Sieci komputerowe i bazy danych

Zostań poszukiwanym na rynku pracy administratorem sieci komputerowych i baz danych. Wybierz specjalność sieci komputerowe i bazy danych na studiach inżynierskich na kierunku Informatyka. Program studiów stworzony we współpracy z największymi firmami informatycznymi w Polsce. Studia umożliwiają uzyskanie kursów Cisco oraz zdobycie międzynarodowego certyfikatu CCENT (Cisco Certified Entry Network Technician).

Informatyka w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej to przede wszystkim kształcenie praktyczne:

• Spotkania z praktykami branży IT
  • Wizyty studyjne (m.in. Kroll Ontrack, Wasco, IBM, Comarch, Dell)
  • Praktyki zawodowe i praktyki dyplomowe
  • Certyfikaty informatyczne (m.in. Microsoft, Cisco, Oracle)
  • Certyfikaty językowe
  • Projekty praktyczne
  • Zajęcia z wykładowcami praktykami (np. z tytułem MVP Microsoft)
  • Specjalistyczne laboratoria komputerowe.

Absolwent posiada wiedzę z zakresu:

• działania sieci lokalnych oraz usługowo zorientowanych systemów sieciowych,
  • funkcjonowania sieci komputerowych i ich zastosowań,
  • projektowania i konfiguracji systemów komputerowych,
  • zasad i technik utrzymywania bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych.

Absolwent dysponuje umiejętnościami:

• administrowania i konfiguracji sieci komputerowych,
  • routingu w sieciach komputerowych,
  • technik stosowanych w sieciach przełączanych oraz rozległych,
  • problemów bezpieczeństwa systemów rozproszonych,
  • administrowania sieciowymi systemami operacyjnymi,
  • świadomego wyboru odpowiednich technologii sieciowych dla zastosowań biznesu.

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach specjalności:

Przedmioty specjalnościowe umożliwiają przeprowadzenie pełnej ścieżki Akademii Sieci Cisco i obejmują:

• Routing i przełączanie w sieciach komputerowych
  • Sieciowe systemy operacyjne
  • Sieci konwergentne
  • Technologie sieci rozległych
  • Projektowanie i analiza sieci
  • Bezpieczeństwo sieci i systemów komputerowych
  • Internetowe bazy danych
  • Projekt zespołowy - Sieci komputerowe

Absolwenci specjalności sieci komputerowe i bazy danych są zatrudniani przy eksploatacji i projektowaniu systemów informatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem administracji i utrzymywania sieci komputerowych lokalnych i rozległych, w tym bezprzewodowych.

Umiejętności projektowania i konfiguracji systemów komputerowych uzupełnione są wiedzą na temat problemów bezpieczeństwa systemów rozproszonych, a absolwenci świadomi są konsekwencji wyboru odpowiednich technologii sieciowych dla zastosowań małego i średniego biznesu.

Informatyka - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-6 Rata miesięczna Semestr 7 Rata miesięczna

Studia dzienne (stacjonarne)

100 zł *

100 zł * 415 zł 415 zł 415 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł

STYPENDIUM COVID-19

Sprawdź aktualne promocje dla kandydatów na studia

Przejdź na stronę z aktualnymi promocjami dla kandydatów na studia I i II stopnia Promocje

Promocje

Program studiów przygotowano i zrealizowano we współpracy z firmą Sansec Poland S.A.

Partnerzy Akademia WSB umożliwiają studentom dostęp do nowoczesnych form edukacji (wirtualne praktyki IBM, narzędzia grywalizacji Comarch) oraz specjalistycznego oprogramowania w procesie kształcenia m.in. systemy informatyczne firmy Microsoft, Oracle, Cisco, IBM, zintegrowane systemy zarządzania IFS, CRM firmy Simple. Dodatkową możliwością rozwoju i zdobycia doświadczenia są wizyty oraz praktyki w wiodących firmach informatycznych (m.in. IBM, Kroll Ontrack, Comarch S.A, Wasko S.A., UPC, 3Services Factory S.A., Netology, Interia.pl,  Alcerol Mittal).

Netology

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA DZIENNE ZAPISZ SIĘ NA STUDIA ZAOCZNE

Dla Akademii WSB  uruchomiliśmy, jeden z pierwszych w Polsce na tak szeroką skalę, system wirtualnych laboratoriów komputerowych. Dzięki temu student i nauczyciel ma dostęp do każdego specjalistycznego oprogramowania bez względu na to gdzie się znajduje. A zajęcia mogą być organizowane z dowolnego miejsca na świecie, wystarczy mieć dostęp do internetu. Dodatkowo studenci mogą korzystać z danego oprogramowania w domu, po zajęciach przygotowując swoje projekty lub doskonaląc jego obsługę. W ten sposób studenci korzystają ze specjalistycznego oprogramowania kadrowo-płącowego, finansowego, graficznego, programu do symulacji i optymalizacji, projektowania inżynierskiego, sieciowych systemów operacyjnych i wielu innych.

Tomasz Siemek, Cloud Team

Sieci komputerowe i bazy danych