Kadry i płace w praktyce

Celem specjalności kadry i płace w praktyce jest zapoznanie studentów z praktyką stosowania przez pracodawców prawa pracy oraz nabycie przez nich wysokich kompetencji pracownika działu kadr.

Absolwent specjalności posiada wiedzę z zakresu:

• podstaw prawa pracy,
  • sposobów zawierania stosunku pracy,
  • obowiązujących systemów czasu pracy i zasad planowania i nadzorowania czasu pracy,
  • zasad wynagradzania,
  • zasad odprowadzania składek na podatek dochodowy i ubezpieczenia społeczne,
  • zasad przechowywania akt osobowych i dokumentacji pracowniczej.

Absolwent specjalności posiada umiejętności:

• zawierania stosunku pracy - zarówno jako pracownik jak i w imieniu pracodawcy,
  • kreowania optymalnej formy i warunków zatrudniania pracowników,
  • naliczania wynagrodzeń,
  • przeprowadzania rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym,
  • przygotowywania harmonogramu czasu pracy zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa,
  • nadzorowania wykonania harmonogramów czasu pracy i urlopów pracowniczych,
  • prowadzenia dokumentacji pracowniczej.

Absolwent:

• jest świadom konieczności etycznego i profesjonalnego działania służb kadrowych w przedsiebiorstwie,
  • jest otwarty na poszerzanie swojej wiedzy i doskonalenie kompetencji w zakresie studiowanej specjalności.

Przedmioty w ramach specjalności:

• Podstawy prawa pracy
  • Formy nawiązywania stosunków pracy
  • Rekrutacja i selekcja pracowników
  • Naliczanie i wypłacanie wynagrodzeń
  • Czas pracy i urlopy
  • Dokumentacja pracownicza

Absolwenci są doskonale przygotowani do pracy w działach kadrowo-płacowych przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych, instytucji i jednostek administracji publicznej oraz podmiotów finansowych.

Zarządzanie - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna

Studia dzienne (stacjonarne) 100 zł * 395 zł 415 zł 415 zł
Studia zaoczne (niestacjonarne) 295 zł 365 zł 385 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 200 zł 210 zł 210 zł

Program kształcenia realizowany jest we współpracy z Kancelarią Prawną. Prawo Pracy i BHP. P. Pogłódek, M. Różański s.c.

Partnerami Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w tym zakresie są również: Simple, TÜV NORD Polska oraz Centrum Szkoleń i Psychologii Biznesu, Adecco i DPM Doradztwo Zawodowe.

Kadry i płace w praktyce

Dzienne studia dofinansowane