Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - Dąbrowa Górnicza - 16 września 2019

Tydzień Bezpłatnych Szkoleń jest cykliczną inicjatywą organizowaną przez Akademię WSB. Szkolenia odbywają się na terenie dwóch województw w ośmiu miastach: Dąbrowie Górniczej, Bielsku-Białej, Olkuszu, Krakowie, Cieszynie, Katowicach, Żywcu oraz w Częstochowie.

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Począwszy od tematyki biznesowej, finansowej, ekonomicznej przez oświatę, IT, bankowość, aż po bezpieczeństwo narodowe, a także tematykę medyczną. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów.

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 
 
                 
Wybierz miasto

Lokalizacja

Dąbrowa Górnicza

Lokalizacja

Cieszyn

Lokalizacja

Żywiec

Lokalizacja

Kraków

Lokalizacja

Olkusz

Lokalizacja

Bielsko-Biała

Lokalizacja

Katowice

Lokalizacja

Częstochowa

 

Sprawdź program bezpłatnych szkoleń:

 
 
                 
Wybierz dzień

Data

niedziela 15 września

Data

poniedziałek 16 września

Data

wtorek 17 września

Data

środa 18 września

Data

czwartek 19 września

Data

piątek 20 września

Data

sobota 21 września

Data

niedziela 22 września

 


poniedziałek, 16 września


Nowoczesne trendy w fizjoterapii

 

Termin: 16 września 2019, 17:00 – 19:00

 

Poznaj trenerów:

Bartosz Kuc

Wykładowca AWSB, Fizjoterapeuta, autor prac naukowych. Absolwent Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Praktyk specjalizujący się w fizjoterapii sportowej. Certyfikowany Terapeuta Indiba Activ.

 

 

 

 

 

 

Mateusz Rams

Wykładowca AWSB, autor prac naukowych, przedstawiciel medyczny sprzętu fizjoterapeutycznego, fizjoterapeuta, trener Stabilizacji centralne. Absolwent Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

 

 

 

 

 

Czego się dowiesz?

Zapraszamy na szkolenie, podczas którego omówione zostaną nowoczesne technologie wykorzystywane w fizjoterapii. Obalimy mit stworzony wokół działu rehabilitacji fizykalnej. Przedstawione zostaną innowacyjne urządzenia usprawniające pacjentów kardiologicznych, ortopedycznych, geriatrycznych. Poruszymy tematy core stability,  core stability workout, foam roller. 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


Jak oszczędzać w firmie? Praktyczne narzędzie – lean management

 

Termin: 16 września 2019, 17:00 – 19:00


Poznaj trenera:

Andrzej Krótki

Trener i konsultant Lean Management. Konsultant i współtwórca cyklu konferencji Lean Camp oraz Konferencji Motywacyjnej. Wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu  i Akademii WSB. Autor książki "Skuteczny Lider Lean". Założyciel, Współwłaściciel i Dyrektor ds. Rozwoju Instytutu Doskonalenia Produkcji. Specjalista w zakresie analiz organizacji produkcji i procesów, których przeprowadził ponad 50. Prowadzi szkolenia, warsztaty, gry symulacyjne z narzędzi i metod LM, motywacji i kreatywnego myślenia, a także projekty wdrożeniowe.

 

 

Czego się dowiesz?

Koncepcja Lean Management wdrażana jest w co raz większej liczbie przedsiębiorstw, stając się tym samym sposobem na kompleksowe zarządzanie procesami organizacji. Obecnie filozofia ta jest powszechnie adoptowana nie tylko w produkcji, ale również w obszarach usługowych, administracyjnych, a nawet służbie zdrowia. Mimo takiej popularności, często spotkać można błędy w stosowaniu technik kojarzonych z Lean. Podczas warsztatu przeprowadzona zostanie symulacja procesu, który od razu zostanie usprawniony, co pozwoli uczestnikom praktycznie przećwiczyć jak osiągnąć błyskawiczne efekty. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć jak usprawniają się różne branże i poznać najlepsze praktyki z zakresu Lean.

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


Innowacyjne przywództwo, czyli kompetencje i narzędzia lidera przyszłości

 

Termin: 16 września 2019, 17:00 – 19:00


Poznaj trenera:

Karolina Hudowicz

W zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, przywództwa, komunikacji zespołowej oraz motywacji. Akredytowany coach ICF ACC, członek International Coach Federation, psycholog biznesu, trener, korporacyjny manager, twórca pierwszych w Polsce Turkusowych Studiów Podyplomowych i programu HOLILIDER™. Propaguje podejście do ludzi, w pracy i w życiu, oparte na wartościach takich jak zaufanie, szacunek i autentyczność. Podkreśla, że człowiek jest całością i dlatego nie da się zupełnie oddzielić życia zawodowego od osobistego. Zajmuje się głównie business&executive coachingiem, ale prowadzi też sesje life coachingowe w różnych obszarach życia.

 

 

Czego się dowiesz?

Współczesne otoczenie firmy, jest określane jako świat VUCA albo świat SPAM’u. VUCA – to akronim wprowadzony przez amerykańskich wojskowych strategów z U.S. Army War College na określenie sytuacji, jaka powstała po zakończeniu Zimnej Wojny: Volatility (zmienność, ulotność), Uncertainty (niepewność), Complexity (złożoność) i Ambiguity (niejednoznaczność). Skuteczny lider potrafi odnaleźć się w takiej burzliwej rzeczywistości. Wymaga to jednak odpowiednich kompetencji i narzędzi. 

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


Jak skutecznie podejmować optymalne decyzje w firmie? – Kluczowa kompetencja menadżera

 

Termin: 16 września 2019, 17:00 – 19:00


Poznaj trenera:

Alan Kusz

Konsultant i trener z praktycznym doświadczeniem. Zarządzał działem szkoleń w jednej z największych sieci sklepów RTV/AGD, pełnił obowiązki menadżera oddziału banku. Specjalista w zakresie budowania programów rozwojowych. Posiada doświadczenie w przeprowadzaniu audytów kompetencji, budowy praktycznych standardów obsługi klienta oraz badaniach efektywności szkoleń. Moderator śląskich grup trenerów Standardu HRD BP. Członek Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Biznesu oraz członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Szkoleń i Rozwoju (PSTD).

 

 

Czego się dowiesz?

Podejmowanie decyzji znajduje się na liście 10 kluczowych kompetencji, które będą cenione przez pracodawców w 2020 roku. W dobie dostępu do informacji i zalewie danych podejmujemy nieskończoną ilość decyzji. Jedne z nich wymagają analitycznego podejścia, inne wybory  dokonujemy w mgnieniu oka. W każdym z tych procesów czekają na nas pułapki, które mogą spowodować, że podjęta decyzja nie będzie optymalna. Na warsztatach dowiesz się co powoduje, że decyzję określamy mianem „racjonalnej”, jaka jest siła i zagrożenia intuicji oraz przekonasz się w jaki sposób przewidywać zachowania konkurencji, a cały warsztat oparty jest o serię paradoksów decyzyjnych.

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych: