Executive MBA

Sprawdź
dostępność miejsc

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Opis kierunku

 

Opiekun kierunku: 

dr Marcin Lis

Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem 

Dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji

 

mgr Adriana Machalica

Koordynator Studiów MBA
tel. 887 705 007

amachalica@wsb.edu.pl

 

Atuty kierunku:

 • studia wyróżnione w rankingu studiów MBA Perspektywy 2018
  • 6. miejsce w Polsce w kategorii "Kadra dydaktyczna programu" - najwyższe oceny w kategoriach Wykładowcy-praktycy, Doświadczenie dyrektora programu, Nasycenie kadry akademickiej osobami o najwyższych kwalifikacjach oraz Dostępność kadry wykładowców dla studentów
  • 9. miejsce w Polsce w kategorii "Studenci programu" - najwyższe oceny w kategoriach "Wymagane doświadczenie zawodoweStudenci na stanowiskach kierownicychSelekcja oraz Studia finansowane przez pracodawcę
 • modułowy program kształcenia
 • Absolwent  może ubiegać się o zasiadanie w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa zgodnie z Ustawą o zasadach zarządzania mieniem państwowym
 • możliwa certyfikacja z zakresu zarządzania projektem i procesami Green Belt - Lean Six Sigma i Black Belt - Lean Six Sigma*
 • możliwa międzynarodowa certyfikacja z zakresu sprzedaży i marketingu: Certified Digital Marketing Professional oraz Certified Corporate Sales Professional*
 • praktyczne formy zajęć: branżowe case study, warsztaty, gry biznesowe, business case, dyskusje panelowe, analizy przypadków
 • zajęcia w języku angielskim, z obszarów: zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie jakością, zarządzanie wartością przedsiębiorstw 
 • wizyta studyjna u partnerów biznesowych (m.in.: Maspex, Motorolla, Rossman Łódź, Silgan White Cap Niepołomice, Esab Spawarki Katowice, PKO BP, Dom Mediowy Starcom Sp. z o.o., Brainstorm Group )
 • zagraniczna sesja wyjazdowa: warsztaty strategiczne*
 • networking, spotkania i wymiana doświadczeń z partnerami biznesowymi
 • w ramach kierunku studiów podyplomowych bezpłatny udział w badaniu PRISM, jak również uzyskanie spersonalizowanego raportu odporności psychicznej (PRISM jest opartym na osiągnięciach neurologii narzędziem przeznaczonym do identyfikacji preferencji behawioralnych, które są bezpośrednio powiązane z relacjami interpersonalnymi i wynikami osiąganymi w pracy)

 

Cel:

Celem programu MBA jest rozwinięcie i pogłębianie umiejętności menedżerskich, pozwalających na zarządzanie złożonymi sytuacjami w firmie, gwarantującymi odniesienie sukcesu w ciągle zmieniającym się biznesie. Program MBA rozwija umiejętności analityczne, przywódcze, interpersonalne i strategiczne, w tym m.in. z zakresu zarządzania projektami i zarządzania zmianą. Zajęcia prowadzone w ramach programu MBA mają na celu wykształcenie u słuchaczy umiejętności globalnego spojrzenia na stan oraz funkcjonowanie przedsiębiorstwa  w środowisku międzynarodowym.

 

Wykładowcy:

W ramach studiów zajęcia prowadzą, znani eksperci, praktyktycy biznesu oraz profesorowie
z doświadczeniem menedżerskim.


Wśród kadry m.in.:

 

 Roman Młodkowski - Dyrektor Strategii i Komunikacji, Operatora Chmury Krajowej. Manager i konsultant biznesowy w zakresie zarządzania, komunikacji wewnętrznej w korporacjach i komunikacji strategicznej. Dyrektor Strategii i Komunikacji w firmie Operator Chmury Krajowej (od kwietnia 2019). Wcześniej pełnił obowiązki Dyrektora Programowego Forbes Polska w Grupie Onet – RAS Polska, gdzie zarządzał też Działem Tytułów Biznesowych (2016 – 2018). Twórca, Redaktor Naczelny i Dyrektor TVN CNBC (2007 - 2013), wcześniej twórca i Szef Redakcji Biznesowej TVN24 (2001 - 2007). Laureat wielu prestiżowych nagród, między innymi Kisiela, Fikusa i Grand Press (2006). Autor licznych, wielokrotnie nagradzanych formatów telewizyjnych, w tym popularnego przez wiele lat magazynu Firma. Absolwent Advanced Management Program IESE Business School i Nauk Politycznych UW.


 

Marek Zuber

Marek Zuber - Ekonomista, analityk, ekspert i doradca finansowy. Ekonomista i analityk w Banku Przemysłowo-Handlowym, Banku BPH - PBK. Jako główny ekonomista był związany z firmami tj.: TMS oraz Internetowy Dom Maklerski S.A. W 2005 roku został szefem doradców ekonomicznych premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Felietonista tygodnia Parkiet oraz stały ekspert TVN CNBC. Laureat nagrody „Doradcy Politycznego Roku 2006”.

 


 

dr Marcin Lis - doktor nauk technicznych, ekspert w zakresie systemów jakości, zarządzania projektami innowacyjnymi, systemów zintegrowanych. Wieloletni manager na poziomie Executive w Orange S.A. Posiada bogate doświadczenie korporacyjne zdobyte w międzynarodowych firmach usługowych, zatrudniony na kluczowych stanowiskach menedżerskich związanych z zarządzaniem jakością i  procesami, marketingiem, zarządzaniem projektami oraz obsługą klienta. Obecnie pełni funkcje menedżerskie w szkolnictwie wyższym. Przewodniczącego Rady Ekspertów w Akademii WSB oraz Wiceprzewodniczący Komisji ds. Innowacyjności, Konkurencyjności i Współpracy Nauki z Biznesem działającej przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach.


 

Rafał Rębilas

dr Rafał Rębilas –  doktor nauk ekonomicznych, specjalista w zakresie produktów rynku finansowego i bankowego. W latach 2001 – 2011 zarządzający sprzedażowymi strukturami organizacyjnymi instytucji finansowych (Grupa Getin Holding SA, PKO BP SA, Bank Zachodni WBK SA). Asesor wewnętrzny w procesie rekrutacji i przygotowania kadry menadżerskiej instytucji finansowych, mentor. Autor publikacji z zakresu rynków finansowych i zarządzania ryzykiem finansowym. Od 2011r. Prodziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych Akademii WSB.
 


 

 dr Anna Syrek-Kosowska –  psycholog biznesu od 20 lat współtworzy sukcesy czołowych międzynarodowych korporacji i polskich firm jako Ekspert w obszarze oceny i rozwoju potencjału menedżerskiego w procesach Zarządzania Talentami jako Executive Coach, Menedżer projektów HR oraz Szkoleniowiec. Pierwsza Polka – Superwizor Coachingu akredytowany przez brytyjską Coaching Supervision Academy. Współautorka kilkudziesięciu publikacji (m.in. Personel i Zarządzanie, Wiedza i Praktyka, Coaching Review) i naukowych książek z obszaru rozwoju potencjału osobistego i zawodowego. Współtwórca i Opiekun Merytoryczny Akademii Profesjonalnego Coachingu w Akademii WSB.

Należy do Globalnego Zespołu Konsultantów i Coachów czołowej globalnej firmy konsultingowej  The Center for Creative Leadership (Global TOP5 Executive Education).

Partner Zarządzający ASK Expert (Bioss International Network).

 

 

Program:

Moduły m.in.:

 1. Analiza i zarządzanie strategiczne

 2. Finanse i rachunkowość

 3. Zarządzanie operacyjne

 4. Zarządzanie zasobami ludzkimi, projekt budowy i rozwoju kariery

 5. Zarządzanie relacjami z klientem i marketing międzynarodowy

 6. Negocjacje i kontakty międzynarodowe

 7. Zarządzanie projektami i zarządzanie zmianą w organizacji

 8. Zarządzanie ryzykiem

 9. Międzynarodowe rynki walutowe oraz zarządzanie finansami i ryzykiem finansowym

 10. Zarządzanie jakością i narzędzia doskonalenia organizacji

 11. Profil nowoczesnego menedżera – rozwój kompetencji osobistych

 12. Projekt wdrożeniowy

 

Organizator studiów zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie studiów.

 


Informacje:

 

Liczba godzin: 540 h (260 h w ramach zajęć weekendowych oraz 280 h w ramach projektów, case study oraz pracy samokształceniowej)

Czas trwania: 3 semestry, realizowane w ciągu 1

Dni odbywania się zajęć: zajęcia raz/dwa razy w miesiącu: soboty, niedziele, w godz. 8.00 - 17.55 

Miejsce zajęć: Hotel Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej

Podstawa zaliczenia: kończą się 3 egzaminami zaliczającymi poszczególne semestry nauki oraz złożeniem zespołowych projektów menedżerskich (max. 5 osób) z zakresu HR, finansów, zarządzania projektami, marketingu i zarządzania sprzedażą.

Koszt studiów: 16 500 zł

Część zajęć w formule online (Blended learning)

 

*dodatkowa opłata

 

 

KONTAKT DO CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH I REKRUTACJI

tel. 32 295 93 10

tel. 32 295 93 12

tel. 32 295 93 11

kom. 887 705 007

 

 

Oferta specjalna

 

Promocja w ramach programu "Karta Dużej Rodziny"

Karta Dużej Rodziny

Ulga w opłatach za studia dla posiadaczy karty "Karty Dużej Rodziny" - 5%

 

Promocja w ramach programu "Dąbrowska rodzinka pl"

Karta Dąbrowska Rodzinka Pl - 2+Ulga dla posiadaczy karty Dąbrowska Rodzinka - 5%

Dąbrowska rodzinka PL 3+Ulga dla posiadaczy karty Dąbrowska Rodzinka PLUS 10%

Jak zdobyć kartę?

 

Promocja w ramach programu "Mama i tata idą na studia"

Mama i tata idą na studiaStudenci WSB posiadający co najmniej  troje dzieci - w tym co najmniej jedno, które nie ukończyło 6 roku życia w momencie rozpoczęcia semestru, na którym pobierać będą naukę  - pozostający z nimi we wspólnym gospodarstwie domowym oraz Studenci WSB posiadający niepełnosprawne dziecko, pozostający z nim we wspólnym gospodarstwie domowym - otrzymują bonifikatę w wysokości 5 proc. wartości czesnego. Bonifikate można uzyskać co spemestr po spełnieniu warunków i złozeniu wniosku.

 

Więcej o programie "Mama i tata idą na studia"

Praca

Program MBA, to studia podyplomowe Executive Master of Business Administration, oferowane w języku polskim i adresowane do osób pracujących zawodowo, które ukończyły studia wyższe oraz posiadają kilkuletnie doświadczenie w biznesie.

Oferta specjalna

 

Promocja w ramach programu "Karta Dużej Rodziny"

Karta Dużej Rodziny

Ulga w opłatach za studia dla posiadaczy karty "Karty Dużej Rodziny" - 5%

 

Promocja w ramach programu "Dąbrowska rodzinka pl"

Karta Dąbrowska Rodzinka Pl - 2+Ulga dla posiadaczy karty Dąbrowska Rodzinka - 5%

Dąbrowska rodzinka PL 3+Ulga dla posiadaczy karty Dąbrowska Rodzinka PLUS 10%

Jak zdobyć kartę?

 

Promocja w ramach programu "Mama i tata idą na studia"

Mama i tata idą na studiaStudenci WSB posiadający co najmniej  troje dzieci - w tym co najmniej jedno, które nie ukończyło 6 roku życia w momencie rozpoczęcia semestru, na którym pobierać będą naukę  - pozostający z nimi we wspólnym gospodarstwie domowym oraz Studenci WSB posiadający niepełnosprawne dziecko, pozostający z nim we wspólnym gospodarstwie domowym - otrzymują bonifikatę w wysokości 5 proc. wartości czesnego. Bonifikate można uzyskać co spemestr po spełnieniu warunków i złozeniu wniosku.

 

Więcej o programie "Mama i tata idą na studia"

Opłaty

RATA

WYSOKOŚĆ RATY

TERMIN PŁATNOŚCI

wpisowe

500 zł

w dniu zapisu

I

3100 zł

do 5 października 2020

II

3100 zł

do 5 grudnia 2020

III

3100 zł

do 5 lutego 2021

IV

3300 zł

do 5 marca 2021

V

3400 zł

do 5 maja 2021

Ogółem

16 500 zł

 

Oferta specjalna

 

Promocja w ramach programu "Karta Dużej Rodziny"

Karta Dużej Rodziny

Ulga w opłatach za studia dla posiadaczy karty "Karty Dużej Rodziny" - 5%

 

Promocja w ramach programu "Dąbrowska rodzinka pl"

Karta Dąbrowska Rodzinka Pl - 2+Ulga dla posiadaczy karty Dąbrowska Rodzinka - 5%

Dąbrowska rodzinka PL 3+Ulga dla posiadaczy karty Dąbrowska Rodzinka PLUS 10%

Jak zdobyć kartę?

 

Promocja w ramach programu "Mama i tata idą na studia"

Mama i tata idą na studiaStudenci WSB posiadający co najmniej  troje dzieci - w tym co najmniej jedno, które nie ukończyło 6 roku życia w momencie rozpoczęcia semestru, na którym pobierać będą naukę  - pozostający z nimi we wspólnym gospodarstwie domowym oraz Studenci WSB posiadający niepełnosprawne dziecko, pozostający z nim we wspólnym gospodarstwie domowym - otrzymują bonifikatę w wysokości 5 proc. wartości czesnego. Bonifikate można uzyskać co spemestr po spełnieniu warunków i złozeniu wniosku.

 

Więcej o programie "Mama i tata idą na studia"

Partnerzy

Oferta specjalna

 

Promocja w ramach programu "Karta Dużej Rodziny"

Karta Dużej Rodziny

Ulga w opłatach za studia dla posiadaczy karty "Karty Dużej Rodziny" - 5%

 

Promocja w ramach programu "Dąbrowska rodzinka pl"

Karta Dąbrowska Rodzinka Pl - 2+Ulga dla posiadaczy karty Dąbrowska Rodzinka - 5%

Dąbrowska rodzinka PL 3+Ulga dla posiadaczy karty Dąbrowska Rodzinka PLUS 10%

Jak zdobyć kartę?

 

Promocja w ramach programu "Mama i tata idą na studia"

Mama i tata idą na studiaStudenci WSB posiadający co najmniej  troje dzieci - w tym co najmniej jedno, które nie ukończyło 6 roku życia w momencie rozpoczęcia semestru, na którym pobierać będą naukę  - pozostający z nimi we wspólnym gospodarstwie domowym oraz Studenci WSB posiadający niepełnosprawne dziecko, pozostający z nim we wspólnym gospodarstwie domowym - otrzymują bonifikatę w wysokości 5 proc. wartości czesnego. Bonifikate można uzyskać co spemestr po spełnieniu warunków i złozeniu wniosku.

 

Więcej o programie "Mama i tata idą na studia"

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA

Studia podyplomowe – Executive MBA to kompleksowy program kształcenia adresowany do przedstawicieli kadry zarządzającej poszukujących najnowszych i praktycznych rozwiązań z obszaru budowania i realizacji strategii firmy. Ciekawe formy zajęć, jak np. action learning, gry strategiczne, analiza branżowych case studies, kadra dydaktyczna z wieloletnim doświadczeniem menedżerskim sprawia, że zdobywana przez słuchaczy wiedza może być bezpośrednio aplikowana w firmach, które reprezentują.

 

dr Marcin Lis

Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem