisco, IBM, zintegrowane systemy zarządzania IFS, CRM firmy Simple. Dodatkową możliwością rozwoju i zdobycia doświadczenia są wizyty oraz praktyki w wiodących firmach informatycznych (m.in. IBM, Kroll Ontrack, Comarch S.A, Wasko S.A., UPC, 3Services Factory S.A., Netology, Interia.pl,  Alcerol Mittal).

 

Optimal Netology Norddigital
Netology