Sieci komputerowe i bazy danych

Zostań poszukiwanym na rynku pracy administratorem sieci komputerowych i baz danych. Wybierz specjalność sieci komputerowe i bazy danych na studiach inżynierskich na kierunku Informatyka. Program studiów stworzony we współpracy z największymi firmami informatycznymi w Polsce. Studia umożliwiają uzyskanie kursów Cisco oraz zdobycie międzynarodowego certyfikatu CCENT (Cisco Certified Entry Network Technician).

Informatyka w WSB w Dąbrowie Górniczej to przede wszystkim kształcenie praktyczne:

• Spotkania z praktykami branży IT
  • Wizyty studyjne (m.in. Kroll Ontrack, Wasco, IBM, Comarch, Dell)
  • Praktyki zawodowe i praktyki dyplomowe
  • Certyfikaty informatyczne (m.in. Microsoft, Cisco, Oracle)
  • Certyfikaty językowe
  • Projekty praktyczne
  • Zajęcia z wykładowcami praktykami (np. z tytułem MVP Microsoft)
  • Specjalistyczne laboratoria komputerowe.

Absolwent posiada wiedzę z zakresu:

• działania sieci lokalnych oraz usługowo zorientowanych systemów sieciowych,
  • funkcjonowania sieci komputerowych i ich zastosowań,
  • projektowania i konfiguracji systemów komputerowych,
  • zasad i technik utrzymywania bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych.

Absolwent dysponuje umiejętnościami:

• administrowania i konfiguracji sieci komputerowych,
  • routingu w sieciach komputerowych,
  • technik stosowanych w sieciach przełączanych oraz rozległych,
  • problemów bezpieczeństwa systemów rozproszonych,
  • administrowania sieciowymi systemami operacyjnymi,
  • świadomego wyboru odpowiednich technologii sieciowych dla zastosowań biznesu.

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach specjalności:

Przedmioty specjalnościowe umożliwiają przeprowadzenie pełnej ścieżki Akademii Sieci Cisco i obejmują:

• Routing i przełączanie w sieciach komputerowych
  • Sieciowe systemy operacyjne
  • Sieci konwergentne
  • Technologie sieci rozległych
  • Projektowanie i analiza sieci
  • Bezpieczeństwo sieci i systemów komputerowych
  • Internetowe bazy danych
  • Projekt zespołowy - Sieci komputerowe

Absolwenci specjalności sieci komputerowe i bazy danych są zatrudniani przy eksploatacji i projektowaniu systemów informatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem administracji i utrzymywania sieci komputerowych lokalnych i rozległych, w tym bezprzewodowych.

Umiejętności projektowania i konfiguracji systemów komputerowych uzupełnione są wiedzą na temat problemów bezpieczeństwa systemów rozproszonych, a absolwenci świadomi są konsekwencji wyboru odpowiednich technologii sieciowych dla zastosowań małego i średniego biznesu.

Informatyka - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-7 Rata miesięczna

Studia dzienne (stacjonarne) 100 zł * 395 zł 100 zł * 395 zł 415 zł 415 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 200 zł 210 zł 210 zł 210 zł

*Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie - za Twoje studia płaci pracodawca"

Sprawdź aktualne promocje dla kandydatów na studia

Przejdź na stronę z aktualnymi promocjami dla kandydatów na studia I i II stopnia Promocje

Promocje

Program studiów przygotowano i zrealizowano we współpracy z firmą Sansec Poland S.A.

Partnerzy Wyższej Szkoły Binzesu w Dąbrowie Górniczej umożliwiają studentom dostęp do nowoczesnych form edukacji (wirtualne praktyki IBM, narzędzia grywalizacji Comarch) oraz specjalistycznego oprogramowania w procesie kształcenia m.in. systemy informatyczne firmy Microsoft, Oracle, Cisco, IBM, zintegrowane systemy zarządzania IFS, CRM firmy Simple. Dodatkową możliwością rozwoju i zdobycia doświadczenia są wizyty oraz praktyki w wiodących firmach informatycznych (m.in. IBM, Kroll Ontrack, Comarch S.A, Wasko S.A., UPC, 3Services Factory S.A., Netology, Interia.pl,  Alcerol Mittal).

Netology

Sieci komputerowe i bazy danych

Dzienne studia dofinansowane

Studia dzienne za TYLKO 100 zł miesięcznie