Tydzień bezpłatnych szkoleń - Kraków - wrzesień 2019

Tydzień Bezpłatnych Szkoleń

 

Zapraszamy do udziału w cyklicznej już inicjatywie Akademii WSB - Tygodniu Bezpłatnych Szkoleń, w ramach której macie Państwo niepowtarzalną okazję zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie bardzo szerokiego spektrum zagadnień m.in.:

  • w obszarze zarządzania 
  • ochrony danych osobowych
  • logistyki
  • doskonalenia kompetencji interpersonalnych
  • doskonalenia nauczycieli

Tydzień Bezpłatnych Szkoleń jest cykliczną inicjatywą organizowaną przez Akademię WSB. Szkolenia odbywają się na terenie dwóch województw w ośmiu miastach: Dąbrowie Górniczej, Bielsku- Białej, Olkuszu, Krakowie, Cieszynie, Katowicach, Żywcu oraz w Częstochowie.

 

 

Szkolenia w Krakowie odbywają się w Wydziale Zamiejscowym (Budynek Budynek Technikum Komunikacyjnego nr 25 w Krakowie), Kraków, ul. Ułanów 3
Sprawdź na mapie »

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 
 
                 
Wybierz miasto

Lokalizacja

Dąbrowa Górnicza

Lokalizacja

Cieszyn

Lokalizacja

Żywiec

Lokalizacja

Kraków

Lokalizacja

Olkusz

Lokalizacja

Bielsko-Biała

Lokalizacja

Katowice

Lokalizacja

Częstochowa

 

 


sobota, 14 wrześniaLogistyka w e-commerce

 

Termin: 14 września 2019, 14:00 – 16:00

 

Poznaj trenera:

Agnieszka Dymek

Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych Akademii WSB. Manager z ponad 20–letnim doświadczeniem w branży logistycznej. Podczas swojej kariery zawodowej  brała udział w wielu projektach związanych z implementacją nowych rozwiązań logistycznych. Była odpowiedzialna m.in. za budowanie i tworzenie długotrwałych relacji z kontrahentami, wdrażanie standardów CS, organizację, nadzór i koordynację Zespołu Obsługi Klienta oraz tworzenie i realizowanie planów budżetowych. Certyfikowany Tutor 1 stopnia Collegium Wratislaviense.

 

Czego się dowiesz?

Według raportu „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska”, odsetek internautów, którzy dokonują zakupów online, wzrósł w stosunku do ubiegłorocznego badania i wyniósł 56 % (54 % w 2017 roku). Dynamicznie rozwijająca się branża e-commerce stanowi duże wyzwanie dla logistyki. Wygoda i szybkość to dwa kluczowe elementy z jakimi mierzy się logistyka. Uwzględniając te potrzeby, firmy logistyczne muszą zapewnić sprawną komunikację, szybką dostawę zamówionego produktu a także przyjazne zasady dotyczące łatwego zwrotu. Dla e-commercu, sprawna i profesjonalna może stanowić o pozycji na rynku.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


sobota, 21 września


Zabawy z kodowaniem w przedszkolu

 

Termin: 21 września 2019, 10:00 - 11:30

 

Poznaj trenera:

Barbara Krawczyk

Wykładowca Akademii WSB, Absolwentka Studium Nauczycielskiego, Wyższej Szkoły Pedagogicznej i studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W zawodzie nauczyciela pracuje czynnie od 27 lat. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli oraz prelekcje w ramach pedagogizacji rodziców. Jest autorką kilku programów autorskich i innowacji pedagogicznych. W 2016 roku otrzymała tytuł "Nauczyciela z Pasją" z rąk Prezydenta Miasta Krakowa.

 

 

 

 

Poznaj trenera:

Elżbieta Banach

Nauczyciel przedszkola i terapeuta pedagogiczny. Wykładowca Akademii WSB. Od lat prowadzi zajęcia dla studentów z zakresu "Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej". Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Czynny nauczyciel od 24 lat. Chętnie dzieli się swoja wiedza z nauczycielami i rodzicami.  Jest autorką  programu autorskiego i kilku innowacji pedagogicznych. W 2017 roku otrzymała tytuł "Nauczyciela z Pasją" z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

 

 

Czego się dowiesz?

W edukacji przedszkolnej zagościły nowe pojęcia, m.in. KODOWANIE. Technologia cyfrowa powoli zaczyna gościć w naszym życiu codziennym - czy tego chcemy czy nie! Wszyscy z niej zaczynamy korzystać posługując się kodami. W ramach warsztatów poznamy zabawy: z literami, liczbami, ruchowe, muzyczne i wiele innych. Samodzielnie będziemy projektować zabawy z kodowaniem i prezentować grupie. Dowiemy się w jak w atrakcyjny sposób przekazać dzieciom wiedzę w tym zakresie. Zapraszamy na warsztaty podczas, których podzielimy się własną wiedzą i doświadczeniem, którą będzie można wykorzystać w pracy z dziećmi przedszkolnymi.

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:
 

 

BRAK WOLNYCH MIEJSC

 


Nowoczesne formy rekrutacji

 

Termin: 21 września 2019, 10:00 – 12:00

 

Poznaj trenera:

Katarzyna Kunowska

Socjolog, filolog, trener i konsultant zarządzania. Realizuje projekty, których głównym celem jest uwolnienie efektywności i potencjału organizacji, zespołów i osób indywidualnych. Certyfikowany trener Metody Biegun i facylitator metody Action Learning. Od ponad 14 lat związana z obszarem HR oraz z aktywną obsługą klienta w organizacjach. Nauczyciel akademicki prowadzący zajęcia na kierunkach Kadry i Płace, Doradztwo zawodowe, Zarządzanie. 

 

 

Czego się dowiesz?

Zmiany demograficzne i technologiczne na rynku pracy wymagają zmian organizacji, aby ta była atrakcyjna dla kandydatów i pozyskiwała najlepszych. Właściwi ludzie o właściwych kompetencjach to klucz do sukcesu biznesowego. Podczas warsztatu uczestnicy poznają nowoczesne techniki wykorzystywane przy poszukiwaniu personelu oraz sposoby skutecznego wprowadzania pracownika do organizacji skoncentrowane na dbałości o wartości firmowe, komfort kandydata i przepisy prawa pracy regulujące, w jaki sposób prowadzić kwalifikację kandydatów bez praktyk dyskryminacyjnych.

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


Warsztaty komunikacji alternatywnej – System Sensor

 

Termin: 21 września 2019, 11:00 – 13:00

Roman Biadała

Czego się dowiesz?

System ten jest przeznaczony dla osób cierpiących  na częściowy lub całkowity paraliż kończyn górnych lub dolnych (paraplegia) lub jednocześnie górnych i dolnych (tetraplegia) oraz ze sprzężonymi niepełnosprawnościami np. ograniczeniem lub całkowitym brakiem mowy. Pozwala osobom niepełnosprawnym na pełną obsługę sprzętu komputerowego, telefonu komórkowego, tabletu, przeglądanie stron internetowych, sterowanie urządzeniami gospodarstwa domowego, domofonem, sprzętem RTV, oraz wykonywanie prac biurowo-administracyjnych, menedżerskich, informatycznych, literackich itp.. System Sensor umożliwia spełnienie podstawowych potrzeb osób  niepełnosprawnych przeciwdziałając ich cyfrowemu wykluczeniu. System Sensor czyni możliwym uczestnictwo w życiu publicznym, co w sposób zdecydowany wpływa na poczucie godności i własnej wartości.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


Czego możemy nauczyć się od Google, czyli jak budować wysokoefektywne zespoły?

 

Termin: 21 września 2019, 11:00 – 13:00

 

Poznaj trenera:

dr Sabina Ratajczak

Wykładowca Akademii WSB. Adiunkt w Katedrze Zarządzania Akademii WSB. Psycholog, trener biznesu, menedżer. Od lat związana z Akademią WSB, gdzie aktualnie pełni funkcję Prorektora ds. rozwoju i dyrektora Centrum Jakości i Innowacji. Zajmuje się rozwojem kompetencji liderskich, szczególnie w zakresie budowania efektywnych zespołów, zespołów samoorganizujących się.


 

Czego się dowiesz?

Nieprzewidywalny i złożony świat VUCA, w którym żyjemy wymaga od współczesnych organizacji zmian modelu zarządzania. Autorytarność, kontrola i hierarchia wypierane są przez samoorganizację, współpracę, zwinność i rozproszone przywództwo Według raportu Deloitte Human Capital Trends 2018 najważniejszymi wyzwaniami dla dzisiejszych organizacji będzie odejście od silosowego postrzegania organizacji na rzecz promowania pracy zespołowej oraz związana z tym elastyczność współczesnych liderów i umiejętność przewodzenia zespołom. Czym jest zatem rozproszone przywództwo i dlaczego jest tak szczególnie ważne w dzisiejszych czasach? Czego możemy nauczyć się od zespołów Google i Rolling Stones? Jak przezwyciężyć najczęściej występujące dysfunkcje zespołowe oraz jak zwiększyć szansę na osiągnie zbiorowego stanu flow w swoich zespołach? Zapraszam na wykład, w trakcie którego podzielę się własnym doświadczeniami i wynikami światowych badań dotyczącymi budowania wysokowydajnych zespołów.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


Zabawa z piosenką i taniec - sposób na wszechstronny rozwój dziecka

 

Termin: 21 września 2019, 11:00 – 13:00

 

Poznaj trenera:

Agnieszka Loska

Wykładowca Akademii WSB. Laureatka wielu branżowych nagród, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Centrum Animacji Kultury w Warszawie oraz  Państwowej Szkoły Muzycznej w Poznaniu. Właścicielka Studio Tańca i Muzyki RYTM, pomysłodawca wielu szkoleń dla nauczycieli. Autorka bogatego zbioru autorskich programów, kompozycji, aranżacji, piosenek, choreografii, zabaw, ćwiczeń, pomysłów wokalno-taneczno-instrumentalnych. Instruktorka Roku 2005, Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet 2013, laureatka konkursu Fundacji Rozwoju Kwalifikacji STELLA VIRIUM Roku 2013 w kategorii ''Edukacja''.


 

Czego się dowiesz?

Świadomość możliwości jakie daje sztuka, muzyka, ruch i improwizacja w kształceniu dziecka jest ważnym elementem edukacji. Gdyby system edukacji zadbał o te elementy, nie potrzebna byłaby tak rozbudowana korekta, terapia czy leczenie zaburzeń ruchu, mowy, koordynacji. Rytmika i taniec jest również koniecznym elementem w kształceniu tzw. „tabletowych dzieci” jako narzędzie dla poprawy komunikacji między mózgiem i ciałem. 

Na praktycznych warsztatach muzyczno-tanecznych zaproponuję kilka ulubionych piosenek dziecięcych, ruch, taniec i instrumentację. Zaprezentuję krótką, praktyczną lekcję o wartościach rytmicznych metodą rytmiki. 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 

BRAK WOLNYCH MIEJSC

 


niedzielna, 22 września


Poznaję siebie, odkrywam świat... Zabawy i ćwiczenia dla dziecka ze spektrum autyzmu

 

Termin: 22 września 2019, 10:00 – 12:00

 

Poznaj trenera:

Marta Ir

Wykładowca Akademii WSB, terapeuta, pedagog specjalny z ponad 25-letnim stażem, rewalidant, specjalista w zakresie pracy z dziećmi z autyzmem, trener TUS SST, Terapii Ręki. Członek Zespołu Parlamentarnej Grupy ds. Autyzmu, Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola „Wesołe Słoneczka” z oddziałami integracyjnymi w Katowicach. Prelegent na konferencjach krajowych i zagranicznych.

 

Czego się dowiesz?

Jednym z najistotniejszych czynników wpływających na prawidłowy rozwój dziecka jest zabawa. Edukuje, pozwala na zdobyć nowe umiejętności, rozwija komunikację i  wyobraźnię. W przypadku prawidłowo rozwijającego się dziecka, zabawa pojawia się w jego życiu niejako w sposób naturalny. Natomiast u dziecka z autyzmem warto wiedzieć, że stereotypowe aktywności, które uważa za swoje ulubione nie muszą korzystnie wpływać na jego rozwój, nie mogą być traktowane jako właściwa rozwijająca rozrywka.  Dzieci ze spektrum autyzmu mają problem z przyjmowaniem w zabawie ról,  z wychodzeniem w prawidłowe interakcje. Dbając o prawidłową stymulację i rozwój psychofizyczny należy nauczyć je odpowiednich dla niego zabaw. Uczestnicy szkolenia wzbogacą swój warsztat pracy o szereg pomysłów i inspiracji na zajęcia z dziećmi.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


Zespół Aspergera- wczesne objawy oraz wskazówki terapeutyczne

 

Termin: 22 września 2019, 10:00 – 12:00

 

Poznaj trenera:

Iwona Deptuch-Kowalczyk

Neurologopeda kliniczny, oligofrenopedagog i specjalista terapii pedagogicznej,  wykładowca podyplomowych studiów logopedycznych Akademii WSB oraz Krakowskiego Instytutu Rozwoju Edukacji w Krakowie.  Ukończyła  filologię polską z logopedią  na Uniwersytecie Pedagogicznym, neurologopedię kliniczną na Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz oligofrenopedagogikę. Członek Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.  Zajmuje się wczesną interwencją terapeutyczną oraz terapią osób dorosłych. 

 

 

Czego się dowiesz?

Jak wcześnie rozpoznać Zespół Aspergera? Na co zwrócić uwagę obserwując rozwój dziecka? Co może niepokoić w pierwszym roku życia dziecka? Jak szybko podjąć terapię? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w trakcie szkolenia. Wczesne wykrycie pierwszych symptomów nieprawidłowości rozwojowych pozwala na skuteczną terapię oraz niwelowanie niepożądanych zachowań.  W ramach szkolenia poznamy praktyczne wskazówki jak pracować z małym dzieckiem prezentującym  nieprawidłowości rozwojowe.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


Najważniejszy cel - zero wypadków. Jak zapewnić bezpieczeństwo w pracy?

 

Termin: 22 września 2019, 11:00 – 13:00

 

Poznaj trenera:

dr Damian Czoik

Ekspert i praktyk w obszarze prawa pracy i zarządzania bezpieczeństwem pracy, wykładowca w Akademii WSB. Od wielu lat związany zawodowo z górnictwem. Był zatrudniony m.in. na stanowiskach: Pełnomocnika ds. Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy, Kierownika Zespołu Szkoleń, Dyrektora ds. Pracowniczych i Ekonomiczno – Pracowniczych kopalni. Obecnie Dyrektor Departamentu Personalnego w Polskiej Grupie Górniczej. Ponadto trener i nauczyciel akademicki, autor publikacji dotyczących prawa pracy oraz bezpieczeństwa oraz higieny pracy.

 

Czego się dowiesz?

Pomimo tego, iż sposoby zwalczania zagrożeń są coraz lepsze, coraz bardziej doskonałe, wypadków przy pracy nie udało się wyeliminować. Niektóre z dotychczasowych zagrożeń zostały zneutralizowane, ale pojawiły się nowe, dotychczas nieznane. Funkcjonujemy w warunkach rynkowych, w warunkach permanentnej konkurencji, co wymusza określone sposoby zachowania się. Przede wszystkim spieszymy się, a to powoduje, że  zachowujemy się nie zawsze racjonalnie, a stosunkowo często nadmiernie ryzykujemy. Jak sobie z tymi problemami radzić?  Co zrobić, aby pomimo tego, że sposobu funkcjonowania gospodarki nie zmienimy, zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa i higieny pracy?

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych: