Grafika komputerowa i elementy rzeczywistości mieszanej

Grafika komputerowa i elementy rzeczywistości mieszanej to specjalność obejmująca zagadnienia związane z tworzeniem i przetwarzaniem obrazów. W ramach specjalności student pozna teorię i praktykę w zakresie grafiki rastrowej i wektorowej, tworzenie komputerowo wygenerowanych modeli 2D i 3D. Pozna zagadnienia związane z renderowaniem modeli i tworzeniem gotowych scen statycznych, jak i dynamicznych (animacje). Zaznajomiony zostanie z pojęciem rzeczywistości wirtualnej, do której tworzenia i badania wykorzysta specjalne gogle 3D. Technologia ta pozwala na całkowite zanurzenie się w świecie wygenerowanym w pamięci komputera. Student pozna także, w jaki sposób połączyć grafikę komputerową z obrazami rzeczywistego świata (tzw. rzeczywistość rozszerzona). Na zajęciach praktycznych będą wykorzystywane narzędzia takie jak: Adobe Creative Cloud, CorelDRAW Graphics Suite, Unity 3D, Unreal Engine, Autodesk maya, 3ds max, Lightwave3d, Blender, Inkscape, GIMP, OpenSpace3D.

ABSOLWENT SPECJALNOŚCI POSIADA WIEDZĘ Z ZAKRESU:

• podstaw technicznej realizacji grafiki 2D i 3D w systemach komputerowych,
  • technik grafiki komputerowej,
  • technologii internetowych,
  • narzędzi informatycznych wspierających proces projektowania.
  • sposobów obróbki obrazu i jego zapisu.

ABSOLWENT SPECJALNOŚCI POSIADA UMIEJĘTNOŚCI UMOŻLIWIAJĄCE:

• obróbkę obrazów rastrowych i wektorowych,
  • tworzenie i wykorzystywanie komputerowych modeli trójwymiarowych,
  • prezentację informacji w postaci graficznej w Internecie,
  • generowanie rzeczywistości wirtualnej,
  • integrację obrazów świata rzeczywistego z obrazami wygenerowanymi komputerowo w ramach rzeczywistości rozszerzonej,
  • przetwarzanie obrazów cyfrowych.

WYRANE PRZEDMIOTY W RAMACH SPECJALNOŚCI:

• Projektowanie wspomagane komputerowo
  • Systemy grafiki wektorowej
  • Modelowanie 3D
  • Przetwarzanie obrazów rastrowych
  • Systemy rzeczywistości wirtualnej
  • Rzeczywistość rozszerzona
  • Przedsięwzięcie zespołowe - grafika komputerowa

Informatyka - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-6 Rata miesięczna Semestr 7 Rata miesięczna

Studia dzienne (stacjonarne) 100 zł * 395 zł 100 zł * 415 zł 415 zł 415 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł

STYPENDIUM COVID-19

Sprawdź aktualne promocje dla kandydatów na studia

Przejdź na stronę z aktualnymi promocjami dla kandydatów na studia I i II stopnia Promocje

Promocje

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA DZIENNE ZAPISZ SIĘ NA STUDIA ZAOCZNE

Dla Akademii WSB  uruchomiliśmy, jeden z pierwszych w Polsce na tak szeroką skalę, system wirtualnych laboratoriów komputerowych. Dzięki temu student i nauczyciel ma dostęp do każdego specjalistycznego oprogramowania bez względu na to gdzie się znajduje. A zajęcia mogą być organizowane z dowolnego miejsca na świecie, wystarczy mieć dostęp do internetu. Dodatkowo studenci mogą korzystać z danego oprogramowania w domu, po zajęciach przygotowując swoje projekty lub doskonaląc jego obsługę. W ten sposób studenci korzystają ze specjalistycznego oprogramowania kadrowo-płącowego, finansowego, graficznego, programu do symulacji i optymalizacji, projektowania inżynierskiego, sieciowych systemów operacyjnych i wielu innych.

Tomasz Siemek, Cloud Team

Sieci komputerowe i bazy danych

Promocja dla absolwentów studiów WSB

2 dyplomy w 2 lata