Zarządzanie: Inżynieria finansowa - studia dofinansowane z UE

STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM - 100% DOFINANSOWANE Z UE

Specjalność Financial engeneering realizowana jest w ramach projektu STUDY BUSINESS! – MIĘDZYNARODOWY PROGRAM STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE

strong>Cel

Celem specjalności jest wyszkolenie sprawnego analityka finansowego, sprawnie poruszającego się na międzynarodowym rynku finansowym. W ramach zajęć studenci zdobywają praktyczne umiejętności posługiwania się szerokim wachlarzem narzędzi analitycznych, bazujących na nowoczesnych technologiach informatycznych.

Atuty specjalności

• 100% zajęć w jęz. angielskim
  • Unikatowa specjalność studiów
  • Studia bezpłatne
  • Zajęcia w międzynarodowej grupie studentów
  • Program kształcenia zbudowany we współpracy z praktykami biznesu
  • Wśród kadry dydaktycznej – nauczyciele z renomowanych uczelni zagranicznych oraz eksperci-praktycy
  • Przygotowanie studentów do uzyskania międzynarodowych certyfikatów (TOEIC, SPSS, Chartered Financial Analyst, Prince 2 Foundation, IPMA)
  • Przygotowanie do pracy w międzynarodowych korporacjach poprzez: dodatkowe zajęcia przygotowujące do wejścia na rynek pracy, wizyty studyjne w przedsiębiorstwach, projekty praktyczne realizowane we współpracy z pracodawcami
  • Aktywne metody prowadzenia zajęć np: PBL, analiza casy study czy LbD (learning by developing – studenci w ramach projektu szukają rozwiązania realnego problemu)
  • Specjalistyczne zajęcia z angielskiego języka biznesu (40 godz.) i komunikacji międzykulturowej
  • Lektorat z drugiego języka obcego – 360 godz. (zajęcia w 10 osobowych grupach)

Specjalność inżynieria finansowa cechuje się unikalnym połączeniem wiedzy z zakresu finansów i metod ilościowych stosowanych w praktyce inwestowania na rynkach finansowych. Program studiów uwzględnia wymagania programu CFA (Chartered Financial Analyst). Eksperci ds. finansów są jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów na międzynarodowych rynkach pracy.

Absolwent specjalności:

• potrafi analizować potrzeby informacyjne przedsiębiorstwa,
  • pozyskuje i analizuje odpowiednie dane,
  • prezentuje interperetację kadrze zarządzającej.
  • posiada wiedzę z obszaru rachunkowości zarządczej, systemów business inteligence, zasad prognozowania, finansów międzynarodowych.

Inżynieria finansowa jest dziedziną nowoczesnych finansów, która dostarcza narzędzi do modelowania i prognozowania zdarzeń na rynkach finansowych oraz do ilościowego zarządzania ryzykiem związanym z inwestycjami finansowymi. Specjalność inżynieria finansowa cechuje się unikalnym połączeniem wiedzy z zakresu finansów i metod ilościowych stosowanych w praktyce inwestowania na rynkach finansowy.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Studia w 100% dofinansowane z Unii Europejskiej.