Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - 2 lutego 2019

Tydzień Bezpłatnych Szkoleń jest cykliczną inicjatywą organizowaną przez Akademię WSB. Szkolenia odbywają się na terenie dwóch województw w siedmiu miastach: Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Olkuszu, Krakowie, Cieszynie, Żywcu oraz w Częstochowie.

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 

Dąbrowa Górnicza Cieszyn Żywiec Kraków Olkusz Katowice Częstochowa

 

 

Sprawdź program bezpłatnych szkoleń:

 

sobota
2 lutego
niedziela
3 lutego
poniedziałek
4 lutego
wtorek
5 lutego
środa
6 lutego
czwartek
7 lutego
piątek
8 lutego
sobota
9 lutego

 

sobota, 2 lutego

Czego możemy nauczyć się od Google, czyli jak budować wysokoefektywne zespoły?

 

Termin: 2 lutego 2019 r., 11.00-13.00


Poznaj trenera:

dr Sabina Ratajczak, wykładowca Akademii WSB

Adiunkt w Katedrze Zarządzania Akademii WSB. Psycholog, trener biznesu, menedżer. Od lat związana z Akademią WSB, gdzie aktualnie pełni funkcję Prorektora ds. rozwoju i dyrektora Centrum Jakości i Innowacji. Zajmuje się rozwojem kompetencji liderskich, szczególnie w zakresie budowania efektywnych zespołów, zespołów samoorganizujących się.

 

Czego się dowiesz?

Nieprzewidywalny i złożony świat VUCA, w którym żyjemy wymaga od współczesnych organizacji zmian modelu zarządzania. Autorytarność, kontrola i hierarchia wypierane są przez samoorganizację, współpracę, zwinność i rozproszone przywództwo Według raportu Deloitte Human Capital Trends 2018 najważniejszymi wyzwaniami dla dzisiejszych organizacji będzie odejście od silosowego postrzegania organizacji na rzecz promowania pracy zespołowej oraz związana z tym elastyczność współczesnych liderów i umiejętność przewodzenia zespołom. Czym jest zatem rozproszone przywództwo i dlaczego jest tak szczególnie ważne w dzisiejszych czasach? Czego możemy nauczyć się od zespołów Google i Rolling Stones? Jak przezwyciężyć najczęściej występujące dysfunkcje zespołowe oraz jak zwiększyć szansę na osiągnie zbiorowego stanu flow w swoich zespołach? Zapraszam na wykład, w trakcie którego podzielę się własnym doświadczeniami i wynikami światowych badań dotyczącymi budowania wysokowydajnych zespołów.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


Management 3.0 i zwinne zarządzanie projektami - jak kierować organizacją w świecie VUCA

 

Termin: 2 lutego 2019 r., 11.00-13.00

 

Poznaj trenera:

dr Marcin Lis, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem  Akademii WSB

Doktor nauk technicznych, ekspert w zakresie systemów jakości, zarządzania projektami innowacyjnymi, systemów zintegrowanych. Wieloletni manager na poziomie Executive w Orange S.A. Posiada bogate doświadczenie korporacyjne zdobyte w międzynarodowych firmach usługowych, był zatrudniony na kluczowych stanowiskach menedżerskich związanych z zarządzaniem jakością i procesami, marketingiem, zarządzaniem projektami oraz obsługą klienta. Przewodniczący Rady Ekspertów w Akademii WSB oraz Wiceprzewodniczący Komisji ds. Innowacyjności, Konkurencyjności i Współpracy Nauki z Biznesem działającej przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach.


Poznaj trenera:

Dariusz Wylon, wykładowca w Akademii WSB

CCO w Selleo, jednej z najbardziej innowacyjnie zarządzanych firm informatycznych w Europie, gdzie od ponad 7 lat wdraża praktyki Agile i Management 3.0. Jako ekspert od samoorganizujących się zespołów i zwinnego przywództwa miał przyjemność występować na jednej scenie m.in. z takim osobistościami świata Agile jak: Jeff Sutherland (współtwórca Scruma), Jurgen Appelo (twórca Management 3.0) czy Daniel Mezick (twórca Open Space Agility). Pracował z menedżerami, kierownikami projektów i Scrum Masterami z ponad 20 krajów świata na dwóch kontynentach m.in. z takich firm jak Cisco, Credit Suisse, Sabre, Comarch, ABB, PKO BP, Nielsen, CitiBank, Delphi, Intel czy Lufthansa. Dariusz swoje doświadczenia z zakresu wdrażania Agile i Scrum przekazuje w trakcie sesji consultingowych,  warsztatów i szkoleń, oraz europejskich konferencji (m.in. Agile at Scale, Agile in the City, Agile Lean Europe, TopConf, Agile by Example, New Trends in Project Management, PAM Summit, TEDx, ScrumDay czy DareFest).

 

Czego się dowiesz?

Zmienność, niepewność, złożoność czy niejednoznaczność świata VUCA sprawiają, że to, co działało kiedyś nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Skuteczni menadżerowie i liderzy poszukują rozwiązań pozwalających na dopasowanie się do otoczenia biznesowego.  Odpowiedzią na stojące przed organizacjami wyzwania mogą być procesy oferowane w ramach Management 3.0 oraz zwinnego zarządzania projektami. W trakcie szkolenia uczestnicy poznają praktyczne narzędzia innowacyjnego zarządzania skoncentrowane na dostarczaniu wartości biznesowej oraz dowiedzą się jak tworzyć efektywną organizację, do której ludzie chcą przynależeć. 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 

Zapraszamy do udziału w cyklicznej już inicjatywie Akademii WSB - Tygodniu Bezpłatnych Szkoleń, w ramach której macie Państwo niepowtarzalną okazję zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie bardzo szerokiego spektrum zagadnień m.in.:

  • w obszarze zarządzania zespołami
  • projektami
  • ochrony danych osobowych
  • logistyki
  • doskonalenia kompetencji interpersonalnych

 

Zachęcamy do cyklicznego sprawdzania listy szkoleń!

 

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Począwszy od tematyki biznesowej, finansowej, ekonomicznej przez oświatę, IT, bankowość, aż po bezpieczeństwo narodowe, a także tematykę medyczną. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów.

 

W poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń wzięło udział prawie 5 tys. uczestników. W jego ramach w Dąbrowie Górniczej oraz wydziałach zamiejscowych uczelni odbyło się prawie 70 szkoleń z zakresu oświaty, transportu, ekonomii, stosunków międzynarodowych, coachingu, zarządzania, HR czy informatyki – obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Więcej o poprzedniej edycji - kliknij tutaj.

 

Certyfikat dla każdego uczestnika

Każdy z uczestników Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń otrzyma online certyfikat uczestnictwa.

 

Zobacz relację z poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń: