Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - Dąbrowa Górnicza - 20 września 2019

Tydzień Bezpłatnych Szkoleń jest cykliczną inicjatywą organizowaną przez Akademię WSB. Szkolenia odbywają się na terenie dwóch województw w ośmiu miastach: Dąbrowie Górniczej, Bielsku-Białej, Olkuszu, Krakowie, Cieszynie, Katowicach, Żywcu oraz w Częstochowie.

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Począwszy od tematyki biznesowej, finansowej, ekonomicznej przez oświatę, IT, bankowość, aż po bezpieczeństwo narodowe, a także tematykę medyczną. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów.

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 
 
                 
Wybierz miasto

Lokalizacja

Dąbrowa Górnicza

Lokalizacja

Cieszyn

Lokalizacja

Żywiec

Lokalizacja

Kraków

Lokalizacja

Olkusz

Lokalizacja

Bielsko-Biała

Lokalizacja

Katowice

Lokalizacja

Częstochowa

 

Sprawdź program bezpłatnych szkoleń:

 
 
                 
Wybierz dzień

Data

niedziela 15 września

Data

poniedziałek 16 września

Data

wtorek 17 września

Data

środa 18 września

Data

czwartek 19 września

Data

piątek 20 września

Data

sobota 21 września

Data

niedziela 22 września

 


piątek, 20 września


Międzynarodowy standard zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy ISO 45001:2018

 

Termin: 20 września 2019, 17:00 – 19:00


Poznaj trenera:

Adrian Cierpioł

Wykładowca akademiki (Akademia WSB, Wyższa Szkoła Bankowa w Katowicach) oraz kwalifikowany trener  jednostki TUV NORD Polska – jednostki certyfikującej  ze 140-letnią tradycję na świecie i ponad 20-letnią w Polsce. Współpracował jako szkoleniowiec i  doradca w ponad 150-u organizacjach konsultując proces wdrażania systemów zarządzania jakością, zarządzania środowiskowego, bhp, bezpieczeństwem informacji oraz bezpieczeństwem żywności HACCP. Jeden z pierwszych konsultantów prowadzących prace wdrożeniowe systemów zarządzania jakością w oświacie wg normy ISO 29990. Auditor wewnętrzny systemów jakości oraz środowiskowego.

 

 

Czego się dowiesz?

W 2018 roku Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna ISO ukończyła prace nad pierwszą w swej wieloletniej historii normą dotyczącą systemowego zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Normie tej nadano sygnaturę ISO 45001:2018. Po trzyletnim okresie przejściowym, w 2012 roku, przywołana norma zastąpić ma stosowany dotychczas standard OHSAS 18001 oraz polską normę PN-N-18001. Proponowane szkolenie służy przedstawieniu podstaw systemowego zarządzania bhp oraz wybranych aspektów transformacji systemów zarządzania bhp do zgodności z normą ISO 45001.

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


Znaczenie praw pacjenta w kontekście kadry zarządzającej podmiotem leczniczym

 

Termin: 20 września 2019, 17:00 – 19:00

 

Poznaj trenera:

dr Anna Rej-Kietla

Prawnik, doktor nauk medycznych w dziedzinie Zdrowie Publiczne. Ukończyła m.in. studia podyplomowe z zakresu prawa medycznego oraz zarządzania zasobami ludzkimi w ochronie zdrowia. Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie medycznym. W obrębie szczególnych zainteresowań są prawa i obowiązki lekarza, a także prawa pacjenta. Wieloletni pracownik naukowo- dydaktyczny (m.in. Akademii WSB), prawnik w kancelarii adwokackiej,  szkoleniowiec z zakresu prawa dla kadr medycznych. Autorka licznych publikacji o tematyce prawno- medycznej, prelegent na wielu konferencjach o zasięgu lokalnym jak i międzynarodowym.

 

 

Czego się dowiesz?

Przestrzeganie praw pacjenta to obecnie jeden z najważniejszych elementów funkcjonowania każdej placówki medycznej. Dobra jakość świadczonych usług medycznych przekłada się na zaufanie i bezpieczeństwo pacjenta. Tematyka prawidłowego informowania pacjenta o jego stanie zdrowia, zgody lub odmowy pacjenta na udzielanie świadczeń medycznych, tajemnicy medycznej oraz udostępniania dokumentacji medycznej to zagadnienia niosące za sobą dużo niejasności zarówno w ujęciu praktycznym jak i prawnym. Podczas szkolenia omawiane będą trudne przypadki z praktyki zawodowej personelu medycznego oraz proste rozwiązania, które pomogą zminimalizować roszczenia pacjentów lub ich rodzin.

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


Rozwiązywanie konfliktów w organizacji i biznesie

 

Termin: 20 września 2019, 17:00 – 19:00

 

Poznaj trenera:

Roman Cieśla

Certyfikowany coach i trener biznesu. Absolwent kursów Praktyk NLP i Master NLP. Specjalizuje się w pracy z zespołami pod kątem budowania relacji, tworzeniu atmosfery rozwoju opartej o wartości, wizję i misję zespołów, pracuje z menadżerami nad wzmocnieniem cech lidera i przywódcy. Manager z 20 letnim doświadczeniem zdobytym w korporacjach i prowadzeniu własnej firmy. Pracował jako manager ds. szkoleń i trener wewnętrzny w międzynarodowych korporacjach oraz mediator w organizacji. Prowadził projekty doradcze, szkolenia i coaching dla firm sektora MISP i szkolenia dla firm sektora korporacyjnego jako freelancer firm szkoleniowych.

 

 

Czego się dowiesz?

Kompetencje z zakresu skutecznego rozwiązywania konfliktów i interwencji z praktyki biznesowej dotyczącej przekształcania sytuacji konfliktowych w konstruktywne rozwiązania są w obecnych czasach bardzo pożądane. Warsztat wyjaśnia i przygotowuje słuchaczy do konstruktywnego zarządzania konfliktami poprzez negocjacje, mediacje pracownicze i zespołowe, interwencje psychologiczne jak coaching konfliktu-budowanie porozumienia®  w  biznesie i organizacji. Dodatkowo Uczestnicy warsztatu budują szerszą perspektywę konfliktu i towarzyszących mu zachowań i emocji.

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 JA  vs  Rynek Pracy

 

Termin: 20 września 2019, 17:00 – 19:00

 

Poznaj trenera:

Agata Hagno

Założycielka, udziałowiec i prezes spółki DPM Sp. z o.o., specjalizującej się w rekrutacji na stanowiska wyższego i średniego szczebla oraz w consultingu personalnym. Koordynuje i realizuje projekty rekrutacji i selekcji personelu z poziomu Executive Search. Partner w aspektach Zarządzania Zasobami Ludzkimi dla Klientów z całej Polski. Współorganizuje i współprowadzi projekty z obszaru konsultingu personalnego. Twórca outplacementu mobilnego. Członek zarządu Inicjatywy Firm Rodzinnych. Członek Rady Programowej fundacji Class Ladies. Wiceprezes Fundacji im. Prof. Józefa Pieter. Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet z ramienia Polskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczych Kobiet.

 

 

Czego się dowiesz?

Umiejętność określenia swojego celu zawodowego oraz świadomość swoich słabych i mocnych stron jest niezwykle istotna w przypadku osób poszukujących zatrudnienia na obecnym rynku pracy. Zapraszamy na szkolenie, podczas którego przeanalizujemy metody „sprzedaży” swoich umiejętności i zastanowimy się, która z nich jest najlepsza. Poszukamy odpowiedzi na pytanie jakich kompetencji poszukują dziś pracodawcy. Omówione zostaną również nowoczesne metody rekrutacji i zastanowimy się „czy są one przyszłością czy teraźniejszością?”.

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych: