Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - Cieszyn - luty 2020

GET READY FOR MORE… czyli Tydzień Bezpłatnych Szkoleń w Akademii WSB!

 

 • Jak rozwijać swoje AQ i osiągać ponadprzeciętne wyniki?
 • Jak budować zaufanie i dobre relacje w biznesie?
 • Jakie zmiany w prawie pracy czekają na nas w 2020 roku?
 • Jakie światowe trendy zmienią nasze życie i pracę, czyli świat 2025!
 • Jaką rolę odgrywa sztuczna inteligencja w życiu i biznesie?

 

W programie szkolenia m.in. z zakresu:

 • Zarządzania
 • HR i kadr
 • Rozwoju osobistego

 

Specjalny blok szkoleń dla nauczycieli m.in. z zakresu:

 • Komunikacji i pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami
 • Trudności występujących u dzieci
 • Emocji dzieci
 • Kształtowania kompetencji i umiejętności uczniów

 

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów. W poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń wzięło udział prawie 6 tys. uczestników.

 

Uwaga!

Każdy z uczestników Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń otrzyma certyfikat uczestnictwa.

 

Szkolenia w Cieszynie odbędą się w Wydziale Zamiejscowym przy ul. Frysztackiej 44
Sprawdź na mapie »

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 

  Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja    
wybierz miasto
Dąbrowa
Górnicza
 Cieszyn   Żywiec   Kraków   Olkusz 
Bielsko-
Biała
 

 

poniedziałek, 10 lutego


Metody coachingowe w zarządzaniu zespołem

 

Godzina: 17:00-18:30

 

Poznaj Trenera:

Tomasz Janik

Tomasz Janik – Certyfikowany trener FRIS, trener biznesu i coach, na co dzień prowadzący szkolenia i warsztaty rozwojowe w jednej z największych instytucji finansowych w Polsce a także właściciel marki szkoleniowej Tomasz Janik Personal Coaching www.tomaszjanik.com

 

Czego się dowiesz?

Podczas szkolenia zastanowimy się nad rolą skutecznego lidera w zarządzaniu zespołem.  Omówimy pojęcie i korzyści wynikające z zastosowania coachingu w zarządzaniu zespołem. Skupimy się na temacie budowania zaufania i wzmacniania zaangażowania pracownika oraz przybliżymy metody i modele wspierania zespołu z wykorzystaniem technik coachingowych.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych :wtorek, 11 lutego


ZUS przedsiębiorcy - prawa i obowiązki

 

17:00-18:00

 

Poznaj Trenera

Maciej Gładyś 

Absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,  wykładowca Akademii WSB i Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Na co dzień właściciel biura rachunkowego (od ponad 10 lat) i Prezes Zarządu firmy informatycznej. Zajmuje się kompleksową obsługą księgową przedsiębiorstw, wdrażaniem systemów ERP, prowadzi szkolenia i kursy zawodowe z zakresu księgowości, kadr i płac oraz podstaw przedsiębiorczości.

 

 

Czego się dowiesz?

Podczas zajęć omówione zostaną zasady podlegania ubezpieczeniom przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. w zależności od jej formy organizacyjnej. Przedstawione będą możliwe ulgi i udogodnienia dla osób rozpoczynających przygodę z własnym biznesem, obowiązki przyszłych i obecnych przedsiębiorców wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także przysługujące im świadczenia.

 


Wehikułem spółki z o.o. z niższym CIT. Tylko jak daleko? 

 

17:00-18:30

 

Poznaj Trenera

Piotr Janulek

Menedżer zarządzający projektami edukacyjnymi z obszarów zarządzania oraz informatyki. Skutecznie wspiera menedżerów w środowisku digital: od konfiguracji narzędzi, implementacji do ewaluacji. Współautor wielu inicjatyw i projektów przyczyniających się do rozwoju polskiej przedsiębiorczości. W swojej pracy naukowej zgłębia fenomen e-usług profesjonalnych, który rozwija w pisanej pracy doktorskiej. Prezes Zarządu Śląskiej Akademii Nauki i Rozwoju z siedzibą w Cieszynie.

 

Czego się dowiesz?

Warsztat skupia się na skutkach przekształcenia działalności gospodarczej osoby fizycznej w sp. z o.o. Krok po kroku uczestnicy zarejestrują spółkę i otworzą jej księgi rachunkowe. Na wybranych przykładach przekonają się jaki potencjał kryje system rachunkowości, co warunkuje realizację jego nadrzędnej funkcji, jaką jest wiedza o zarządzaniu przedsiębiorstwem.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:Jak przemawiać bez stresu? Techniki na radzenie sobie ze stresem przy prezentacjach publicznych

 

Godzina: 18:00-19:30

 

Poznaj Trenera:

Alicja Lizurej

Mistrzyni Świata w przemawianiu publicznym w mowach ewaluacyjnych. Psycholog biznesu i doktorantka z zakresu zarządzania w Akademii WSB, od 10 lat współpracuje z firmami specjalizując się w technikach prezentacji, zarządzania, sprzedaży oraz efektywności osobistej. Konferansjer i prelegentka na licznych konferencjach branżowych. Współredaktorka książki „Innowacyjna Przedsiębiorczość: badania i zastosowania praktyczne”, wykładowca akademicki. Ukończyła Szkołę Trenerów „Gniazdo” rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne a także akredytowane kursy coachingowe  w Warszawie. Jako konsultant biznesowy i trener rozwoju osobistego prowadzi szkolenia z obszaru: wystąpień publicznych, produktywności, HR, umiejętności społecznych oraz poprawy pamięci i koncentracji uwagi.

 

Czego się dowiesz?

Wystąpieniom publicznym często towarzyszy ogromny stres.  Czy stres może być Twoim sprzymierzeńcem?  Jak można go oswoić? Podczas warsztatu zostaną poruszone zagadnienia dotyczące objawów stresu podczas prezentacji. Dowiesz się jak wypracować sposoby radzenia sobie z tremą związaną z wystąpieniami publicznymi oraz jak zmienić przekonania generujące zbyt duży stres. Korzyścią będzie też poznanie metod niwelujących napięcia w ciele spowodowane stresem podczas prezentacji.

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:środa, 12 lutego


Skuteczne narzędzia szczupłego zarządzania

 

Godzina: 17:00-18:30

 

Poznaj Trenera:

Andrzej Krótki  

Wykładowca Akademii WSB. Autor bestsellera branżowego „Skuteczny Lider Lean. Jak usprawniać firmy w Polsce i pomagać im więcej zarabiać”. Realizuje się pomagając firmom w usprawnianiu i zarabianiu. Współwłaściciel i Członek Zarządu Instytutu Doskonalenia Produkcji Sp. z o.o., Konsultant Strategiczny Lean Management. Pomagał w usprawnianiu takim markom, jak: KGHM – Huta Miedzi Głogów, Raden Transport, Ingram MICRO, Stolbud Włoszczowa SA, Greenbrier, TRYUMF, REJS, Protech, Multi-Sklejka SA, Weltech,  Intermag, Ceba Baby, Rawag, Unimot, Omega, Poltech, FOD, WM Eltar, Lesaffre, Geldbach Polska, Thermoplast, Newag, Jamar, Rothelhner, Kontakt-SIMON, FAM S.A., FTT Wolbrom, Nutricia, Docdata i Kirchhoff.

 

Czego się dowiesz?

Na warsztatach przećwiczymy jedno z najskuteczniejszych narzędzi szczupłego zarządzania: wizualizację. Każdy uczestnik sprawdzi w jakich obszarach swojego życia prywatnego i zawodowego może go używać z największą korzyścią dla siebie. Dowiesz się jakie efekty przynosi i jakie narzędzia online pomagają w jej stosowaniu. Po tym intensywnym szkoleniu warsztatowym będziesz gotowy do zbudowania swojej wizualizacji i usprawnienia projektów, które realizujesz na co dzień. Będziemy pracować w grupach, żebyś mógł skorzystać z doświadczeń i najlepszych praktyk pozostałych uczestników szkolenia i trenera.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych :


 


Smartfon w szkole? Moblilne technologie w edukacji


Godzina: 17:00-18:30

 

Poznaj Trenera:
Lechosław Hojnacki

Posiada wykształcenie techniczne i pedagogiczne oraz doświadczenie jako nauczyciel różnych typów szkół, wykładowca, pracownik nadzoru pedagogicznego, organizator i koordynator wspomagania szkół, autor i wykonawca szkoleń, w tym zdalnych, trener. Nauczyciel-konsultant regionalnej placówki doskonalenia nauczycieli. Specjalizuje się w nowoczesnych metodach nauczania, oceniania i motywowania oraz w zastosowaniach najnowszych technologii mobilnych i chmurowych w edukacji. Autor licznych publikacji naukowych i popularyzatorskich oraz szkoleń z tych dziedzin. Prowadzi pro bono serwis internetowy www.enauczanie.com. Pasjonat i popularyzator tanga argentyńskiego.

 

 

Czego się dowiesz:

Większość pedagogów kojarzy smartfon z jego funkcjami komunikacyjnymi, rozrywkowymi i multimedialnymi, które w znikomym stopniu ujawniają prawdziwy, ogromny potencjał edukacyjny tego techologicznego symbolu naszych czasów. Mądrze użyty smartfon  pozwala rozwijać potencjał naszych uczniów w wielu kluczowych dziedzinach; nawet tych, w których bywa oskarżany o wpływ szkodliwy. Wszystko zależy od nas. Zobaczymy wiele ciekawych, obiecujących, często zaskakujących zastosowań przydatnych w nauczaniu, wychowaniu i w naszym własnym życiu.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:Walka z mitami: Strategie w pracy nauczyciela wspomagającego

 

Godzina: 17:00-18:30

 

Poznaj Trenera:

dr Małgorzata Gil 

Wykładowca Akademii WSB. Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki specjalnej i porównawczej, a także nauczyciel dyplomowany: terapeuta-logopeda, praktyk od prawie 30 lat. Ukończyła studia postdoktoranckie na Uniwersytecie Albertańskim w Kanadzie.

 

 

Czego się dowiesz?

Praca z dzieckiem ze spektrum ASD stanowi olbrzymie wyzwanie dla wszystkich: nauczycieli, uczniów i rodziców. Dlatego ważne jest, aby każdy z nas posiadał podstawową wiedzę na temat ASD opartą na faktach, a nie mitach. Niezależnie od tego, czy pracujesz z uczniami z zaburzeniami ASD od dziesięcioleci, czy dopiero zaczynasz rozważać karierę zawodową jako nauczyciel wspomagający, na wykładzie dowiesz się o technikach, które pomogą Tobie i uczniom, z którymi pracujesz, osiągnąć większy sukces.

Wykład przeznaczony jest dla wszystkich słuchaczy, których interesuje praca z osobami ze spektrum autyzmu (ASD).

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:Czwartek, 13 lutego


Lubię mówić z nim …  czyli jak zbudować dobrą relację

 

Godzina: 17:00-18:30

 

Poznaj Trenera:

dr Edyta Nowak-Żółty

Doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki, Prodziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Cieszynie. Dyplomowany coach po Akademii Profesjonalnego Coachingu, tutor akademicki, trener rozwoju osobistego i konsultant w obszarze edukacji. Akredytowany trener metody Insight Discowery. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu: komunikacji międzyludzkiej, asertywności, negocjacji, zarządzania sobą w czasie, budowania zespołów, obsługi klienta, zarządzania coachingowego, savoir vivru w biznesie i urzędzie. Pasjonatka psychologii uczenia się, kształcenia i neurodydaktyki.

 

 

 

Czego się dowiesz?

Żyjemy w czasach szybkich i powierzchownych kontaktów, w szumie informacji  i zalewie bodźców. Na rynku pracy słyszymy, że ludzie odchodzą nie od pracy a od ludzi. W życiu prywatnym bliskie relacje bywają wyzwaniem, szczególnie z najbliższymi. Czy efektywna komunikacja jest zatem sztuką osiągalną  dla wszystkich? A może to talent, z którym trzeba się urodzić.  Zapraszam Cię na wykład, na którym dowiesz się, że dobre relacje z innymi warunkują sukces zawodowy i prywatny a droga do tego sukcesu jest prosta ale…. nie łatwa.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:Sobota, 15 lutego


Grywalizacja- nowoczesne narzędzie stosowane w HR 

 

Godzina: 10:00-11:30

 

Poznaj Trenera: 

Ada Dziopak-Strach

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Słuchaczka seminarium doktorskiego i wykładowca Akademii WSB.  Ekspert HR posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy w obszarze zasobów ludzkich. W swojej pracy naukowej zajmuje się badaniem skuteczności grywalizacji w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz problematyką zróżnicowania pokoleń obecnych na rynku pracy. Pasjonatka dzielenia się wiedzą. Prowadzi warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej, budowania zespołów, zarządzania zespołami i roli nowoczesnego działu HR. 

 

Czego się dowiesz?

Tematem  wykładu będzie grywalizacja wykorzystywana w codziennej pracy działu HR. Słuchaczom zostanie krótko przedstawione  pojęcie grywalizacji  omówione na podstawie przykładów-w jaki sposób możemy zastosować grywalizację w rekrutacji, adaptacji, szkoleniu, motywowaniu, budowaniu zaangażowania pracowników.. Jakie jest podłoże popularności grywalizacji -czyli dwa słowa o pokoleniu Y i Z. Przedstawiona zostanie również przykładowa literatura- książki i czasopisma. Na zakończenie słuchacze będą mieli okazję poznać krótką grę, która zobrazuje czym jest grywalizacja w szkoleniu pracowników.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych :Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci ze spektrum autyzmu (ASD) - przykłady metod pracy terapeutycznej

 

Godzina: 13:30-15:00

 

Poznaj Trenera:

Marta Ir

Wykładowca Akademii WSB, doktorantka, terapeuta, pedagog specjalny z długoletnim stażem pracy pedagogicznej, specjalista w zakresie pracy z dziećmi z autyzmem, m.in. trener TUS SST (Treningu Umiejętności Społecznych), Terapii Ręki. Organizator i prelegent wielu międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych i szkoleniowych. Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola "Wesołe Słoneczka" z oddziałami integracyjnymi w Katowicach. Członek Parlamentarnej Grupy ds. autyzmu, członek Polskiego Towarzystwa Snoezelen – Sala Doświadczania Świata.

 

Czego się dowiesz?

Zachowania trudne (typu: agresja, autoagresja) w znaczący i negatywny sposób wpływają na jakość życia. Bardzo często ograniczają lub nawet uniemożliwiają nabywanie nowych umiejętności, uczenie się. Podczas spotkania Uczestnicy zdobędą ogólną wiedzę na temat metod pracy, umiejętność określania funkcji zachowań trudnych. Dowiedzą się także o roli motywacji i wzmacniania zachowań pożądanych u dzieci.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


 


Wizerunek pracodawcy na rynku pracy

 

Szkolenie odwołane

Nowy termin zostanie podany w późniejszym czasie

 

Poznaj Trenera:

Jakub Hagno

Konsultant personalny realizujący projekty rekrutacyjne w obszarze zarządzania strategicznego i operacyjnego, posiadający wieloletnie doświadczenie we współpracy ze spółkami na arenie krajowej i międzynarodowej, udziałowiec w  DPM sp. z o.o. , która od ponad 20 lat wspomaga klientów w obszarze Zarzadzania Zasobami Ludzkimi.  Efektywny negocjator, umiejętnie budujący długotrwałe relacje biznesowe z kooperantami. Wykładowca Akademii WSB.

 

Czego się dowiesz?

Budowanie wizerunku pracodawcy to ciągły proces, który nigdy ustaje. Dynamiczne trendy, nowe technologie czy kolejne roczniki kandydatów wchodzących na rynek pracy, wymagają od osób zajmujących się employer brandingiem ciągłego uczenia się i aktualizacji wiedzy. Chcesz nadążać za tymi zmianami?

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


 


10 sposobów na to aby Twoja reklama była skuteczna

 

Godzina: 12:00-13:30

 

Poznaj Trenera:

Grzegorz Adam

Ekspert w zakresie komunikacji marketingowej. Aktualnie dyrektor ds. operacyjnych Akademii WSB Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.  Zajmował kierownicze stanowiska w działach marketingu niepublicznych uczelni wyższych, gdzie był odpowiedzialny za realizację dziesiątek kampanii reklamowych, promocyjnych i informacyjnych. Posiada doświadcz enie dziennikarskie, które zdobywał pracując w stacjach radiowych na Śląsku.

 

Czego się dowiesz?

Poznaj zasady tworzenia efektywnych kampanii reklamowych dowolnego produktu czy usługi. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z kluczowymi elementami, o których musi pamiętać każda osoba przygotowująca kampanię reklamową. Szkolenie stanowi pigułkę praktycznej wiedzy dla każdego specjalisty zajmującego się marketingiem i reklamą zarówno ATL jak i BTL. 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych: