Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - Dąbrowa Górnicza - 19 września 2019

Tydzień Bezpłatnych Szkoleń jest cykliczną inicjatywą organizowaną przez Akademię WSB. Szkolenia odbywają się na terenie dwóch województw w ośmiu miastach: Dąbrowie Górniczej, Bielsku-Białej, Olkuszu, Krakowie, Cieszynie, Katowicach, Żywcu oraz w Częstochowie.

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Począwszy od tematyki biznesowej, finansowej, ekonomicznej przez oświatę, IT, bankowość, aż po bezpieczeństwo narodowe, a także tematykę medyczną. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów.

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 
 
                 
Wybierz miasto

Lokalizacja

Dąbrowa Górnicza

Lokalizacja

Cieszyn

Lokalizacja

Żywiec

Lokalizacja

Kraków

Lokalizacja

Olkusz

Lokalizacja

Bielsko-Biała

Lokalizacja

Katowice

Lokalizacja

Częstochowa

 

Sprawdź program bezpłatnych szkoleń:

 
 
                 
Wybierz dzień

Data

niedziela 15 września

Data

poniedziałek 16 września

Data

wtorek 17 września

Data

środa 18 września

Data

czwartek 19 września

Data

piątek 20 września

Data

sobota 21 września

Data

niedziela 22 września

 czwartek, 19 września


Zmiany w prawie pracy

 

Termin: 19 września 2019, 17:00 – 19:00

 

Poznaj trenera:

Przemysław Pogłódek

Prawnik, praktyk prawa pracy, wykładowca w Akademii WSB. Wspólnik w Kancelarii Prawa Pracy i BHP POGŁÓDEK RÓŻAŃSKI, specjalizującej się w obsłudze podmiotów gospodarczych z zakresu prawa pracy. Inspektor pracy, były pracownik i rzecznik prasowy Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach, trener wpisany do Banku Wykładowców Ośrodka Szkolenia PIP we Wrocławiu, biegły sądowy z zakresu czasu pracy, wykładowca prawa pracy z 18-letnim stażem w wielu renomowanych ośrodkach szkoleniowych w kraju i zagranicą, ekspert z zakresu prawa pracy wiodącego portalu prawnego biznes-firma.pl i Centrum Kształcenia HR. Autor wielu publikacji naukowych z zakresu prawa pracy.

 

 

Czego się dowiesz?

Przepisy prawa pracy chronią nie tylko interesy pracowników, ale są również istotne z punktu widzenia pracodawców. Nieprzestrzeganie prawa wiąże się dla pracowników i pracodawców z wieloma przykrymi konsekwencjami, począwszy od finansowych, aż po odpowiedzialność karną. Aby pozostawać na bieżąco z często zmieniającymi się przepisami prawa, najlepszym wyjściem jest cykliczne szkolenie. Prawo pracy i wiedza na jego temat stoi u podstaw prężnie funkcjonującego przedsiębiorstwa. Podczas szkolenia uczestnicy zostaną zapoznani z najnowszymi zmianami w przepisach prawa pracy oraz ich aktualną interpretacją, z uwzględnieniem orzecznictwa Sądu Najwyższego oraz stanowisk GIP i MRPiPS.

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 

BRAK WOLNYCH MIEJSCZbuduj skuteczną markę osobistą

 

Termin: 19 września 2019, 17:00 – 19:00

 

Poznaj trenera:

dr Anna Nitkiewicz-Jankowska

Doktor nauk ekonomicznych z zakresu Zarządzania i Ekonomiki Usług. Trener w zakresie:  marki osobistej, profesjonalnej obsługi klienta. Twórczyni i manager projektu Silna Marka Hotelu,   właścicielka firmy Premium Personal Branding i twórczyni własnego programu Strategia Marki Osobistej. Certyfikowany Revenue Manager.  Profesjonalny Event Manager. Opracowywała strategie rozwoju marki firm m.in. z branży prawniczej, marketingowej, gastronomicznej, kosmetycznej, szkoleniowej, MLM hotelarskiej, medycznej, produkcyjnej. Dodatkowe doświadczenia zdobyła jako: prezes grupy BNI, wiceprezes Stowarzyszenia Tyskie Szpilki Biznesu, dyrektor sprzedaży w firmie Mary Kay.

 

 

Czego się dowiesz?

Jeśli chcesz, aby z Twoją marką osobistą, imieniem i nazwiskiem, kojarzyło się to, co chcesz, a nie to, co czasem powierzchownie odbierają inni. Jeśli chcesz zwiększyć swoją skuteczność, wzmocnić swoją pozycję osoby godnej rekomendacji. Jeśli chcesz, aby Twoja marka osobista pracowała dla Ciebie podczas, gdy Ty śpisz, realizujesz marzenia, spędzasz czas na hobby, z rodziną… ten warsztat jest dla Ciebie. Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców, osób chcących założyć własną działalność gospodarczą, menedżerów i wszystkich zainteresowanych skutecznym budowaniem własnego wizerunku.

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 Antidotum na koncentrację. W świecie niezgranego dziecka

 

Termin: 19 września 2019, 17:00 – 19:00

 

Poznaj trenera:

dr n. zdr. Marta Wawrzynów

Logopeda i pedagog wczesnej interwencji, specj. neurologopeda, terapeuta Integracji Sensorycznej, TCK, Padovan, miofunkcjonalny, kinesiotapingu, MFS, instruktor masażu Shantala. Specjalizuje się w problematyce zanieczyszczeń środowiskowych i oddziaływań postawy ciała na zaburzenia orofacjalne oraz stomatognatyczne. Obecnie prowadzi badania na temat skuteczności systemu MFS wykorzystywanego w funkcjonalnej terapii dzieci. Współtwórca i  współrealizator programu Szkoleń Modułowych MFS, wykładowca akademicki, szkoleniowiec, kierownik studiów podyplomowych z zakresu Integracji Sensorycznej i Rehabilitacji Dzieci z zA i ASD, diagnosta i terapeuta zaburzeń neurorozwojowych. Autorka licznych publikacji naukowych.

 

 

Czego się dowiesz?

Od zawsze słyszy się „moje dziecko ma problem z koncentracją”. Czym właściwie ona jest i skąd ten globalny problem się bierze? W dobrej uwadze dziecka liczą się gotowość do podjęcia czynności oraz umiejętność zrozumienia informacji. Paradoksalnie nad koncentracją często się pracuje, nie znając źródła trudności. Niskiego poziomu koncentracji nie należy zaleczać, należy użyć środków, które wpływają na jego całkowitą poprawę. Zapraszamy na szkolenie, podczas którego odpowiemy sobie na pytania, w którym momencie jako rodzice, nauczyciele, terapeuci powinniśmy się zatrzymać, by uniknąć trudności z koncentracją dziecka? Co wpływa na dobrą, a co na nieprawidłową koncentrację uwagi? Uczestnicy spotkania zostaną „przeniesieni” w świat dekoncentracji celowej, by zrozumieć trudny świat dziecka.

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 

BRAK WOLNYCH MIEJSCNajważniejszy cel - zero wypadków. Jak zapewnić bezpieczeństwo w pracy?

 

Termin: 19 września 2019, 17:00 – 19:00

Poznaj trenera:

dr Damian Czoik

Ekspert i praktyk w obszarze prawa pracy i zarządzania bezpieczeństwem pracy, wykładowca w Akademii WSB. Od wielu lat związany zawodowo z górnictwem. Był zatrudniony m.in. na stanowiskach: Pełnomocnika ds. Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy, Kierownika Zespołu Szkoleń, Dyrektora ds. Pracowniczych i Ekonomiczno – Pracowniczych kopalni. Obecnie Dyrektor Departamentu Personalnego w Polskiej Grupie Górniczej. Ponadto trener i nauczyciel akademicki, autor publikacji dotyczących prawa pracy oraz bezpieczeństwa oraz higieny pracy.

 

 

Czego się dowiesz?

Pomimo tego, iż sposoby zwalczania zagrożeń są coraz lepsze, coraz bardziej doskonałe, wypadków przy pracy nie udało się wyeliminować. Niektóre z dotychczasowych zagrożeń zostały zneutralizowane, ale pojawiły się nowe, dotychczas nieznane. Funkcjonujemy w warunkach rynkowych, w warunkach permanentnej konkurencji, co wymusza określone sposoby zachowania się. Przede wszystkim spieszymy się, a to powoduje, że  zachowujemy się nie zawsze racjonalnie, a stosunkowo często nadmiernie ryzykujemy. Jak sobie z tymi problemami radzić?  Co zrobić, aby pomimo tego, że sposobu funkcjonowania gospodarki nie zmienimy, zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa i higieny pracy?

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych: