Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - 7 lutego 2019

Tydzień Bezpłatnych Szkoleń jest cykliczną inicjatywą organizowaną przez Akademię WSB. Szkolenia odbywają się na terenie dwóch województw w siedmiu miastach: Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Olkuszu, Krakowie, Cieszynie, Żywcu oraz w Częstochowie.

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 

Dąbrowa Górnicza Cieszyn Żywiec Kraków Olkusz Katowice Częstochowa

 

 

Sprawdź program bezpłatnych szkoleń:

 

sobota
2 lutego
niedziela
3 lutego
poniedziałek
4 lutego
wtorek
5 lutego
środa
6 lutego
czwartek
7 lutego
piątek
8 lutego
sobota
9 lutego

 

czwartek, 7 lutego

Jak wspierać innych w wyznaczaniu i skutecznym realizowaniu celów?

 

Termin: 7 lutego 2019 r., 17.00-19.00


Poznaj trenera:

Małgorzata Binias-Wilga, Akredytowany coach PCC ICF

Psycholog,  przedsiębiorca, autorka projektu: Mama wraca do gry. Wspiera Kobiety w tworzeniu życia zawodowe, którego pragną, z pewnością siebie, której potrzebują. Łączy pasję do coachingu z prowadzeniem własnego biznesu, pracuje z Klientami indywidualnymi i z zespołami, a także jest nauczycielem i  superwizorem coachingu.

 

Czego się dowiesz?

Jeśli chcesz pomagać innym w wytyczaniu i realizacji celów albo chcesz zwiększyć swoją efektywność w tym zakresie to warsztat jest dla Ciebie. Dowiesz się co warto uwzględnić wyznaczając cele oraz w jaki sposób zwiększyć szansę na pomyślną realizację swoich zamierzeń. Usłyszysz jak popularne narzędzie rozwojowe może sabotować skuteczność  Twoją lub osoby z którą pracujesz i co w związku z tym warto zrobić? Będziemy również szukać źródeł wewnętrznej motywacji do zmiany.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


Prościej i taniej: E-akta – skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacja

 

Termin: 7 lutego 2019 r., 17.00-19.00

 

Poznaj trenera:

Dorota Królica

Naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji w Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Sosnowcu. Ekspert z zakresu ubezpieczeń społecznych. Od wielu lat prowadzi szkolenia i warsztaty zarówno dla pracowników Zakładu, jak i pracowników firm i instytucji zewnętrznych. Jest koordynatorem odpowiedzialnym za wdrożenie projektu e-akta w sosnowieckim oddziale ZUS. Jest wsparciem dla płatników składek, ubezpieczonych i świadczeniobiorców. 

 

Czego się dowiesz?

Od stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy, które ułatwiają przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i zleceniobiorców i obniżają koszty związane z ich przechowywaniem. Od 1 stycznia 2019 r. dla wszystkich nowo zatrudnianych osób akta pracownicze pracodawca czy zleceniodawca będzie mógł przechowywać 10 lat od końca roku kalendarzowego, w którym ustał stosunek pracy lub zakończyła się umowa zlecenia. Szkolenie skierowane jest do wszystkich płatników zainteresowanych skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych i ich elektronizacją. Podczas szkolenia uczestnicy będą mogli dowiedzieć się na czym polega projekt e-akta, jaki jest okres przechowywania akt pracowniczych, jakie są zmiany w bieżąco składanych dokumentach oraz jakie zmiany zostaną wprowadzone w Programie Płatnik i e-Płatnik.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


Jaka jest najlepsza forma prowadzenia działalności gospodarczej dla mnie?

 

Termin: 7 lutego 2019 r., 17.00-19.00


Poznaj trenera:

Łukasz Staszel

Wykładowca i prawnik Akademii WSB. Prawnik specjalizujący się w obsłudze prawnej przedsiębiorców, ukończył aplikację adwokacką. Zdobywał doświadczenie w kancelariach radców prawnych, kancelariach adwokackich, działach prawnych oraz w kancelarii komorniczej. Uczestniczył w tworzeniu i przekształcaniu spółek prawa handlowego z różnych branż. Autor publikacji naukowych  z zakresu prawa cywilnego oraz prawa publicznego gospodarczego

 

Czego się dowiesz?

Marzenia o własnym biznesie dotyczą wielu młodych (ale nie tylko) osób. Ciekawy pomysł na biznes to jednak nie wszystko. Jedną z decyzji, przed jaką stoi przyszły przedsiębiorca, jest wybór formy, w jakiej będzie prowadził swoją działalność. Podczas warsztatu prowadzący przedstawi zalety i wady prowadzenia działalności gospodarczej samodzielnie, z udziałem wspólników. Scharakteryzuje spółki osobowe prawa handlowego, spółki kapitałowe prawa handlowego, spółki z o.o. oraz spółki komandytowe. Uczestnicy, analizując konkretne przypadki, dowiedzą się, jaka forma działalności byłaby dla nich najbardziej korzystna.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 

Zapraszamy do udziału w cyklicznej już inicjatywie Akademii WSB - Tygodniu Bezpłatnych Szkoleń, w ramach której macie Państwo niepowtarzalną okazję zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie bardzo szerokiego spektrum zagadnień m.in.:

  • w obszarze zarządzania zespołami
  • projektami
  • ochrony danych osobowych
  • logistyki
  • doskonalenia kompetencji interpersonalnych

 

Zachęcamy do cyklicznego sprawdzania listy szkoleń!

 

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Począwszy od tematyki biznesowej, finansowej, ekonomicznej przez oświatę, IT, bankowość, aż po bezpieczeństwo narodowe, a także tematykę medyczną. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów.

 

W poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń wzięło udział prawie 5 tys. uczestników. W jego ramach w Dąbrowie Górniczej oraz wydziałach zamiejscowych uczelni odbyło się prawie 70 szkoleń z zakresu oświaty, transportu, ekonomii, stosunków międzynarodowych, coachingu, zarządzania, HR czy informatyki – obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Więcej o poprzedniej edycji - kliknij tutaj.

 

Certyfikat dla każdego uczestnika

Każdy z uczestników Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń otrzyma online certyfikat uczestnictwa.

 

Zobacz relację z poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń: