Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - Dąbrowa Górnicza - 17 września 2019

Tydzień Bezpłatnych Szkoleń jest cykliczną inicjatywą organizowaną przez Akademię WSB. Szkolenia odbywają się na terenie dwóch województw w ośmiu miastach: Dąbrowie Górniczej, Bielsku-Białej, Olkuszu, Krakowie, Cieszynie, Katowicach, Żywcu oraz w Częstochowie.

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Począwszy od tematyki biznesowej, finansowej, ekonomicznej przez oświatę, IT, bankowość, aż po bezpieczeństwo narodowe, a także tematykę medyczną. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów.

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 
 
                 
Wybierz miasto

Lokalizacja

Dąbrowa Górnicza

Lokalizacja

Cieszyn

Lokalizacja

Żywiec

Lokalizacja

Kraków

Lokalizacja

Olkusz

Lokalizacja

Bielsko-Biała

Lokalizacja

Katowice

Lokalizacja

Częstochowa

 

Sprawdź program bezpłatnych szkoleń:

 
 
                 
Wybierz dzień

Data

niedziela 15 września

Data

poniedziałek 16 września

Data

wtorek 17 września

Data

środa 18 września

Data

czwartek 19 września

Data

piątek 20 września

Data

sobota 21 września

Data

niedziela 22 września

 


wtorek, 17 września


Implant słuchowy u dzieci i młodzieży – pomoc w chorobie cywilizacyjnej jaką jest niedosłuch  

 

Termin: 17 września 2019, 17:00 – 19:00

 

Poznaj trenera:

dr n. med. Patrycja Mickiewicz

Wykładowca AWSB, autorka i współautorka wielu prac naukowych i wdrożeniowych. Absolwentka biotechnologii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, międzynarodowych studiów podyplomowych Project Management na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i Université du Québec w Kanadzie oraz studiów doktoranckich na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Członkini Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej, oraz Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce. Zajmowała się zagadnieniami związanymi z implantami słuchowymi, szkoleniami dla chirurgów i logopedów z zakresu nowych technologii, oraz wsparciem naukowym w projektach dotyczących implantów słuchowych i problematyki niedosłuchów u dzieci i dorosłych. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi ekspertami w dziedzinach rehabilitacji, implantacji i elektroakustyki.

 

 

Czego się dowiesz?

Czy mikrokomputer wszczepiony w ludzką czaszkę to jeszcze science-fiction, czy już fakt? Czy głuche dziecko może nauczyć się grać na skrzypcach? Co ma wspólnego ślimak z platynowym drutem? Na te i inne pytania odpowiem podczas szkolenia dotyczącego wykorzystania najnowocześniejszych technologii w celu przywrócenia osób niesłyszących do świata dźwięków. Poruszymy tematy rodzajów niedosłuchów, możliwości ich leczenia i rehabilitacji osób z niedosłuchem. Omówione zostanie zastosowanie implantu na przewodnictwo kostne, a osoby chętne będą miały okazję sprawdzić jak słyszy się przez ten implant. Zaprezentowane zostanie działanie urządzeń wspomagających słyszenie, z którymi może zetknąć się każda osoba pracująca z dziećmi. 

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 

Brak wolnych miejsc


Symulacja i optymalizacja procesów usługowych i magazynowych z wykorzystaniem oprogramowania FlexSim 

 

Termin: 17 września 2019, 17:00 – 19:00


Poznaj trenera:

dr inż. Paweł Sobczak

Wykładowca Akademii WSB. Doktor nauk technicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn. W ramach swojej działalności naukowej i dydaktycznej zajmuje się m.in. zagadnieniami gospodarki magazynowej, w tym zastosowania informatycznych systemów magazynowania oraz analizą systemów transportu publicznego. Posiada również doświadczenie we współpracy z firmami z obszaru logistyki, w tym logistyki  magazynowej. Certyfikowany Tutor 1 stopnia Collegium Wratislaviense oraz Certyfikowany konsultant oprogramowania Flexsim: „FlexSim - The Business Process Simulation Consultant” oraz “The Certification for FlexSim Trainer – University Level”.

 

 

Czego się dowiesz?

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną podstawy tworzenia symulacji rzeczywistych procesów usługowych oraz magazynowych w oprogramowaniu symulacyjnym FlexSim, który jest jednym z czołowych programów na świecie stosowanych do symulacji procesów logistycznych. Omówione zostaną podstawy budowy modeli z wykorzystaniem techniki drag &drop oraz podstawy optymalizacji zasymulowanych procesów. Zajęcia w praktyczny i atrakcyjny sposób wprowadzą w podstawy tworzenia modeli symulacyjnych oraz wnioskowania logistycznego na podstawie wyników symulacji oraz wprowadzanych w niej modyfikacji. Uzyskiwane wyniki oraz intuicyjność i szybkość wprowadzania zmian pozwalają na zastosowanie symulacji komputerowej podczas projektowania i optymalizacji przeróżnych systemów magazynowych czy też produkcyjnych jak również usługowych, co wpływa na skrócenie czasu wdrożenia zmian i znacznie zwiększa ich efektywność.

 

 

Proponowane kiernki studiów podyplomowych:

 

BRAK WOLNYCH MIEJSC


Odpowiedzialność cywilnoprawna przedsiębiorcy

 

Termin: 17 września 2019, 17:00 – 19:00

Poznaj trenera:

dr Tomasz Sadowski

Wykładowca i radca prawny Akademii WSB. Specjalizuje się zasadniczo w prawie cywilnym oraz prawie gospodarczym i handlowym. Ponadto posiada duże doświadczenie w dziedzinie związanej z zabezpieczaniem i windykacją wierzytelności. Początki jego drogi zawodowej wiążą się z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego gdzie uzyskał tytuł magistra, a następnie doktora prawa. Ukończył również aplikację sędziowską przy Sądzie Apelacyjnym w Katowicach, a następnie aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach.

 

 

Czego się dowiesz?

Każda osoba planująca podjęcie i prowadzenie działalności gospodarczej staje przed dylematem dotyczącym wyboru rodzaju formy, w której zamierza ową działalność prowadzić. Każdy przedsiębiorca - bez względu na rodzaj podejmowanej działalności - powinien posiadać minimalną wiedzę dotyczącą podstaw regulacji prawnych dotyczących tejże działalności, zwłaszcza przepisów regulujących odpowiedzialność za zobowiązania, które niewątpliwie stanowią część życia gospodarczego każdego przedsiębiorcy. Podczas szkolenia przedstawione zostaną podstawowe zasady dotyczące odpowiedzialności cywilnoprawnej,  w tym zasadniczo odpowiedzialności za zobowiązania, która pojawia się w związku z podejmowaną działalnością gospodarczą. Odpowiemy na pytania: jakie są źródła tejże odpowiedzialności, w jakim zakresie odpowiada dany przedsiębiorca, czy będąc prokurentem lub pełnomocnikiem także ponosimy odpowiedzialność, po ilu latach przedawniają się ciążące na nas zobowiązania, w jaki sposób możemy zwolnić się z odpowiedzialności? 

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


Informatyka śledcza jako element projektowania bezpieczeństwa IT 

 

Termin: 17 września 2019, 17:00 – 19:00

UWAGA! Zmiana terminu na 16 września, 17:00 - 19:00

Poznaj trenera:

dr inż. Krystian Mączka

Biegły sądowy z zakresu informatyki śledczej przy Sądzie Okręgowym w Katowicach, wykładowca akademicki, adiunkt w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, specjalista z zakresu przestępstw komputerowych. Od lat zajmujący się m.in. problemami bezpieczeństwa sieci i systemów teleinformatycznych, zabezpieczaniem i odzyskiem danych, analizą nośników, problemami szyfrowania, monitoringiem. Autor wielu publikacji z zakresu zastosowań metod sztucznej inteligencji. Posiada Certyfikat X-Ways Forensic, Certyfikowany Informatyk Śledczy, Microsoft Certified Professional oraz Auditora Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. 

 

 

Czego się dowiesz?

Postęp i informatyzacja wszelkich obszarów działalności przedsiębiorstw sprawiły, iż projektowanie bezpieczeństwa IT, ochrona danych osobowych oraz środków finansowych dysponowanych za pomocą bankowości internetowej stały się nierozłącznym elementem prowadzenia działalności gospodarczej. Jednak często pomijanym elementem, a także nowym nurtem w projektowaniu bezpieczeństwa IT jest włączenie procesów informatyki śledczej do zapewnienia bezpieczeństwa oraz do dokumentowania i wykrywania ewentualnych incydentów i nadużyć. Podczas szkolenia omówiona zostanie rola informatyki śledczej w procesie projektowania bezpieczeństwa IT oraz wskazane zostaną praktyki i narzędzia pozwalające na poprawne prowadzenie analiz w tym zakresie. 

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych: