Studia podyplomowe - Executive MBA

Sprawdź
dostępność miejsc

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Opis kierunku

Opiekun kierunku: 

mgr Paweł Kopijer, Trener i Coach z wieloletnim doświadczeniem Centrum Jakości i Innowacji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Atuty:

 • modułowy program kształcenia
 • certyfikacja poszczególnych modułów przez partnerów biznesowych (krajowych i zagranicznych)
 • Absolwent  może zasiadać w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa zgodnie z Ustawą z dnia 16 grudnia 2016 r. o zasadach zarządzania mieniem państwowym
 • możliwa certyfikacja z zakresu zarządzania projektem i procesami Green Belt - Lean Six Sigma i Black Belt - Lean Six Sigma
 • praktyczne formy zajęć: branżowe case study, warsztaty, gry biznesowe, business case, dyskusje panelowe, analizy przypadków
 • action learning/coaching grupowy (grupy 5-7 osobowe) fakultatywne moduły w języku angielskim, z obszarów: zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie jakością, zarządzanie wartością przedsiębiorstw 
 • wizyty studyjne u partnerów biznesowych (m.in.: Maspex, Motorolla, Rossman Łódź, Silgan White Cap Niepołomice, Esab Spawarki Katowice, PKO BP, Dom Mediowy Starcom Sp. z o.o., Brainstorm Group )
 • zagraniczna sesja wyjazdowa: warsztaty strategiczne
 • networking, spotkania i wymiana doświadczeń z partnerami biznesowymi

 

Cel:

Celem programu MBA jest rozwinięcie i pogłębianie umiejętności menedżerskich, pozwalających na zarządzanie złożonymi sytuacjami w firmie, gwarantującymi odniesienie sukcesu w ciągle zmieniającym się biznesie. Program MBA rozwija umiejętności analityczne, przywódcze, interpersonalne i strategiczne, w tym m.in. z zakresu zarządzania projektami i zarządzania zmianą. Zajęcia prowadzone w ramach programu MBA mają na celu wykształcenie u słuchaczy umiejętności globalnego spojrzenia na stan oraz funkcjonowanie przedsiębiorstwa  w środowisku międzynarodowym.

 

Wykładowcy:

W ramach studiów zajęcia prowadzą, znani eksperci, praktyktycy biznesu oraz profesorowie
z doświadczeniem menedżerskim.


Wśród kadry:

 

Mariusz Andrzejewski

prof. dr hab. Mariusz Andrzejewski – Wiceminister finansów w latach 2005-2006, przewodniczący, wiceprzewodniczący i członek rad nadzorczych, biegły rewident, doktor nauk ekonomicznych, autor ekspertyz z obszaru spółek i finansów.

 

 

 

 

 


 

Krzysztof Zamasz

dr hab. Krzysztof Zamasz  -  ekonomista, ekspert  i praktyk z obszarów energetyki jądrowej, rynków energii elektrycznej, ciepłownictwa i gazu, controllingu oraz sieci komputerowych. Prezes Zarządu Enea S.A. w latach 2013-2015. Obecnie jest pracownikiem naukowym w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jest autorem publikacji i referatów naukowych z zakresu energetyki, infrastruktury, restrukturyzacji i efektywności ekonomicznej przedsiębiorstw.

 

 


 

Marek Zuber

Marek Zuber - Ekonomista, analityk, ekspert i doradca finansowy. Ekonomista i analityk w Banku Przemysłowo-Handlowym, Banku BPH - PBK. Jako główny ekonomista był związany z firmami tj.: TMS oraz Internetowy Dom Maklerski S.A. W 2005 roku został szefem doradców ekonomicznych premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Felietonista tygodnia Parkiet oraz stały ekspert TVN CNBC. Laureat nagrody „Doradcy Politycznego Roku 2006”.

 


 

Andrzej Cwynar

prof. Andrzej Cwynar - niezależny doradca przy wdrożeniach programów podnoszenia wartości przedsiębiorstw. Członek Rady Nadzorczej Towarzystwa Finansowego „Silesia” Sp. z o.o. Wykładowca i trener, założyciel i redaktor naczelny internetowego kwartalnika    „e-Finanse”. Pomysłodawca i kierownik Laboratorium Finansowego – pierwszego w Polsce uniwersyteckiego dealing roomu. Autor i współautor ponad 100 krajowych i zagranicznych publikacji z zakresu zarządzania wartością przedsiębiorstwa, w tym kilku książek.


 

dr Marcin Lis - doktor nauk technicznych, ekspert w zakresie systemów jakości, zarządzania projektami innowacyjnymi, systemów zintegrowanych. Wieloletni manager na poziomie Executive w Orange S.A. Posiada bogate doświadczenie korporacyjne zdobyte w międzynarodowych firmach usługowych, zatrudniony na kluczowych stanowiskach menedżerskich związanych z zarządzaniem jakością i  procesami, marketingiem, zarządzaniem projektami oraz obsługą klienta. Obecnie pełni funkcje menedżerskie w szkolnictwie wyższym. Przewodniczącego Rady Ekspertów w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Wiceprzewodniczący Komisji ds. Innowacyjności, Konkurencyjności i Współpracy Nauki z Biznesem działającej przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach.


 

Rafał Rębilas

dr Rafał Rębilas –  doktor nauk ekonomicznych, specjalista w zakresie produktów rynku finansowego i bankowego. W latach 2001 – 2011 zarządzający sprzedażowymi strukturami organizacyjnymi instytucji finansowych (Grupa Getin Holding SA, PKO BP SA, Bank Zachodni WBK SA). Asesor wewnętrzny w procesie rekrutacji i przygotowania kadry menadżerskiej instytucji finansowych, mentor. Autor publikacji z zakresu rynków finansowych i zarządzania ryzykiem finansowym. Od 2011r. Prodziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.


 

Moduły:

 1. Analiza i zarządzanie strategiczne

 2. Finanse i rachunkowość

 3. Zarządzanie operacyjne

 4. Zarządzanie zasobami ludzkimi, projekt budowy i rozwoju kariery

 5. Zarządzanie relacjami z klientem i marketing międzynarodowy

 6. Negocjacje i kontakty międzynarodowe

 7. Zarządzanie projektami i zarządzanie zmianą w organizacji

 8. Zarządzanie ryzykiem

 9. Międzynarodowe rynki walutowe oraz zarządzanie finansami i ryzykiem finansowym

 10. Zarządzanie jakością i narzędzia doskonalenia organizacji

 11. Profil nowoczesnego menedżera – rozwój kompetencji osobistych

 12. Projekt wdrożeniowy

 

Informacje:

Czas trwania: 3 semestry, październik 2017 – październik 2018

Ilość godzin: 540 h (260 h w ramach zajęć weekendowych oraz 280 h w ramach projektów, case study oraz pracy samokształcącej)

Dni zajęć: zajęcia raz w miesiącu: sobota, niedziela

*dodatkowa opłata

 

Wizyty studyjne:


Planowane terminy wizyt studyjnych (polski partner):

 • 28 maja - 3 czerwca 2018 r.
 • 25 czerwca - 1 lipca 2018 r.

Praca

Program MBA, to studia podyplomowe Executive Master of Business Administration, oferowane w języku polskim i adresowane do osób pracujących zawodowo, które ukończyły studia wyższe oraz posiadają kilkuletnie doświadczenie w biznesie.

Opłaty

Koszt studiów:

15900 zł, płatne w 6 ratach, w dniu zapisu 500 zł, 4x3000zł, 1x3400zł   

Partnerzy

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA

Studia podyplomowe – Executive MBA to kompleksowy program kształcenia adresowany do przedstawicieli kadry zarządzającej poszukujących najnowszych i praktycznych rozwiązań z obszaru budowania i realizacji strategii firmy. Ciekawe formy zajęć, jak np. action learning, gry strategiczne, analiza branżowych case studies, kadra dydaktyczna z wieloletnim doświadczeniem menedżerskim sprawia, że zdobywana przez słuchaczy wiedza może być bezpośrednio aplikowana w firmach, które reprezentują.

 

Paweł Kopijer, Trener i Coach z wieloletnim doświadczeniem Centrum Jakości i Innowacji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Pomożemy w wypełnieniu wniosków

Sprawdź szczegóły