Zarządzanie w administracji publicznej

Celem specjalności zarządzanie w administracji publicznej jest przygotowanie studentów do pełnienia funkcji urzędniczych w jednostkach samorządowych oraz rządowych.

Absolwent tej specjalności posiada wiedzę z zakresu:

• podstawowych elementów gospodarki finansowej gmin,
  • zagadnień zamówień publicznych,
  • marketingu gminy,
  • zarządzania strategicznego w gminie.

Absolwent dysponuje umiejętnościami pozwalającymi:

• zarządzać gospodarką lokalną,
  • rozumieć zasady funkcjonowania struktur władzy lokalnej,
  • interpretować przepisy regulujące system zamówień publicznych,
  • wykorzystać różne narzędzia promocji w kształtowaniu wizerunku regionów i jednostek samorządu terytorialnego.

Ukończenie specjalności zarządzani w administracji publicznej daje możliwość podjęcia pracy w strukturach administracji na szczeblu lokalnym, m. in. w zarządach gmin, w powiatach, w sejmikach wojewódzkich, przedsiębiorstwach i instytucjach szeroko pojętego sektora publicznego.

W trakcie nauki studenci zdobywają wiedzę praktyczną biorąc udział w wizytach studyjnych w instytucjach rządowych i samorządowych, jak i spotkaniach z pracownikami instytucji publicznych.

Zarządzanie - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-7 Rata miesięczna

Studia dzienne (stacjonarne) 150 zł * 395 zł 150 zł * 415 zł 415 zł 415 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł

Logistyka i transport