Przetwarzanie danych w systemach komputerowych

Zakres merytoryczny kształcenia na specjalności systemy gromadzenia, przetwarzania i eksploracji danych obejmuje aspekty naukowo-techniczne zagadnień zastosowania w informatyce metod opartych o bazy danych i hurtownie danych, a szczególny nacisk zostanie położony na problemy długoterminowego składowania, wydajnego przetwarzania, skutecznej eksploracji danych.

Studenci poznają nie tylko aspekty technologiczne, ale również aspekty biznesowe wykorzystania wiedzy w zagadnieniach selekcji, projektowania, eksploatacji systemów przetwarzania danych. Problematyka ta jest podejmowana zarówno w trakcie zajęć dydaktycznych, jak i w trakcie praktyk dyplomowych.

Absolwent studiów magisterskich na kierunku uzyskuje:

• gruntowną wiedzę z zakresu ogólnych zagadnień informatyki,
  • umiejętności projektowania, konstruowania i uruchamiania systemów przechowywania i przetwarzania danych,
  • gruntowną wiedzę z zakresu budowy współczesnych narzędzi i technologii informatycznych, w tym zagadnień wirtualizacji infrastruktury informatycznej,
  • wiedzę z zakresu architektury systemów przetwarzania danych,
  • umiejętności programowania komputerów w szczególności programowania współbieżnego,
  • umiejętności projektowania i implementacji sieci teleinformatycznych, baz danych oraz hurtowni danych,
  • znajomość problemów bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz sieciowych systemów multimedialnych.

Szczególny nacisk w trakcie realizacji specjalności położony jest na opanowanie zagadnień z zakresu:

• analizy, przetwarzania, integracji oraz raportowania danych biznesowych,
  • projektowania i implementacji systemów gromadzenia danych,
  • zastosowań biznesowych systemów informatycznych ze szczególnym uwzględnieniem zintegrowanych systemów informatycznych zarządzania.

Celem stawianym przed specjalnością systemy gromadzenia, przetwarzania i eksploracji danych jest wykształcenie oraz zapewnienie niezbędnej wiedzy i umiejętności wymaganych przy zagadnieniach wdrażania systemów przetwarzania danych, ze szczególnym naciskiem na implementację i zarządzanie systemami informatycznymi wspomagającymi procesy biznesowe w przedsiębiorstwach (systemy ERP/ERP II/BPM/CRM/BI).

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach specjalności:

• Architektura systemów przetwarzania
  • Projektowanie, implementacja i eksploatacja baz danych
  • Bezpieczeństwo teleinformatyczne
  • Projektowanie, implementacja i eksploatacja hurtowni danych
  • Integracja, analiza i raportowanie danych
  • Wirtualizacja infrastruktury informatycznej
  • Sztuczna inteligencja i eksploracja danych biznesowych
  • Konwersatorium z języka angielskiego

Na specjalistów czeka praca w charakterze specjalisty/konsultanta do spraw wykorzystania i zabezpieczania systemów informatycznych przetwarzających dane, praca w charakterze lidera do spraw rozwoju informatycznego przedsiębiorstwa.

Absolwenci znajdują zatrudnienie w:

• firmach informatycznych zajmujących się systemami informatycznymi i hurtowniami danych,
  • centrach danych,
  • działach informatycznych przedsiębiorstw przetwarzających duże ilości danych,
  • działach informatycznych przedsiebiorstw analizujących dane finansowe,
  • działach informatycznych podmiotów administracji publicznej i samorządowej.

Przetwawarzanie danych w systemach komputerowych - studia II stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2-4 Rata miesięczna

Studia dzienne (stacjonarne) 100 zł 330 zł 417 zł
Studia zaoczne (niestacjonarne) 330 zł 417 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 200 zł 210 zł

Sprawdź aktualne promocje dla kandydatów na studia

Przejdź na stronę z aktualnymi promocjami dla kandydatów na studia I i II stopnia Promocje

Promocje

Partnerzy Wyższej Szkoły Binzesu w Dąbrowie Górniczej umożliwiają studentom dostęp do nowoczesnych form edukacji (wirtualne praktyki IBM, narzędzia grywalizacji Comarch) oraz specjalistycznego oprogramowania w procesie kształcenia m.in. systemy informatyczne firmy Microsoft, Oracle, Cisco, IBM, zintegrowane systemy zarządzania IFS, CRM firmy Simple. Dodatkową możliwością rozwoju i zdobycia doświadczenia są wizyty oraz praktyki w wiodących firmach informatycznych (m.in. IBM, Kroll Ontrack, Comarch S.A, Wasko S.A., UPC, 3Services Factory S.A., Netology, Interia.pl,  Alcerol Mittal).

Netology

Grafika komputerowa