Tydzień bezpłatnych szkoleń - Katowice- wrzesień 2019

Tydzień Bezpłatnych Szkoleń

 

Zapraszamy do udziału w cyklicznej już inicjatywie Akademii WSB - Tygodniu Bezpłatnych Szkoleń, w ramach której macie Państwo niepowtarzalną okazję zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie bardzo szerokiego spektrum zagadnień m.in.:

  • w obszarze zarządzania 
  • ochrony danych osobowych
  • logistyki
  • doskonalenia kompetencji interpersonalnych
  • doskonalenia nauczycieli

Tydzień Bezpłatnych Szkoleń jest cykliczną inicjatywą organizowaną przez Akademię WSB. Szkolenia odbywają się na terenie dwóch województw w ośmiu miastach: Dąbrowie Górniczej, Bielsku- Białej, Olkuszu, Krakowie, Cieszynie, Katowicach, Żywcu oraz w Częstochowie.

 

Szkolenia w Katowicach odbywają się w Hotelu Diament w Katowicach, ul. Wita Stwosza 37
Sprawdź na mapie »

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 
 
                 
Wybierz miasto

Lokalizacja

Dąbrowa Górnicza

Lokalizacja

Cieszyn

Lokalizacja

Żywiec

Lokalizacja

Kraków

Lokalizacja

Olkusz

Lokalizacja

Bielsko-Biała

Lokalizacja

Katowice

Lokalizacja

Częstochowa

 


sobota, 21 września

Funkcjonowanie ucznia ze spektrum autyzmu w szkole ogólnodostępnej

 

Termin: 21 września, 10.00 - 11.30

 

Poznaj trenera:

dr Iwona Skrzypczyk-Gałkowska 

Każdy uczeń z autyzmem jest jedyne w swoim rodzaju, ma własną osobowość, odmienne uzdolnienia i możliwości funkcjonowania. Ważne jest, by nauczyciel umiał w swojej klasie szkolnej rozpoznać jego potrzeby ,  właściwie pokierować kształceniem, zapewnić  optymalne warunki rozwoju i uczenia się. 

 

 

 

 

 

Czego się dowiesz ?

Jednym z najistotniejszych czynników wpływających na prawidłowy rozwój dziecka jest zabawa. Edukuje, pozwala na zdobyć nowe umiejętności, rozwija komunikację i  wyobraźnię. W przypadku prawidłowo rozwijającego się dziecka, zabawa pojawia się w jego życiu niejako w sposób naturalny. Natomiast u dziecka z autyzmem warto wiedzieć, że stereotypowe aktywności, które uważa za swoje ulubione nie muszą korzystnie wpływać na jego rozwój, nie mogą być traktowane jako właściwa rozwijająca rozrywka.  Dzieci ze spektrum autyzmu mają problem z przyjmowaniem w zabawie ról,  z wychodzeniem w prawidłowe interakcje. Dbając o prawidłową stymulację i rozwój psychofizyczny należy nauczyć je odpowiednich dla niego zabaw. Uczestnicy szkolenia wzbogacą swój warsztat pracy o szereg pomysłów i inspiracji na zajęcia z dziećmi.

 

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


Z Brutta do Netta. Płace bez tajemnic

 

Termin: 21 września, 12.00 - 13.30

 

Poznaj trenera:

Agnieszka Oleksiewicz Kędziora

Wykładowca Akademii WSB. Menedżer z bogatym doświadczeniem na stanowisku kierowniczym (m.in. Kierownik Działu Kadr i Płac, Koordynator ds. BHP ESA s.r.o. oddział Polska Meber of Hitachi Transport System Group oraz ING Usługi dla Biznesu). Ekspert i praktyk z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz  prawa pracy z 20 letnim doświadczeniem we współpracy z korporacjami i firmami z różnych branż: budowalnych, produkcyjnych, usługowych, logistycznych, energetycznych.

 

 

 

 

Czego się dowiesz?

Szkolenie umożliwi zapoznanie się z wybranymi, istotnymi aspektami związanymi ze sporządzaniem listy płac i zasadami naliczania podstawowych składników płacowych. Uczestnikom szkolenia zostaną przedstawione zmiany prawne dotyczących naliczania wynagrodzeń w 2019 roku. Ważnym elementem szkolenia będą również obowiązki pracodawcy jako płatnika składek i płatnika zasiłków oraz płatnika podatków na początku roku kalendarzowego. 

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


Zapraszam do rozmowy... Czyli o współczesnej komunikacji między dorosłymi i dziećmi

 

Termin: 21 września, 13.40 - 15.00

 

Poznaj trenera:

prof. dr hab. Eugenia Rostańska

Profesor Katedry Pedagogiki Akademii WSB. Doktor habilitowany nauk społecznych w zakresie pedagogiki, ze specjalnością edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Zakres zainteresowań naukowych to zagadnienia związane z edukacją dziecka, kompetencjami językowymi w edukacji, komunikacją edukacyjną i dojrzewaniem do bycia nauczycielem, a także funkcjonowaniem uczniów w systemie edukacji, w aspekcie rzeczywistym i jego rezultatach. Autorka ośmiu monografii naukowych, licznych artykułów i opracowań badawczych. Od 1994r. Ekspert MEN – rzeczoznawca podręczników i programów szkolnych. Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej. Członek rad naukowych czasopism pedagogicznych w Polsce, na Słowacji i Ukrainie. Nauczyciel dyplomowany.

 

 

 

Czego się dowiesz?

Specyficzny charakter relacji uczeń – nauczyciel, wynikający z kontekstu edukacji, ma niewątpliwy wpływ na sposób komunikowania się jej uczestników. Wynika to chociażby z „posadowienia” dorosłego względem dziecka i roli świadomości oceny, jaka towarzyszy aktywności dziecięcej w porozumieniu się z nauczycielem. Jest to wymiar relacyjny, tkwiący w przestrzeni rozmowy. Podobne sytuacje komunikacyjne doświadcza  sam dorosły w kontaktach interpersonalnych. W obu przypadkach powtarzają się zachowania językowe, użycie mowy potocznej, wskazujące na demonstracje własnej osoby, manipulacje komunikacyjne i przekaz informacji, który w specyficznych  warunkach może stać się plotką.

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych: