Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy

Studia w specjalności zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy mają charakter interdyscyplinarny. Łączą zagadnienia menedżerskie ze specjalistyczną wiedzą z zakresu BHP. Uzyskiwana wiedza teoretyczna jest ściśle powiązana z praktyką, co pozwala absolwentom wykorzystywać zdobyte wiadomości w pracy zawodowej.

Ważna informacja - przepisy kodeksu pracy wymagają zatrudnienia behapowców z wykształceniem kierunkowym*, w każdym zakładzie zatrudniającym powyżej 100 pracowników.

*Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2004 r. (Dz. U. Nr 246, poz. 2468)

Dwuletnie studia uzupełniające magisterskie spełniają wymagania stawiane pracownikom służb BHP w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2004 r.

Uczelnia umożliwia studentom uzyskanie uprawnień Audytora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.

Absolwenci specjalności zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy mogą pracować jako etatowi pracownicy lub menedżerowie służby bhp: inspektorzy, specjaliści, kadra kierownicza wyższego i średniego szczebla zarządzania bezpieczeństwem i reagowania kryzysowego, ochrony informacji niejawnych. Mogą ubiegać się o zatrudnienie: w działach BHP, w urzędach państwowych, w centrach powiadamiania ratunkowego oraz wydziałach zarządzania kryzysowego administracji publicznej, firmach wdrażających zintegrowane systemy zarządzania, Agencjach Ochrony, w zakładach produkujących lub wdrażających środki zwalczania zagrożeń.

Absolwenci specjalności zarządzanie BHP uzyskują kwalifikacje starszego inspektora BHP a po zdobyciu rocznego doświadczenia zawodowego specjalisty ds. BHP (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2004 r, Dz. U. Nr 246, poz. 2468).

Zarządzanie - studia II stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2-4 Rata miesięczna

Studia dzienne (stacjonarne) 100 zł 330 zł 417 zł
Studia zaoczne (niestacjonarne) 330 zł 417 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 200 zł 210 zł

Realizacja programu kształcenia odbywa się we współpracy z firmą TÜV NORD Polska.

Kadry i płace w praktyce

Promocja dla absolwentów studiów WSB

2 dyplomy w 2 lata