Opis szkolenia
Koszt szkolenia: 1100 zł
Miejsce szkolenia: Akademia WSB, Dąbrowa Górnicza
Opis i cel szkolenia:
Szkolenie prowadone będzie w oparciu o prezentacje multimedialne przedstawiane przez wykładowców oraz zajęcia warsztatowe. Celem szkolenia jest zdobycie kompetencji w zakresie funkcjonowania oraz wdrożenia systemu zarządzania utrzymaniem (MMS), który jest obowiązkowym systemem w transporcie kolejowym dla podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie.
Uczestnicy:
Podmioty działające na rynku kolejowym, w szczególności przewoźnicy kolejowi, zarządcy infrastruktury oraz podmioty odpowiedzialne za utrzymanie.
Efekty:
- Zdobycie wiedzy w zakresie wymagań prawnych systemu zarządzania utrzymaniem (MMS), który jest obowiązkowym systemem w transporcie kolejowym dla podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie wagony towarowe.
- Zdobycie umiejętności w zakresie funkcjonowania systemu zarządzania utrzymaniem (MMS) oraz procesu zarządzania ryzykiem i audytowania systemów.
- Zdobycie kompetencji w zakresie wdrożenia systemu zarządzania utrzymaniem (MMS) oraz zarządzania ryzykiem w transporcie kolejowym.
Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe.
Kontakt:
Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji
tel. 32 295 93 11
Program szkolenia
Zakres tematyczny szkolenia:
- Wymagania prawne w zakresie systemu zarządzania utrzymaniem
- Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym
- Proces zarządzania ryzykiem oraz oceny znaczenia zmiany
- Podstawy audytowania systemów zarządzania wraz z ćwiczeniami
- Egzamin
Opłaty
Koszt szkolenia: 1100 zł
ING Bank Śląski o/Dąbrowa Górnicza nr 64 1050 1272 1000 0008 0063 3554
Prowadzący
Prowadzący:
Prof. dr hab. inż. Marek Sitarz - kierownik Katedry Transportu i Informatyki w Akademii WSB. Posiada tytuł doktora habilitowanego w dyscyplinie transportu, budowa i eksploatacja maszyn. Od lat pomaga wdrażać systemy zarządzania utrzymaniem i bezpieczeństwem. Zajmuje się propagowaniem kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Prowadzi szkolenia w zakresie procesów oceny znaczenia zmiany oraz zarządzania ryzykiem. Szkoli w zakresie transportu kolejowego ponad 25 lat oraz w zakresie systemów zarządzania utrzymaniem od początku ich wprowadzenia na rynek kolejowy t.j. od 2008 roku.
Prof. nadzw. dr hab. inż. Katarzyna Chruzik - pracownikiem Katedry Transportu i Informatyki Akademii WSB. Posiada tytuł doktora habilitowanego w dyscyplinie transportu. Wdrażała oraz konsultowała systemy zarządzania utrzymaniem oraz bezpieczeństwem w transporcie kolejowym. Prowadzi szkolenia w zakresie procesów oceny znaczenia zmiany oraz zarządzania ryzykiem. W zakresie transportu kolejowego szkoli od ponad 20 lat, a w zakresie systemów zarządzania utrzymaniem od początku ich wprowadzenia na rynek kolejowy t.j. od 2008 roku.
dr inż. Marzena Graboń-Chałupczak - pracownik Katedry Transportu i Informatyki Akademii WSB. Posiada tytuł doktora w dyscyplinie budowy i eksploatacji maszyn. Ukończyła studia magisterskie w specjalności eksploatacja pojazdów szynowych.Wdrażała oraz konsultowała systemy zarządzania utrzymaniem oraz bezpieczeństwem w transporcie kolejowym. Prowadzi szkolenia w zakresie procesów oceny znaczenia zmiany oraz zarządzania ryzykiem. W zakresie transportu kolejowego szkoli od 8 lat, a w zakresie systemów zarządzania utrzymaniem od 2011 roku.