Filologia angielska z językiem chińskim

Studenci intensywnie uczą się dwóch języków obcych: angielskiego i chińskiego - obecnie jednego z najbardziej pożądanych języków na rynku pracy.

Studia na specjalności filologia angielska z językiem chińskim pozwalają absolwentom zdobyć wykształcenie ogólno-humanistyczne oraz specjalistyczne w zakresie języka głównego (język angielski) oraz języka chińskiego w zakresie pozwalającym na swobodne posługiwanie się nimi w praktyce zawodowej. W przypadku angielskiego jest to doskonalenie znajomości języka, a w przypadku chińskiego – to intensywna nauka od podstaw. Studenci zdobywają wiedzę o kulturze, literaturze i historii krajów anglojęzycznych., poznają realia społeczno-kulturowe Chin i krajów Azji Wschodniej. W trakcie zajęć studenci korzystają z najnowszych narzędzi technologicznych wspierających naukę języków. Należą do nich: platforma Moodle, tablice interaktywne, e-learning.

Dodatkowe informacje:

Partner w realizacji programu kształcenia: Polskie Towarzystwo Tłumaczy Ekonomicznych, Prawniczych i Sądowych „TEPIS”.

Absolwent  specjalności posiada wiedzę z zakresu:

• historii Chin i krajów Azji Wschodniej
  • kultury obszaru języka chińskiego,
  • podstaw translatoryki,
  • słownictwa angielskiego i chińskiego oraz struktur językowych niezbędnych do porozumiewania się oboma językami

Absolwent  specjalności potrafi:

• formułować przejrzyste wypowiedzi ustne i pisemne w szerokim zakresie tematów,
  • przedstawić swoje stanowisko w sprawach będących przedmiotem dyskusji, swobodne wyrazić sądy, opinie, argumenty.
  • wykorzystywać słownictwo specjalistyczne niezbędne do pracy w środowisku pracy,
  • wykonywać elementarne tłumaczenia pisemne oraz ustne.

Perspektywy zatrudnienia:

Absolwenci specjalności filologia angielska z językiem chińskim znajdują zatrudnienie w międzynarodowym środowisku biznesowym, organizacjach państwowych i pozarządowych, instytucjach edukacyjnych, agencjach reklamowych, domach mediowych, agencjach konsultingowych, firmach doradczych, instytucjach badawczych, sektorze turystycznym, mediach tradycyjnych i elektronicznych, a także jako pożądani na rynku pracy tłumacze języka chińskiego.

Biorąc pod uwagę poszerzony wybór w zakresie lektoratów języka obcego absolwenci przygotowani są również do nawiązywania kontaktów międzynarodowych spoza krajów anglosaskich. Zdobyta wiedza oraz umiejętności pozwalają również podjęcie dalszego kształcenia na studiach II stopnia, a także poszerzania swojej wiedzy na studiach podyplomowych czy kursach związanych ze specjalizacją.

Filologia angielska - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna

Studia dzienne (stacjonarne) 150 zł * 395 zł 150 zł * 415 zł 415 zł 415 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł

Sprawdź listę bonifikat, możesz zaoszczędzić nawet 695 zł: TUTAJ

Partnerem Akademii WSB jest Kilgray Translation Technologies. Dzięki tej współpracy studenci filologii angielskiej otrzymują bezpłatny dostęp do oprogramowania MemoQ - komputerowego narzędzia wspierającego profesjonalne tłumaczenia. Po skończeniu studiów mogą dokonać zakupu na preferencyjnych warunkach.

Specjalizacja tłumaczeniowa

Dzienne studia dofinansowane