Język angielski w biznesie i w turystyce

Sprawdź
dostępność miejsc

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Opis specjalności

Działania współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 i realizowane w ramach projektu  „Profesjonalne kadry sektora usług dla biznesu".

 

Studiuj z pracodawcą - studia dofinansowane z UE

W roku akademickim 2018/2019 Akademia WSB uruchamia unikatowy, praktyczny program kształcenia filologów, który przygotuje ich do rozpoczęcia pracy w branży BPO/SCC (Business Process Outsourcing).

Firmy z sektora centrum usług są coraz ważniejszym elementem polskiego rynku pracy. Szacuje się, że do 2020 roku polski rynek BPO/SSC będzie miał 250 - 300 tys. wolnych wakatów do obsadzenia. Aglomeracja katowicka na mapie centrów usług wspólnych uplasowała się na 5 miejscu w skali kraju, dziesiątym w Europie Środkowo-Wschodniej, zatrudniając ponad 16 tys. osób. w centrach usług. W aglomeracji katowickiej zlokalizowane są 74 centra usług, należące do 64 inwestorów z 14 państw m.in.: General Motors Manufacturing Poland,  ArcelorMittal, Capgemini, Dunlop, EUVIC, Future Processing, Gallup Arteria Management,  IBM GSDC, ING Services, PwC Service Delivery Center, Rockwell Automation, Saint Gobain, Sopra Steria, Unilever Poland Services. Biorąc pod uwagę plany rozwojowe firm oraz potencjalne nowe inwestycje zakłada się, że w 2020 r. w aglomeracji katowickiej, w branży centrów usług wspólnych będzie zatrudnionych ok. 22 000 osób.


Cel studiów:

 

Celem specjalności jest dostarczenie absolwentowi wiedzy i umiejętności pozwalających na biegłe posługiwanie się językiem specjalistycznym. Interdyscyplinarne kształcenie zakłada edukację językową ukierunkowaną na obsługę sfery biznesu i turystyki, ale także dobre przygotowanie w zakresie dyscyplin teoretycznych, takich jak prawo, ekonomia, podstawy zarządzania przedsiębiorstwem.

 

Wybierz filologię a weźmiesz udział w dodatkowych:

a. wysokiej jakości programach stażowych organizowane u partnerów z branży BPO

b. programie rozwoju kompetencji w ramach, którego zrealizowane będą:

 • certyfikowane kursy językowe: angielski język biznesu, angielski język finansowy, angielski język informatyczny, angielski język prezentacji i wystąpień publicznych, certyfikat językowy TOEIC, kurs drugiego języka obcego;
 • warsztaty kształcące kompetencje komunikacyjne i analityczne:  komunikacja interpersonalna, komunikacja międzykulturowa w organizacji biznesowej,  współpraca zespołowa, zarządzanie czasem i organizacja pracy, Problem Solving, warsztaty Design Thinking;
 • szkolenia zawodowe m.in.: zarządzanie projektami, obsługa klienta w Help Desk, raportowanie i analiza danych w call center, finanse korporacyjne,  Excel dla zaawansowanych, wprowadzenie do zintegrowanych systemów informatycznych, wprowadzenie do baz danych, analizowanie i rozwiązywanie problemów użytkowników systemów IT;

c. wizytach studyjnych u pracodawców z sektora BPO/SCC/IT,

d. spotkaniach z praktykami i zajęciach projektowych.

 

Projekt jest realizowany we współpracy z Globalnym Centrum Usług Biznesowych (GBS) General Motors Manufacturing Poland

 

Perspektywy zatrudnienia:

 

Absolwent specjalności jest przygotowany do pracy we wszelkich organizacjach i instytucjach gospodarczych na stanowiskach związanych z szeroko rozumianą korespondencją urzędową i handlową, ale także marketingiem międzynarodowym, działalnością eksportową przedsiębiorstw. Ponadto może znaleźć zatrudnienie w biurach turystycznych lub innych organizacjach związanych z branżą turystyczną.

 

Absolwenci specjalności "Angielski język w biznesie i w turystyce" posiadają wiedzę z zakresu:

 

 

 • podstawowych zagadnień ekonomicznych, 
 • podstaw zarządzania przedsiębiorstwem,
 • przygotowywania listów handlowych i korespondencji biznesowej,
 • podstaw prawa w różnym jego wymiarze, w tym angielskiego słownictwa prawniczego,
 • podstawowych zagadnień odnoszących się do turystyki międzynarodowej, w tym obsługi ruchu turystycznego,
 • różnic kulturowych mających znaczenie w budowaniu biznesowych relacji międzynarodowych,

 

Absolwenci specjalności "Angielski język w biznesie i w turystyce" posiadają umiejętności pozwalające:

 

 • prowadzenie w języku angielskim korespondencji biznesowej według określonych standardów,
 • omawianie w języku angielskim podstawowych  zasad funkcjonowania gospodarki, działalności biznesowej, 
 • interpretowanie przepisów prawnych, istotnych z perspektywy działalności organizacji,
 • skuteczne wykorzystywanie w działalności zawodowej wiedzy na temat różnic kulturowych, dostosowuje komunikaty do odbiorców z różnych kręgów kulturowych
 • przygotowywania w języku angielskim dokumentacji związanej z prowadzeniem działalności turystycznej.

 

Absolwenci specjalności "Angielski język w biznesie i w turystyce" są ludźmi otwartymi na nową wiedzę oraz posiadaja świadomość odpowiedzialności zawodowej.

 

Przykładowe przedmioty:

 

 • Korespondencja handlowa
 • Angielski język biznesu
 • Wprowadzenie do ekonomii
 • Podstawy zarządzania przedsiębiorstwem
 • Techniki negocjacji
 • Komunikacja międzykulturowa
 • Podstawy obsługi ruchu turystycznego
 • Angielski język specjalistyczny w turystyce
 • Podstawy prawa

 

 

Praca

Absolwent specjalności jest przygotowany do pracy we wszelkich organizacjach i instytucjach gospodarczych na stanowiskach związanych z szeroko rozumianą korespondencją urzędową i handlową, ale także marketingiem międzynarodowym, działalnością eksportową przedsiębiorstw. Ponadto może znaleźć zatrudnienie w biurach turystycznych lub innych organizacjach związanych z branżą turystyczną.

Opłaty

Filologia angielska - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
 
Studia dzienne (stacjonarne) 150 zł * 395 zł 150 zł * 415 zł 415 zł 415 zł
Studia zaoczne (niestacjonarne) 310 zł 390 zł 390 zł 390 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
Opłata rekrutacyjna + legitymacja 117 zł  

Sprawdź listę bonifikat, możesz zaoszczędzić nawet 695 zł: TUTAJ 

* Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie - za Twoje studia płaci pracodawca"

 

 

Oferta specjalna

Super oferta dla kandydatów na studia dzienne/stacjonarne

Tylko teraz kandydaci na studia dzienne /stacjonarne mogą skorzystać z wyjątkowej propozycji jaką są  studia w ramach programu studiów dofinansowanych „Wsparcie na starcie”.  W ramach programu na pierwszym roku studiów czesne wynosi zaledwie 100 zł miesięcznie.  Więcej na temat programu "Wsparcie na starcie"

Studia dzienne
   

 

Partnerzy

Partnerem Akademii WSB jest Kilgray Translation Technologies. Dzięki tej współpracy studenci filologii angielskiej otrzymują bezpłatny dostęp do oprogramowania MemoQ - komputerowego narzędzia wspierającego profesjonalne tłumaczenia. Po skończeniu studiów mogą dokonać zakupu na preferencyjnych warunkach.