Socjologia

Opis kierunku

Atuty studiów:

  • wyróżniająca ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej,
  • praktyczne specjalności studiów: zarządzanie, zasobami ludzkimi, komunikacja i negocjacje w biznesie, projektowanie i organizacja szkoleń, socjologia reklamy i komunikacji społecznej, nowe media i grafika użytkowa, techniki sprzedaży i negocjacje w biznesie
  • specjalność zarządzanie zasobami ludzkimi pod patronatem Doradztwa Personalnego Menedżer – największej i najstarszej firmy doradztwa personalnego w Południowej Polsce
  • w programie studiów warsztaty, gry decyzyjne, case studies, projekty indywidualne i zespołowe
  • możliwość  zdobycia  certyfikatu IBM SPSS  technology junior expert, SPSS technology expert.

 

Jesteś ciekawa/wy świata i ludzi? 

Jeżeli TAK - socjologia to studia dla Ciebie. Absolwent studiów I stopnia na kierunku Socjologia posiada wiedzę z zakresu: socjologii poszerzoną o podstawy nauk społecznych, ogólnej metodologii nauk, diagnozowania, wyjaśniania i interpretacji zjawisk społecznych, dynamiki zmian współczesnego społeczeństwa polskiego.

 

Dzięki ludziom jakich poznałam w WSB i możliwościom jakie dawała Uczelnia, mogłam odkryć co daje mi najwięcej satysfakcji, a czego na pewno w życiu zawodowym robić nie chcę. Szeroka  oferta praktyk, staży i otwarcie Uczelni na ogólnopolskie konkursy, a także międzynarodową wymianę doświadczeń pozwoliło mi znaleźć pracę, która jest dla mnie nieustanną okazją do rozwoju i samorealizacji.  Cieszę się tym bardziej że niezależnie od bardzo różnych dróg zawodowych zapoczątkowane na studiach przyjaźnie trwają do dziś.

Julia Komander
Absolwentka kierunku Socjologia

 

Studenci kończąc studia dysponują umiejętnościami praktycznego wykorzystania badań i analiz socjologicznych, analizy i diagnozy procesów zachodzących w bezpośrednim otoczeniu społecznym, umiejętnościami komunikacyjnymi potrzebnymi do rozwiązywania konfliktów, mediacji i negocjacji, wykorzystywania nowoczesnych metod i technik analizy zjawisk i procesów społecznych - zarówno jakościowych, jak ilościowych, z zastosowaniem programów komputerowych.

Absolwenci cechują się etyczną i społeczną odpowiedzialnością zawodową.

Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów II stopnia i samokształcenia.

 

Studia w WSB podjęłam mając już ugruntowaną pozycję zawodową. Pasjonuje mnie socjologia, relacje międzyludzkie, komunikacja, wywieranie wpływu. Wiedziałam, że na studiach zdobędę wiedzę w tych zakresach. Nie sadziłam jednak, że studia w tej Uczelni pozwolą mi również poszerzyć kontakty biznesowe oraz towarzyskie, a co za tym idzie - rozwinąć się zawodowo . Dzięki WSB miałam okazję uczestniczyć w debacie ?Girls Power ? kobiety rządzą" w towarzystwie słynnych kobiet ? przedsiębiorców, zostałam zaproszona na inauguracje projektu ?Mama i Tata Ida na studia", a w końcu zostałam uhonorowana statuetką ?Innowator Roku 2014" za zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w okulistyce dzieci i niemowląt. To z pewnością nie koniec mojej nauki, współpracy, ale i przyjaźni z Wyższą Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Izabela Gil


Izabela Gil
Studentka kierunku Socjologia

 

 

Specjalności


Coaching w biznesie - Studia I stopnia Dąbrowa Górnicza

Media cyfrowe i metody badań w Internecie - Studia I stopnia Dąbrowa Górnicza

Socjologia reklamy i komunikacji międzyludzkiej - Studia I stopnia Dąbrowa Górnicza

Techniki sprzedaży i negocjacje w biznesie - Studia I stopnia Dąbrowa Górnicza

Zarządzanie zasobami ludzkimi - Studia I stopnia Dąbrowa Górnicza

Opłaty

Socjologia - studia I stopnia

Semestr 1 Rata miesięczna

Semestr 2 Rata miesięczna

Semestr 3-4 Rata miesięczna

Semestr 5-6 Rata miesięczna

 

Studia dzienne (stacjonarne)

100 zł * 395 zł

100 zł * 415 zł

415 zł

415 zł

Studia zaoczne (niestacjonarne)

295 zł

365 zł

365 zł

385 zł

Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień

200 zł

210 zł

210 zł

210 zł

Opłata rekrutacyjna + legitymacja

117 zł

 

 

* Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie - za Twoje studia płaci pracodawca"

Oferta specjalna

Super oferta dla kandydatów na studia dzienne/stacjonarne

Tylko teraz kandydaci na studia dzienne /stacjonarne mogą skorzystać z wyjątkowej propozycji jaką są  studia w ramach programu studiów dofinansowanych „Wsparcie na starcie”.  W ramach programu na pierwszym roku studiów czesne wynosi zaledwie 100 zł miesięcznie.  Więcej na temat programu "Wsparcie na starcie"

Studia dzienne
   

 

Partnerzy

Centrum Szkoleń i Psychologii Biznesu