Filologia angielska z językiem niemieckim

Działania współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 i realizowane w ramach projektu  „Profesjonalne kadry sektora usług dla biznesu".

Studiuj z pracodawcą - studia dofinansowane z UE

W roku akademickim 2018/2019 Akademia WSB uruchamia unikatowy, praktyczny program kształcenia filologów, który przygotuje ich do rozpoczęcia pracy w branży BPO/SCC (Business Process Outsourcing).

Firmy z sektora centrum usług są coraz ważniejszym elementem polskiego rynku pracy. Szacuje się, że do 2020 roku polski rynek BPO/SSC będzie miał 250 - 300 tys. wolnych wakatów do obsadzenia. Aglomeracja katowicka na mapie centrów usług wspólnych uplasowała się na 5 miejscu w skali kraju, dziesiątym w Europie Środkowo-Wschodniej, zatrudniając ponad 16 tys. osób. w centrach usług. W aglomeracji katowickiej zlokalizowane są 74 centra usług, należące do 64 inwestorów z 14 państw m.in.: General Motors Manufacturing Poland,  ArcelorMittal, Capgemini, Dunlop, EUVIC, Future Processing, Gallup Arteria Management,  IBM GSDC, ING Services, PwC Service Delivery Center, Rockwell Automation, Saint Gobain, Sopra Steria, Unilever Poland Services. Biorąc pod uwagę plany rozwojowe firm oraz potencjalne nowe inwestycje zakłada się, że w 2020 r. w aglomeracji katowickiej, w branży centrów usług wspólnych będzie zatrudnionych ok. 22 000 osób.

Studia filologia angielska z językiem niemieckim pozwalają absolwentom zdobyć wykształcenie ogólno-humanistyczne oraz specjalistyczne w zakresie wiedzy o języku, literaturze, kulturze i historii krajów języka głównego (język angielski) oraz języka drugiego w zakresie pozwalającym na swobodne posługiwanie się nimi w praktyce zawodowej. W ramach specjalności absolwenci poszerzają kompetencje językowe z zakresu języka niemieckiego.

Wybierz filologię a weźmiesz udział w dodatkowych:

a. wysokiej jakości programach stażowych organizowane u partnerów z branży BPO

b. programie rozwoju kompetencji w ramach, którego zrealizowane będą:

• certyfikowane kursy językowe: angielski język biznesu, angielski język finansowy, angielski język informatyczny, angielski język prezentacji i wystąpień publicznych, certyfikat językowy TOEIC, kurs drugiego języka obcego;
  • warsztaty kształcące kompetencje komunikacyjne i analityczne:  komunikacja interpersonalna, komunikacja międzykulturowa w organizacji biznesowej,  współpraca zespołowa, zarządzanie czasem i organizacja pracy, Problem Solving, warsztaty Design Thinking;
  • szkolenia zawodowe m.in.: zarządzanie projektami, obsługa klienta w Help Desk, raportowanie i analiza danych w call center, finanse korporacyjne,  Excel dla zaawansowanych, wprowadzenie do zintegrowanych systemów informatycznych, wprowadzenie do baz danych, analizowanie i rozwiązywanie problemów użytkowników systemów IT;

c. wizytach studyjnych u pracodawców z sektora BPO/SCC/IT,

d. spotkaniach z praktykami i zajęciach projektowych.

Projekt jest realizowany we współpracy z Globalnym Centrum Usług Biznesowych (GBS) General Motors Manufacturing Poland

Absolwent posiada wiedzę z zakresu:

• historii krajów niemieckojęzycznych,
  • kultury Niemiec podstaw translatoryki,
  • słownictwa niemieckiego i struktur językowych niezbędnych do porozumiewania się językiem niemieckim na poziomie B2.

Absolwent posiada umiejętności umożliwiające:

• formułowanie przejrzystych wypowiedzi ustnych i pisemnych w szerokim zakresie tematów,
  • przedstawienie swojego stanowisko w sprawach będących przedmiotem dyskusji,
  • swobodne wyrażanie sądów, opinii,
  • argumentowanie w języku niemieckim,
  • wykorzystywanie słownictwa specjalistycznego niezbędnego do pracy w środowisku biznesowym,
  • wykonywanie elementarnych tłumaczeń pisemnych i ustnych.

Absolwent wykazuje postawę otwartości wobec innych kultur, języków i różnorodności językowej, postawę samokształceniową oraz postawę otwartości w przyswajaniu wiedzy ogólnej i specjalistycznej.

Wybrane przedmioty:

• Podstawy translatoryki
  • Historia i kultura krajów niemieckojęzycznych
  • Niemiecki język biznesu
  • Praktyczna nauka języka niemieckiego (pisanie, konwersacja, gramatyka opisowa)

Absolwent filologii angielskiej z językiem niemieckim jest przygotowany do podjęcia pracy w wydawnictwach, środkach masowego przekazu, turystyce, przedsiębiorstwach międzynarodowych  i innych sektorach, które wymagają znajomości języka angielskiego i/lub niemieckiego.

Filologia angielska - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna

Studia dzienne (stacjonarne) 150 zł * 395 zł 150 zł * 415 zł 415 zł 415 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł

Sprawdź listę bonifikat, możesz zaoszczędzić nawet 695 zł: TUTAJ

Partnerem Akademii WSB jest Kilgray Translation Technologies. Dzięki tej współpracy studenci filologii angielskiej otrzymują bezpłatny dostęp do oprogramowania MemoQ - komputerowego narzędzia wspierającego profesjonalne tłumaczenia. Po skończeniu studiów mogą dokonać zakupu na preferencyjnych warunkach.

Specjalizacja tłumaczeniowa

Dzienne studia dofinansowane