Filologia angielska z przygotowaniem pedagogicznym

Działania współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 i realizowane w ramach projektu  „Profesjonalne kadry sektora usług dla biznesu".

Studiuj z pracodawcą - studia dofinansowane z UE

W roku akademickim 2018/2019 Akademia WSB uruchamia unikatowy, praktyczny program kształcenia filologów, który przygotuje ich do rozpoczęcia pracy w branży BPO/SCC (Business Process Outsourcing).

Firmy z sektora centrum usług są coraz ważniejszym elementem polskiego rynku pracy. Szacuje się, że do 2020 roku polski rynek BPO/SSC będzie miał 250 - 300 tys. wolnych wakatów do obsadzenia. Aglomeracja katowicka na mapie centrów usług wspólnych uplasowała się na 5 miejscu w skali kraju, dziesiątym w Europie Środkowo-Wschodniej, zatrudniając ponad 16 tys. osób. w centrach usług. W aglomeracji katowickiej zlokalizowane są 74 centra usług, należące do 64 inwestorów z 14 państw m.in.: General Motors Manufacturing Poland,  ArcelorMittal, Capgemini, Dunlop, EUVIC, Future Processing, Gallup Arteria Management,  IBM GSDC, ING Services, PwC Service Delivery Center, Rockwell Automation, Saint Gobain, Sopra Steria, Unilever Poland Services. Biorąc pod uwagę plany rozwojowe firm oraz potencjalne nowe inwestycje zakłada się, że w 2020 r. w aglomeracji katowickiej, w branży centrów usług wspólnych będzie zatrudnionych ok. 22 000 osób.

Celem specjalności jest przygotowanie studentów filologii angielskiej do pracy w przedszkolach i szkołach podstawowych oraz uzyskanie przygotowania pedagogicznego do nauczania języka angielskiego. Absolwenci studiów I stopnia uzyskują przygotowanie do nauczania języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Student zdobywa wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki, dydaktyki przedmiotowej oraz kształtowania umiejętności metodycznych niezbędnych nauczycielom przedszkoli, szkół podstawowych, Integralną częścią studiów są praktyki pedagogiczne umożliwiające nabycie umiejętności zawodowych przez aktywną realizację zajęć szkolnych oraz poznanie zasad funkcjonowania placówek oświatowych.

Wybierz filologię a weźmiesz udział w dodatkowych:

a. wysokiej jakości programach stażowych organizowane u partnerów z branży BPO

b. programie rozwoju kompetencji w ramach, którego zrealizowane będą:

• certyfikowane kursy językowe: angielski język biznesu, angielski język finansowy, angielski język informatyczny, angielski język prezentacji i wystąpień publicznych, certyfikat językowy TOEIC, kurs drugiego języka obcego;
  • warsztaty kształcące kompetencje komunikacyjne i analityczne:  komunikacja interpersonalna, komunikacja międzykulturowa w organizacji biznesowej,  współpraca zespołowa, zarządzanie czasem i organizacja pracy, Problem Solving, warsztaty Design Thinking;
  • szkolenia zawodowe m.in.: zarządzanie projektami, obsługa klienta w Help Desk, raportowanie i analiza danych w call center, finanse korporacyjne,  Excel dla zaawansowanych, wprowadzenie do zintegrowanych systemów informatycznych, wprowadzenie do baz danych, analizowanie i rozwiązywanie problemów użytkowników systemów IT;

c. wizytach studyjnych u pracodawców z sektora BPO/SCC/IT,

d. spotkaniach z praktykami i zajęciach projektowych.

Projekt jest realizowany we współpracy z Globalnym Centrum Usług Biznesowych (GBS) General Motors Manufacturing Poland.

Student jest przygotowany do:

• posługiwania się językiem angielskim,
  • skutecznego i twórczego nauczania języka  angielskiego w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz w szkołach językowych prowadzących kursy dla dzieci,
  • wykorzystywania dostępnych programów i materiałów dydaktycznych oraz przygotowywania i opracowywania własnych materiałów, służących nauczaniu dzieci języka angielskiego,
  • konstruowania programów nauczania języka angielskiego dostosowanych do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów,
  • właściwego doboru materiałów, środków i metod pracy w obszarze prowadzenia zajęć językowych.

Praca na stanowisku nauczyciela w przedszkolach, szkołach podstawowych i szkołach językowych prowadzących kursy języka angielskiego dla dzieci.

Filologia angielska - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna

Studia dzienne (stacjonarne) 150 zł * 395 zł 150 zł * 415 zł 415 zł 415 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł

Sprawdź listę bonifikat, możesz zaoszczędzić nawet 695 zł: TUTAJ

Partnerem Akademia WSB jest Kilgray Translation Technologies. Dzięki tej współpracy studenci filologii angielskiej otrzymują bezpłatny dostęp do oprogramowania MemoQ - komputerowego narzędzia wspierającego profesjonalne tłumaczenia. Po skończeniu studiów mogą dokonać zakupu na preferencyjnych warunkach.

Specjalizacja tłumaczeniowa

Dzienne studia dofinansowane