Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - 6 lutego 2019

 

Tydzień Bezpłatnych Szkoleń jest cykliczną inicjatywą organizowaną przez Akademię WSB. Szkolenia odbywają się na terenie dwóch województw w siedmiu miastach: Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Olkuszu, Krakowie, Cieszynie, Żywcu oraz w Częstochowie.

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 

Dąbrowa Górnicza Cieszyn Żywiec Kraków Olkusz Katowice Częstochowa

 

 

Sprawdź program bezpłatnych szkoleń:

 

sobota
2 lutego
niedziela
3 lutego
poniedziałek
4 lutego
wtorek
5 lutego
środa
6 lutego
czwartek
7 lutego
piątek
8 lutego
sobota
9 lutego

 

środa, 6 lutego

Obowiązki firm i instytucji w nowej ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy

 

Termin: 6 lutego 2019 r., 17.00-19.00


Poznaj trenera:

Tomasz Gzela, wykładowca Akademii WSB

Wykładowca Akademii WSB, prawnik, specjalista w zakresie finansów i rachunkowości podatkowej. Były kierownik oddziału w izbie skarbowej, odpowiedzialny za sprawy karne skarbowe: pranie brudnych pieniędzy, nieujawnione źródła dochodu, prawo dewizowe i kontrolę podatkową,  zwalczanie przestępczości podatkowej, nielegalnego obrotu dewizowego. Otrzymał nagrodę Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Urzędów i Izb Skarbowych w Warszawie. Wykładowca, promotor i recenzent prac dyplomowych,. Autor licznych publikacji na łamach prasy fachowej.

 

Czego się dowiesz?

Nowa ustawa z 13 lipca 2018r. doprecyzowuje kontrowersyjne przepisy dotychczas obowiązujące o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Nowe przepisy wdrażają adekwatne dyrektywy Parlamentu Europejskiego oraz rozporządzenia Rady UE. Ustawa rozszerza katalog oraz procedurę kar administracyjnych nakładanych przez Generalnego Inspektora, jak również zawiera przepisy karne przewidujące karę pozbawienia wolności do lat 5-ciu za niestosowanie w praktyce ustawowych obowiązków związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Kara jest również przewidziana za niespełnienie obowiązku przeszkolenia osób, wykonujących obowiązki związane z praktycznym stosowaniem ustawy. Proponowane szkolenie zapobiegnie takim następstwom.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


Różnice kulturowe w biznesie – jak współpracować z osobami z różnych kultur

 

Termin: 6 lutego 2019 r., 17.00-19.00


Poznaj trenera:

Michał Dziekoński, wykładowca Akademii WSB

Dyrektor zarządzający Business Games Institute - firmy tworzącej i wykorzystującej symulacje i gry strategiczne w szkoleniach i rozwoju pracowników. Z myśleniem strategicznym związany od początku kariery zawodowej, przez kilkanaście lat zarządzał marketingiem strategicznym w Grupie Siemens, obecnie działa dodatkowo jako interim manager i konsultant, tworząc systemy planowania i mierzenia efektów marketingu i sprzedaży dla firm. Od ponad 15 lat prowadzi również szkolenia i warsztaty oparte na autorskich grach symulacyjnych; w prowadzonych przez niego projektach uczestniczyło już ponad 10 tysięcy osób. Posiada certyfikaty MBA Oxford Brookes University, the Advanced Certificate in Marketing (CIM) oraz Marketing Training (Orlando, USA). Jest współautorem książek: Jak szybko napisać profesjonalny plan marketingowy, Wskaźniki marketingowe, E-marketing – współczesne trendy: pakiet startowy, Konsument wierny jak pies oraz Projektowanie efektywnych szkole.

 

Czego się dowiesz?

Inspirujące warsztaty w formule gry szkoleniowej, pozwalające poznać podstawowe różnice kulturowe w najważniejszych krajach na świecie. Szkolenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych prowadzeniem biznesu w skali międzynarodowej, zarówno od strony kupujących, jak i sprzedających. Podczas szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenie własnej intuicji w typowaniu w jakim stopniu mieszkańcy konkretnego kraju (Polski, Rosji, Chin, Niemiec, USA, Japonii, Włoch – ale i krajów wybranych przez Uczestników) różnią się między sobą stylem zachowań.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


Jak inspirować do rozwoju – aktywne metody pracy z uczeniem z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych

 

Termin: 6 lutego 2019 r., 17.00-19.00


Poznaj trenera:

dr Michał Szyszka, wykładowca studiów podyplomowych i MBA w Akademii WSB

Adiunkt w Katedrze Pedagogiki Akademii WSB. Pasjonat mediów i nowych technologii. Zajmuje się komunikacją społeczną i medialną w polityce społecznej. Prowadzi badania oraz szkolenia w zakresie możliwości wykorzystywania mediów, nowych mediów oraz rozmaitych narzędzi komunikacyjnych w instytucjach edukacyjnych, pomocowych oraz non-profit, a szerzej w procesie edukacji oraz pomocy i integracji społecznej. Jest autorem wielu publikacji naukowych oraz praktycznych przewodników metodycznych.

 

Czego się dowiesz?

Nowe technologie towarzyszą dorosłym, dzieciom oraz uczniom na każdym kroku; niemal w każdym aspekcie życia potwierdzają swoją przydatność i użyteczność. Tymczasem w szkołach częściej spotykamy się z zakazem korzystania z telefonu komórkowego przez uczniów, aniżeli nauką mądrego, kreatywnego wykorzystywania nowych mediów. W ramach szkolenia postaramy się przełamać stereotyp: spojrzeć na smartfon, jako na nowoczesne narzędzie edukacyjne i dopowiedzieć na pytania: jak wykorzystać potencjał nowych mediów w edukacji?, gdzie szukać interaktywnych quizów, map, fiszek, aplikacji do nauczania?, jak zachęcić uczniów do twórczego wykorzystywania technologii informacyjnych?

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


Jak zbudować niezawodną infrastrukturę IT z wykorzystaniem Amazon Web Services

 

Termin: 6 lutego 2019 r., 17.00-19.00

 

Poznaj trenera:

dr inż. Paweł Świtała, adiunkt i Dyrektor Działu IT Akademii WSB

Akredytowany Instruktor Amazon Academy, certyfikowany specjalista technologii Microsoft MCP, MCTS, MCSA, MCITP, naukowo zainteresowany sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Posiada 20 letnie doświadczenie w administracji systemami informatycznymi i budowie sieci komputerowych, od 2010 roku fan rozwiązań Cloud Computing na platformach Amazon Web Services i Microsoft Azure.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


FlexSim, czyli jak symulować i optymalizować procesy logistyczne i usługowe w środowisku komputerowym? Warsztaty komputerowe

 

Termin: 6 lutego 2019 r., 17.00-19.00


Poznaj trenera:

dr inż. Paweł Sobczak, wykładowca Akademii WSB

Wykładowca Akademii WSB, doktor nauk technicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn. W ramach swojej działalności naukowej i dydaktycznej zajmuje się m.in. zagadnieniami gospodarki magazynowej, w tym zastosowania informatycznych systemów magazynowania oraz analizą systemów transportu publicznego. Posiada również doświadczenie we współpracy z firmami z obszaru logistyki, w tym logistyki magazynowej. Certyfikowany Tutor 1 stopnia Collegium Wratislaviense oraz Certyfikowany konsultant oprogramowania Flexsim: „FlexSim - The Business Process Simulation Consultant” oraz “The Certification for FlexSim Trainer – University Level”.

 

Czego się dowiesz?

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną podstawy tworzenia symulacji rzeczywistych procesów usługowych oraz magazynowych w oprogramowaniu symulacyjnym FlexSim, który jest jednym z czołowych programów na świecie stosowanych do symulacji procesów logistycznych. Przekazane zostaną podstawy budowy modeli z wykorzystaniem techniki drag &drop oraz zaprezentowane zostaną podstawy optymalizacji zasymulowanych procesów. Zajęcia w praktyczny i atrakcyjny sposób wprowadzą w podstawy tworzenia modeli symulacyjnych oraz wnioskowania logistycznego na podstawie wyników symulacji oraz wprowadzanych w niej modyfikacji. Uzyskiwane wyniki oraz intuicyjność i szybkość wprowadzania zmian pozwalają na zastosowanie symulacji komputerowej podczas projektowania i optymalizacji przeróżnych systemów magazynowych czy też produkcyjnych jak również usługowych, co wpływa na skrócenie czasu wdrożenia zmian i znacznie zwiększa ich efektywność.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 

Zapraszamy do udziału w cyklicznej już inicjatywie Akademii WSB - Tygodniu Bezpłatnych Szkoleń, w ramach której macie Państwo niepowtarzalną okazję zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie bardzo szerokiego spektrum zagadnień m.in.:

  • w obszarze zarządzania zespołami
  • projektami
  • ochrony danych osobowych
  • logistyki
  • doskonalenia kompetencji interpersonalnych

 

Zachęcamy do cyklicznego sprawdzania listy szkoleń!

 

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Począwszy od tematyki biznesowej, finansowej, ekonomicznej przez oświatę, IT, bankowość, aż po bezpieczeństwo narodowe, a także tematykę medyczną. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów.

 

W poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń wzięło udział prawie 5 tys. uczestników. W jego ramach w Dąbrowie Górniczej oraz wydziałach zamiejscowych uczelni odbyło się prawie 70 szkoleń z zakresu oświaty, transportu, ekonomii, stosunków międzynarodowych, coachingu, zarządzania, HR czy informatyki – obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Więcej o poprzedniej edycji - kliknij tutaj.

 

Certyfikat dla każdego uczestnika

Każdy z uczestników Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń otrzyma online certyfikat uczestnictwa.

 

Zobacz relację z poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń: