Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - Bielsko-Biała - luty 2020

GET READY FOR MORE… czyli Tydzień Bezpłatnych Szkoleń w Akademii WSB!

 

 • Jak rozwijać swoje AQ i osiągać ponadprzeciętne wyniki?
 • Jak budować zaufanie i dobre relacje w biznesie?
 • Jakie zmiany w prawie pracy czekają na nas w 2020 roku?
 • Jakie światowe trendy zmienią nasze życie i pracę, czyli świat 2025!
 • Jaką rolę odgrywa sztuczna inteligencja w życiu i biznesie?

 

W programie szkolenia m.in. z zakresu:

 • Zarządzania
 • HR i kadr
 • Rozwoju osobistego

 

Specjalny blok szkoleń dla nauczycieli m.in. z zakresu:

 • Komunikacji i pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami
 • Trudności występujących u dzieci
 • Emocji dzieci
 • Kształtowania kompetencji i umiejętności uczniów

 

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów. W poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń wzięło udział prawie 6 tys. uczestników.

 

Uwaga!

Każdy z uczestników Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń otrzyma certyfikat uczestnictwa.

 

Szkolenia w Bielsku- Białej odbywają się w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli "WOM" z siedzibą przy ul. Legionów 25

Sprawdź na mapie »

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 

  Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja    
wybierz miasto
Dąbrowa
Górnicza
 Cieszyn   Żywiec   Kraków   Olkusz 
Bielsko-
Biała
 

 

 


poniedziałek, 10 lutego


Zatopieni w informacjach

Godzina: 17:00-19:00

 

Poznaj Trenera:

dr Edyta Nowak-Żółty

Doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki, Prodziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Cieszynie. Dyplomowany coach po Akademii Profesjonalnego Coachingu, tutor akademicki, trener rozwoju osobistego i konsultant w obszarze edukacji. Akredytowany trener metody Insight Discowery. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu: komunikacji międzyludzkiej, asertywności, negocjacji, zarządzania sobą w czasie, budowania zespołów, obsługi klienta, zarządzania coachingowego, savoir vivru w biznesie i urzędzie. Pasjonatka psychologii uczenia się, kształcenia i neurodydaktyki.

 

 

 

Czego się dowiesz?

Życie młodych ludzi w turbulentnej rzeczywistości bywa niełatwe. Szum informacyjny i ogromne przebodźcowanie nie sprzyja skupieniu się na tym co ważne, co warto w sobie odkryć i pielęgnować. Czy rodzice we współpracy ze szkołą mogą tutaj pomóc? Jak motywować dziecko do nauki i jak pomóc mu się koncentrować? Jak sprawić by chciało się rozwijać oraz jaki wpływ mają rodzice a jaki nauczyciele? Odpowiedź na powyższe pytania poznają uczestnicy szkolenia „zatopieni w informacjach”.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych: 


Rozpoznawanie depresji u dzieci i młodzieży, zasady postępowania, profilaktyka

Godzina: 17:00-19:00

 

Poznaj Trenera:

Cecylia Borowska

Pedagog specjalny, specjalność – resocjalizacja. Od ponad 20 lat konsultant ds. pedagogiczno-psychologicznych, zarządzania w oświacie i doskonalenia zawodowego nauczycieli w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej. Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, trener, kurator zawodowy i społeczny Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, kierownik świetlicy środowiskowej, wykładowca Akademii WSB. W latach 2004-2007 konsultant Zespołu Województwa Śląskiego ds. unijnych projektów edukacyjnych, asesor MEN ds. oceny unijnych wniosków projektowych. Autor kilkunastu tematów szkoleniowych nagrodzonych grantami Kuratora Województwa Śląskiego realizowanych dla kilkudziesięciu grup nauczycieli.

 

 

Czego się dowiesz?

Rosnąca liczba dzieci i młodzieży chorujących na depresję powoduje konieczność uświadomienia nauczycielom czym jest depresja, jak rozpoznać sygnały mogące o niej świadczyć oraz jak umiejętnie zareagować w przypadku podejrzenia choroby u młodego człowieka, tak aby móc zapobiegać jej rozwojowi a tym samym próbom samobójczym. Podczas szkolenia zostaną poruszone zagadnienia dotyczące objawów depresji, kryteria jej rozpoznawania, czynniki ryzyka wystąpienia depresji ,zasady postępowania szkoły/placówki oświatowej wobec ucznia z depresją oraz jej profilaktyka.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych :Jak się bawić, żeby mówiło, jak mówić, żeby się bawiło – o roli zabawy w rozwoju dziecka

Godzina: 17:00-19:00

 

Poznaj Trenera:

Magdalena Bielenin

Oligofrenopedagog, logopeda, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju. Wieloletni pracownik Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Szkoły Specjalnej w Bielsku-Białej. Obecnie jako konsultant RODN "WOM" w Bielsku-Białej oraz współpracując z Akademią WSB dzieli się wiedzą i doświadczeniem zdobytym w pracy z osobami z ASD.

 

 

 

 

Czego się dowiesz?

Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą  podstawową wiedzę na temat rozwoju mowy dziecka  oraz najważniejszych jego etapów,  oczekiwanych umiejętności na każdym z nich oraz sposobów stymulacji kompetencji komunikacyjnych. Wszystko w oparciu o konkretne, praktyczne ćwiczenia, które uczestnikom zajęć dadzą wstępny warsztat pracy i zainspirują do dalszych działań.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych :