Bezpieczeństwo informacji w systemach komputerowych

Specjalność bezpieczeństwo informacji w systemach komputerowych oferuje inżynierom możliwość poszerzenia swojej wiedzy informatycznej w stopniu pozwalającym na całościową ocenę analizowanych zagadnień, systemów i technologii informatycznych przedsiębiorstw.

Absolwent nabywa wiedzę z zakresu:

• projektowania i modelowania systemów informatycznych,
  • zastosowań sieci i systemów przemysłowych,
  • optymalizacji zabezpieczeń infrastruktury informatycznej przedsiębiorstw,
  • informatyki kwantowej,
  • zaawansowanych zagadnień sieci komputerowych,
  • bezpieczeństwa systemów operacyjnych i usług sieciowych.

Absolwent nabywa umiejętności w zakresie:

• analizy systemów komputerowych,
  • metod optymalizacji systemów komputerowych,
  • przeprowadzania audytu systemu informatycznego,
  • zagadnień związanych z nowoczesnymi systemami komputerowymi i użyciem technik UML do ich przedstawiania.

Umiejętności analizy i oceny systemów komputerowych kształtowane są głównie pod kątem bezpieczeństwa stosowanych rozwiązań, również pod kątem wymagań prawnych i ochrony danych osobowych.

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach specjalności:

• Uwierzytelnianie użytkowników w systemach komputerowych
  • Programowe i sprzętowe metody szyfrowania informacji
  • Kryptografia kwantowa
  • Projektowanie bezpiecznych systemów komputerowych
  • Audytowanie systemów informatycznych
  • Prawne aspekty bezpieczeństwa

Absolwent studiów Informatyki drugiego stopnia o specjalności bezpieczeństwo informacji w systemach komputerowych jest przygotowany do pracy w charakterze administratora, analityka bądź audytora systemów informatycznych.

Informatyka - studia II stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2-4 Rata miesięczna

Studia dzienne (stacjonarne) 330 zł 417 zł
Studia zaoczne (niestacjonarne) 330 zł 417 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 200 zł 210 zł

Sprawdź aktualne promocje dla kandydatów na studia

Przejdź na stronę z aktualnymi promocjami dla kandydatów na studia I i II stopnia Promocje

Promocje

Realizacja programu kształcenia odbywa się w ramach partnerstwa z firmą Procertiv.

Partnerzy Wyższej Szkoły Binzesu w Dąbrowie Górniczej umożliwiają studentom dostęp do nowoczesnych form edukacji (wirtualne praktyki IBM, narzędzia grywalizacji Comarch) oraz specjalistycznego oprogramowania w procesie kształcenia m.in. systemy informatyczne firmy Microsoft, Oracle, Cisco, IBM, zintegrowane systemy zarządzania IFS, CRM firmy Simple. Dodatkową możliwością rozwoju i zdobycia doświadczenia są wizyty oraz praktyki w wiodących firmach informatycznych (m.in. IBM, Kroll Ontrack, Comarch S.A, Wasko S.A., UPC, 3Services Factory S.A., Netology, Interia.pl,  Alcerol Mittal).

Netology

Grafika komputerowa