Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - Częstochowa 2019

Tydzień Bezpłatnych Szkoleń jest cykliczną inicjatywą organizowaną przez Akademię WSB. Szkolenia odbywają się na terenie dwóch województw w siedmiu miastach: Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Olkuszu, Krakowie, Cieszynie, Żywcu oraz w Częstochowie.

 

Szkolenia w Częstochowie odbywają się w siedzibie Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń, Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7/9
Sprawdź na mapie »?

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 

Dąbrowa Górnicza Cieszyn Żywiec Kraków Olkusz Katowice Częstochowa

 

 

sobota, 2 lutego

Inteligencja twórcza a kreatywność bez granic

Termin: 2 lutego 2019 r., 11.00-13.00


Poznaj trenera:

Gabriela Zbieg

Wykładowca Akademii WSB. Aktorka Sceny Muzycznej, nauczyciel mianowany, trener. Autorka i reżyser widowisk teatralnych dla dzieci i młodzieży. Swój staż aktorski rozpoczynała w Gliwickim Teatrze Muzycznym, następnie po zdobyciu państwowego dyplomu pracowała w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, biorąc udział we wszystkich spektaklach. Ukończyła także studia z obszarów: Pedagogika Artystyczna,  Zarządzanie w Oświacie, Oligofrenopedagogiki, 3 stopniowe szkolenie terapia behawioralna dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu, Asystenta rodziny i pedagoga domowego, ponadto posiada Certyfikat Polskiej Akademii NLP.
Na swoim koncie ma autorskie opracowania programów edukacyjnych i terapeutycznych.
Posiada 8-letnie doświadczenie na stanowisku w-ce dyrektora placówki edukacyjnej przedszkola integracyjnego. Obecnie dyrektor Teatru Edukacyjnego, założycielka Akademii Kreatywnej Twórczości w placówkach oświatowych i kulturalnych, gdzie odbywają się zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za organizację i prowadzenie zajęć edukacyjno - wychowawczych dla Urzędu Miasta Chorzów. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli od przedszkola po szkoły średnie oraz dla studentów w Polsce i za granicą.

 

Czego się dowiesz?

Zwiększanie skuteczności własnych oddziaływań, relaks, uzyskanie kontaktu z własnym ciałem, odblokowanie miejsc, w których została uwięziona energia to elementy bardzo ważne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Podczas warsztatu trenerka zaprezentuje animacyjną rolę zabawy, pokaże, że zabawa to jedna z metod kształtowania osobowości. Warsztat szczególnie polecany nauczycielom.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


Awans zawodowy nauczyciela w świetle nowelizacji przepisów prawa i oceny pracy

Termin: 2 lutego 2019 r., 15.00-16.30


Poznaj trenera:

dr Tomasz Grad

Wykładowca Akademii WSB. Ekspert prawa oświatowego, Członek Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej MEN, edukator, trener. Wicedyrektor RODN „WOM” w Katowicach w latach 2003-2018. Założyciel i fundator Fundacji Wspierania Rozwoju Zasobów Ludzkich. Członek Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu. Zawodowy Negocjator. Nauczyciel Dyplomowany z 30 letnim stażem. Redaktor naczelny kwartalnika „Kurier Zagłębia”. Ekspert z zakresu prawa oświatowego, zarządzania w oświacie, dydaktyki oraz kultury fizycznej.

 

Czego się dowiesz?

Model awansu zawodowego nauczycieli, który ma służyć wspomaganiu ich rozwoju i poprawie jakości oświaty, powstał w 2000 r. Do tej pory wprowadzane były w nim jedynie drobne korekty. Od ubiegłego roku model awansu zawodowego został radykalnie zmieniony, a przede wszystkim – wydłużony. Z dniem 1 września 2018 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące awansu zawodowego nauczycieli zawarte zarówno w ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2018 r. poz. 967), jak i przepisach wykonawczych do tej ustawy. Zapraszamy na szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, jak kształtuje się model awansu zawodowego w świetle nowelizacji przepisów prawa i oceny pracy. 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 

Zapraszamy do udziału w cyklicznej już inicjatywie Akademii WSB - Tygodniu Bezpłatnych Szkoleń, w ramach której macie Państwo niepowtarzalną okazję zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie bardzo szerokiego spektrum zagadnień m.in.:

  • w obszarze zarządzania zespołami
  • projektami
  • ochrony danych osobowych
  • logistyki
  • doskonalenia kompetencji interpersonalnych

 

Zachęcamy do cyklicznego sprawdzania listy szkoleń!

 

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Począwszy od tematyki biznesowej, finansowej, ekonomicznej przez oświatę, IT, bankowość, aż po bezpieczeństwo narodowe, a także tematykę medyczną. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów.

 

W poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń wzięło udział prawie 5 tys. uczestników. W jego ramach w Dąbrowie Górniczej oraz wydziałach zamiejscowych uczelni odbyło się prawie 70 szkoleń z zakresu oświaty, transportu, ekonomii, stosunków międzynarodowych, coachingu, zarządzania, HR czy informatyki – obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Więcej o poprzedniej edycji - kliknij tutaj.

 

Certyfikat dla każdego uczestnika

Każdy z uczestników Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń otrzyma online certyfikat uczestnictwa.

 

Zobacz relację z poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń: