Cloud Computing - ON-LINE

Sprawdź
dostępność miejsc

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Opis kierunku

Studia prowadzone wyłącznie ON-LINE    NOWOŚĆ!

 

Zajęcia rozpoczynają się 29-30 sierpnia


Atuty kierunku:

 • słuchacz pozna w praktyce zastosowanie największych w skali światowej platform chmury obliczeniowej w tym Amazon Web Services, Google Cloud Platform i Microsoft Azure,
 • zniżka dla słuchaczy nawet 50% na egzaminy w certyfikowanych ośrodkach egzaminacyjnych,
 • możliwość uzyskania certyfikatów AWS i Azure,
 • szeroki pakiet szkoleń uzupełniających w formie e-learning,
 • zajęcia prowadzone będą przez akredytowanych instruktorów Amazon Web Services,
 • autoryzowane materiały szkoleniowe,
 • zajęcia laboratoryjne na platformie Amazon Web Services,
 • najbardziej poszukiwane na rynku pracy kompetencje,
 • możliwość poznania największych w skali światowej platform chmury obliczeniowej,
 • zajęcia praktyczne z użyciem wirtualnej architektury IT,
 • możliwość pozyskania atrakcyjnych na rynku pracy umiejętności kompetencji oraz wiedzy.

 

Cel:

Studia podyplomowe Cloud Computing to oferta skierowana do osób pragnących zdobyć przede wszystkim wiedzę technologiczną w drugiej kolejności biznesową i prawną. Skoncentrowaliśmy się na trzech dostawcach usług chmurowych (Amazon Web Service, Microsoft, Google) mając na uwadze koncentrację rynku oraz raporty najnowsze raporty Gartnera w tej dziedzinie. Staraliśmy się tak dobrać ofertę, by przygotować Państwa do certyfikacji. Przykładem takim jest możliwość zdania w zakresie programu studiów egzaminu AWS (AWS Cerified Fundational). Zapewniamy, że ta część zajęć poświęcona jest przede wszystkim zagadnieniom praktycznym z realnymi chmur obliczeniowych dostawców.

Projektując te studia nie zapomnieliśmy również o aspektach prawnych związanych z projektowaniem systemów informatycznych w środowisku chmurowym oraz o tak ciągle aktualnej tematyce RODO. Nie zapomnieliśmy przy tym o zmieniającej się charakterystyce prowadzenia projektów gdzie dotychczasowe metodyki PMI, Prince 2 znalazły mocną konkurencję w metodykach Agile, Devops, Scrum. Mam nadzieję, że te mocno ukierunkowane na aspekty technologiczne studia spełnią Państwa oczekiwania.

Chmura obliczeniowa jest obecnie podstawową platformą IT będącą podstawą funkcjonowania systemów informatycznych wspierających działanie przemysłu i biznesu. Na rynku pracy w branży IT coraz większą rolę będą odgrywać specjaliści posiadający wysokie kompetencje w dziedzinie zarządzania, projektowania i analizy rozwiązań opartych o platformy Cloud. Osoby zajmujące się projektowaniem systemów informatycznych, zarządzaniem architekturą IT w przedsiębiorstwach, czy odpowiedzialne za implementację systemów informatycznych powinny posiadać wiedzę w dziedzinie działania i architektury oprogramowania i usług udostępnianych w ramach chmury obliczeniowej, jak również aspektów związanych z bezpieczeństwem prawnym i teleinformatycznym danych przetwarzanych w usługach chmury obliczeniowej.
 

Uczestnicy:

Studia są kierowane nie tylko do uczestników z wcześniejszym przygotowaniem zawodowym w branży informatycznej, ale również do wszystkich pragnących rozwijać swoje kariery w kierunku:

 • budowania nowoczesnych rozwiązań opartych o cloud computing,
 • zarządzania infrastrukturą IT przedsiębiorstwa,
 • pragnących wykorzystywać technologie chmury obliczeniowej w badaniach naukowych,
 • zajmujących się aspektami bezpieczeństwa przetwarzania danych i świadczenia usług teleinformatycznych.

 

Podstawowe narzędzia wykorzystywane podczas zajęć:

Zajęcia oferowane na kierunku skupiają się na praktycznym wykorzystaniu dla potrzeb biznesu i przemysłu usług chmury obliczeniowej ferowanych przez największe na rynku światowym platformy usług Cloud w tym:

 

 • Microsoft Azure

Microsoft Azure jest platformą chmurową, która udostępnia mechanizmy pozwalające przetwarzać dane, a także je składować. Azure obsługuje każdy system operacyjny i szeroką gamę języków programistycznych. Oferuje dostęp do zintegrowanych usług obejmujących moc obliczeniową, magazyny, ap e-learning e-learninglikacje, dane i sieci, dzięki czemu szybciej można zarządzać infrastrukturą, realizować większą liczbę zadań, a przede wszystkim uzyskać znaczne oszczędności finansowe. Platforma Azure to maszyny wirtualne serii G wraz z magazynem w warstwie Premium o wydajności ponad 80 000 operacji we/wy na sekundę. Co to znaczy? Dzięki temu otrzymujemy zaawansowane rozwiązanie dla obciążeń obejmujących bardzo dużą ilość danych – także dla SQL Server, Magazyn danych SQL czy baz danych Oracle i innych. Microsoft Azure to bardzo rozbudowana platforma dedykowana zarówno dla małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw. Dostarcza elementy umożliwiające szybkie i sprawne tworzenie, wdrażanie oraz oczywiście zarządzanie rozwiązaniami chmurowymi. Azure oferuje bardzo szeroki zakres usług aplikacyjnych, a także obliczeniowych. Platforma pozwala na tworzenie aplikacji korzystając nie tylko z dowolnego języka, lecz również z dowolnego narzędzia bądź środowiska. Microsoft Azure umożliwia także integrację publicznych aplikacji chmurowych z istniejącym już środowiskiem IT.

 

 • Platforma Amazon Web Services

Amazon Web Services jest obecnie największą platformą oferującą usługi w modelu cloud. Korzystają z niej najwięksi m.in. AirBnB, NetFlix, Pinterest i wielu innych. AWS łączy w sobie dobrą jakość z uniwersalnością, rozumianą jako szerokie portfolio narzędzi oraz ogromna liczba dostępnych interfejsów programistycznych. Filozofia działania firmy Amazon sprawia, że do dyspozycji otrzymujemy usługi jednocześnie niezwykle wydajne i przystępne cenowo. Platforma AWS to także szereg narzędzi zaprojektowanych specjalnie z myślą o deweloperach. Szeroki zakres usług takich jak: hurtownie danych, aplikacje biznesowe (Business Intelligence) czy rozwiązania z rodziny IoT (Internet of Things) to tylko pierwsze z brzegu przykłady. Wszystko to w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa, typowe dla firmy Amazon. Amazon Web Services stanowi świetną ofertę zarówno dla pracowników działów biznesowych jak i deweloperów: w każdym momencie istnieje możliwość uruchomienia nowej usługi, a następnie – w oparciu o przyjęcie przez reprezentatywną grupę testową – zatrzymanie jej lub wdrożenie na większą skalę. Amazon Web Services posiada także bogatą (i elastyczną!) ofertę jeśli chodzi o storage. Warto wspomnieć chociażby o Amazon S3 oraz EBS. Amazon Simple Storage Service (czyli właśnie Amazon S3) przeznaczony jest zarówno do przechowywania krótkoterminowego jak i długoterminowego. EBS natomiast to rozwiązanie stworzone specjalnie pod obsługę transakcyjnego przetwarzania danych.

 

 • Platforma Google Cloud

Platforma jest zestawem usług oferowanych w modelu chmury obliczeniowej na bazie sprzętowej używanej przez firmę do świadczenia usług informatycznych związanych z najbardziej znanymi na świecie produktami biznesowymi, takimi jak Google Search, You Tube, Google Drive. Platforma oferuje w modelu SaS usługi analityczne, usługi usługi składowania danych oraz usługi uczenia maszynowego.

W skład Google Cloud Platform, czyli usług realizowanych w modelu cloud computing (w chmurze) wchodzą między innymi:

 

 • Google App Engine – uniwersalne środowisko, umożliwiające twórcom aplikacji skupienie się na tworzeniu aplikacji w jednym z popularnych języków programowania (Java, Python, GO, PHP), pozostawiając kwestię utrzymania i bezpieczeństwa platformy sprzętowej i programowej firmie Google,
 • Google Cloud Storage – rozwiązanie umożliwiające przechowywanie wielkich zbiorów danych,
 • Google Cloud SQL – rozwiązanie umożliwiające korzystanie z baz SQL w modelu chmurowym,
 • Google Cloud Compute – rozwiązanie umożliwiające uruchamianie własnych maszyn wirtualnych na platformie Google.
 • Google Big Query – rozwiązanie umożliwiające przetwarzanie dużych zbiorów danych (BigData)

 

Wszystkie powyższe składowe Google Cloud Platform realizują najważniejszą zaletę modelu cloud computing, użytkownicy ponoszą koszty platformy jedynie podczas jej rzeczywistego wykorzystania i dysponują w pełni skalowalną architekturą, pozwalającą bez problemu obsłużyć nagły wzrost liczby transakcji.

 

Wykładowcy:

Mariusz Andrzejewski

Tomasz Siemek – Wykładowca akademicki, pasjonat nowoczesnych narzędzi i programów nauczania. Studia doktoranckie ukończył na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Absolwent Said Business  School of Oxford. Całe życie związany z edukacją i kształceniem osób. Założyciel ABC Data Centrum Edukacyjne działające obecnie jako Cloudteam.  Jeden z ojców narzędzia jakim jest Cloudla.bs oraz On Demand. Uzależniony od sportu i zdobywania nowych kompetencji w służbie komunikacji międzyludzkiej. Licencjonowany mediator i twórca pierwszych wytycznych dotyczących metodyki szkoleniowej dla takich firm jak Microsoft i Novell. Od 2018 roku osoba działająca z ramienia AWS na polu popularyzacji technologii chmurowych.


Mariusz Andrzejewski

Marcin Pytlik – konsultant z zakresu technologii Microsoft z  ponad 15 lat doświadczeniem. Główne obszary zainteresowań to platforma MS SharePoint, MS SQL Server oraz rozwiązania oparte o Windows Azure. Na co dzień zajmuje się szkoleniami ,wdrożeniami oraz konsultacjami. Współpracuję z kilkoma dużymi firmami.

Ciekawsze projekty w jakich brałem udział lub współpracowałem:

 • Konsultacje z zakresu SharePoint Online dla 7Dots
 • Udział we wdrożeniu platformy raportowej opartej o MS SharePoint dla GUS
 • Konsultacje z zakresu MS SharePoint i MS SQL Server dla firmy Comtrust
 • Projekt oraz wdrożenie MS SharePoint Server wraz z platformą MS Project dla CRZL
 • Zdalna administracja klastrami MS SQL Server dla klientów
 • Migracje MS SQL Server na platformę NetApp
 • Instalacja klastrów MS SQL Server

Zainteresowania to lotnictwo oraz góry o dowolnej porze roku.


Robert Jezierski

mgr inż. Robert Jezierski – Absolwent kierunku Informatyka na Politechnice Warszawskiej, oraz studiów z Zarządzania w Cloud computing, realizowanych w Szkole Głównej Handlowej. Doświadczony Inżynier systemowy, posiadający udokumentowaną wiedzę w dziedzinie serwerów firmy Microsoft, Citrix i hardware takich producentów jak Fujitsu i Dell. Posiadający doświadczenie w szkoleniu partnerów firmy Fujitsu z zakresu serwerów i macierzy dyskowych. Wieloletni  instruktor i konsultant pracujący w Action Centrum Edukacyjne. Swoje doświadczenie rozwija w dziedzinach związanych z bezpieczeństwem danych oraz szeroko pojętą wirtualizacją w tym chmurach prywatnych i publicznych. Zdobytą wiedzę wykorzystuje w trakcie wdrożeń jak i prowadzonych szkoleń. 


Paweł Buchwald

dr inż. Paweł Buchwald – wykładowca Akademii WSB, doktor nauk technicznych w dyscyplinie naukowej informatyka w specjalności baz danych. Zainteresowania naukowe skupiają się wokół ciągłości działania rozproszonych systemów komputerowych, projektowania i implementacji oprogramowania, urządzeń mobilnych i IOT, analizy i przetwarzania danych w środowiskach przemysłowych i systemach SCADA.

 

 

 

 


Paweł Świtała

dr inż. Paweł Świtała –  adiunkt i Dyrektor Działu IT Akademii WSB, Akredytowany Instruktor Amazon Academy, certyfikowany specjalista technologii Microsoft MCP, MCTS, MCSA, MCITP, naukowo zainteresowany sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Posiada 20 letnie doświadczenie w administracji systemami informatycznymi i budowie sieci komputerowych, od 2010 roku fan rozwiązań Cloud Computing na platformach Amazon Web Services i Microsoft Azure.

 
 


 

 

Program:

 1. Wstęp do usług chmury obliczeniowej
 2. Wstęp do Platformy Microsoft Azure
 3. Wstęp do Platformy Google Cloud
 4. Wstęp do Platformy Microsoft Alibaba Cloud
 5. Aspekty wdrożenia chmury obliczeniowej
 6. Regulacje prawne związane z chmurą obliczeniową ze szczególnym uwzględnieniem tematyki Rodo
 7. Aspekty finansowe chmury obliczeniowej
 8. Przykłady środowisk chmurowych na przykładzie Office 365
 9. AWS Academy Cloud Foundations
 10. AWS Academy  Cloud Computing Architecture
 11. Google Cloud w rozwiązaniach IoT

 

Organizator studiów zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie studiów.

 

Informacje:

 

Liczba godzin: 182

Czas trwania: 2 semestry 

Dni odbywania się zajęć online: soboty, niedziele - co dwa tygodnie, w godz. 8.00 - 14.35

Podstawa zaliczenia: studia kończą się egzaminami w formule online zaliczającymi poszczególne semestry nauki

Koszt studiów: 6 500 zł

 

KONTAKT DO CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH I REKRUTACJI

tel. 32 295 93 10

tel. 32 295 93 12

tel. 32 295 93 11

Opłaty

RATA

WYSOKOŚĆ RATY

TERMIN PŁATNOŚCI

wpisowe

500 zł

w dniu zapisu

I

1000 zł

do 5 września 2020

II

1000 zł

do 5 października  2020

III

1000 zł

do 5 listopada 2020

IV

1000 zł

do 5 grudnia 2021

V

1000 zł

do 5 stycznia 2021

VI

1000 zł

do 5 lutego 2021

Ogółem

6 500 zł