Filologia angielska z przygotowaniem pedagogicznym

Celem specjalności jest przygotowanie studentów filologii angielskiej do pracy w przedszkolach i szkołach podstawowych oraz uzyskanie przygotowania pedagogicznego do nauczania języka angielskiego. Absolwenci studiów I stopnia uzyskują przygotowanie do nauczania języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Student zdobywa wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki, dydaktyki przedmiotowej oraz kształtowania umiejętności metodycznych niezbędnych nauczycielom przedszkoli, szkół podstawowych, Integralną częścią studiów są praktyki pedagogiczne umożliwiające nabycie umiejętności zawodowych przez aktywną realizację zajęć szkolnych oraz poznanie zasad funkcjonowania placówek oświatowych.

Student jest przygotowany do:

• posługiwania się językiem angielskim,
  • skutecznego i twórczego nauczania języka  angielskiego w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz w szkołach językowych prowadzących kursy dla dzieci,
  • wykorzystywania dostępnych programów i materiałów dydaktycznych oraz przygotowywania i opracowywania własnych materiałów, służących nauczaniu dzieci języka angielskiego,
  • konstruowania programów nauczania języka angielskiego dostosowanych do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów,
  • właściwego doboru materiałów, środków i metod pracy w obszarze prowadzenia zajęć językowych.

Praca na stanowisku nauczyciela w przedszkolach, szkołach podstawowych i szkołach językowych prowadzących kursy języka angielskiego dla dzieci.

Filologia angielska z przygotowaniem pedagogicznym - studia I stopnia
Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna

Studia dzienne (stacjonarne) 100 zł * 395 zł 415 zł 415 zł
Studia zaoczne (niestacjonarne) 295 zł 365 zł 385 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 200 zł 210 zł 210 zł

Partnerem Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest Kilgray Translation Technologies. Dzięki tej współpracy studenci filologii angielskiej otrzymują bezpłatny dostęp do oprogramowania MemoQ - komputerowego narzędzia wspierającego profesjonalne tłumaczenia. Po skończeniu studiów mogą dokonać zakupu na preferencyjnych warunkach.

Specjalizacja tłumaczeniowa

Dzienne studia dofinansowane