Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy

Absolwenci specjalności zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy zdobywają wiedzę i umiejętności pozwalające organizować pracę służb BHP, zarządzać bezpieczeństwem, dokonywać ocen ryzyka, zapobiegać wypadkom i awariom mogącym w konsekwencji spowodować utratę życia lub zdrowia. Specjalność jest skierowana zarówno do osób, które obecnie wykonują pracę na stanowiskach związanych bezpośrednio lub pośrednio z bezpieczeństwem i higieną pracy, umożliwiając tym samym podniesienie wcześniej nabytych kwalifikacji w tym zakresie, jak również dla osób, które dopiero planują zdobyć atrakcyjny zawód, dający perspektywy rozwoju na obecnym rynku pracy.

Ukończenie specjalności pozwala nabyć i pogłębić wiedzę z zakresu:

• aktualnych rozwiązań w obszarze zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w organizacji,
  • prawa pracy i innych aktów prawnych bhp,
  • metod oceny i zwalczania zagrożeń,
  • organizacji pracy służby bhp,
  • fizjologii pracy i ergonomii,
  • zasad udzielania pierwszej pomocy,
  • metod oceny ryzyka zawodowego,
  • elementów psychologii pracy.

Po ukończeniu specjalności absolwenci potrafią:

• zorganizować warunki pracy w sposób gwarantujący bezpieczną i godną pracę,
  • rozwiązywać praktyczne problemy związane z zarządzaniem bezpieczeństwem i higieną pracy,
  • rozpoznać zagrożenia i określić sposoby im przeciwdziałania,
  • komunikować się w sytuacjach kryzysowych,
  • posługiwać się narzędziami informatycznymi, niezbędnymi w pracy zawodowej.

Absolwent studiów cechuje się etyczną i społeczną odpowiedzialnością zawodową.

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach specjalności:

• Prawo pracy
  • System zarządzania BHP - projektowanie, wdrażanie
  • Metody badania wypadków i chorób zawodowych
  • Audit wewnętrzny systemu zarządzania BHP

Absolwenci specjalności zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy uzyskują kwalifikacje specjalisty ds. BHP (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2004 r, Dz. U. Nr 246, poz. 2468) oraz uprawnienia Audytora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.

Absolwenci studiów mogą pracować jako:

• etatowi pracownicy lub menedżerowie służby bhp: inspektorzy, specjaliści,
  • kadra kierownicza wyższego i średniego szczebla zarządzania bezpieczeństwem i reagowania kryzysowego,
  • szkoleniowcy- trenerzy pracowników służb bhp, ochrony przeciwpożarowej, ochrony środowiska, ochrony informacji niejawnych.

Mogą ubiegać się o zatrudnienie w:

• działach BHP,
  • urzędach państwowych,
  • centrach powiadamiania ratunkowego oraz wydziałach zarządzania kryzysowego administracji publicznej,
  • firmach wdrażających zintegrowane systemy zarządzania,
  • Policji, Agencjach Ochrony, w zakładach produkujących lub wdrażających środki zwalczania zagrożeń.

Logistyka - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-7 Rata miesięczna

Studia dzienne (stacjonarne) 100 zł * 360 zł 100 zł * 360 zł 380 zł 445 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 200 zł 200 zł 200 zł 200 zł

*Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie - za Twoje studia płaci pracodawca"