Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - Katowice 2019

Tydzień Bezpłatnych Szkoleń jest cykliczną inicjatywą organizowaną przez Akademię WSB. Szkolenia odbywają się na terenie dwóch województw w siedmiu miastach: Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Olkuszu, Krakowie, Cieszynie, Żywcu oraz w Częstochowie.

 

Szkolenia w Katowicach odbywają się w siedzibie Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń, Katowice, ul. Warszawska 3
Sprawdź na mapie »

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 

Dąbrowa Górnicza Cieszyn Żywiec Kraków Olkusz Katowice Częstochowa

 

 

sobota, 2 lutego

Doradca podatkowy w świecie uszczelniania systemu podatkowego. Czy jeszcze możliwe są optymalizacje podatkowe?

 

Termin: 2 lutego 2019 r., 9.00-11.00


Poznaj trenera:

Bartosz Kubista

Wykładowca Akademii WSB. Partner zarządzający, adwokat. Specjalizuje się w tematyce cen transferowych podatku od towarów i usług i prawie nowych technologii. Autor publikacji naukowych z zakresu prawa podatkowego, prelegent i uczestnik konferencji naukowych. Aktywny trener i szkoleniowiec. Realizuje szkolenia m.in. na rzecz Krajowej Izby Doradców Podatkowych i jednostek sektora finansów publicznych. Współautor publikacji „Lex bez łez. Apteczka prawna”, skierowanego do młodzieży poradnika dotyczącego podstaw funkcjonowania systemu prawnego w Polsce. Jeden ze współzałożycieli, a w latach 2013-2015 Prezes Zarządu Stowarzyszenia na rzecz rozwoju świadomości prawnej młodzieży „Street Law – Katowice”, prowadzącego nieodpłatne szkolenia i warsztaty z zakresu podstaw prawa dla młodzieży liceów ogólnokształcących z terenu Województwa Śląskiego.

 

Czego się dowiesz?

System podatkowy w Polsce był tworzony od zera i ciągle jest w fazie rozwoju. Wbrew obiegowym opiniom jest on zdecydowanie mniej rozbudowany niż ten funkcjonujący w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Nie jest on doskonały, dlatego „uszczelniają” go liczne interpretacje podatkowe. Prawo podatkowe wciąż jeszcze wymaga ważnych zmian, które trzeba stopniowo wprowadzić. Coraz szerszy krąg przychodów jest obejmowany podatkami, a przedsiębiorcy i osoby fizyczne mają coraz mniej miejsca na interpretacje przepisów. Czy w świecie uszczelniania systemu podatkowego możliwe są jeszcze optymalizacje podatkowe?

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


Kamienie milowe w zarządzaniu

 

Termin: 2 lutego 2019 r., 15.30-17.30


Poznaj trenera:

Agata Hagno

Wykładowca Akademii WSB; założycielka, udziałowiec i prezes spółki DPM Sp. z o.o., funkcjonującej na rynku 20 lat i specjalizującej się w rekrutacji na stanowiska wyższego i średniego szczebla w firmach oraz w consultingu personalnym. Od 23 lat związana z zagadnieniami dotyczącymi rynku pracy koordynując i czynnie prowadząc projekty rekrutacji i selekcji personelu z poziomu Executive Search. Partner w aspektach Zarządzania Zasobami Ludzkimi dla Klientów z całej Polski. Współorganizuje i współprowadzi projekty z obszaru konsultingu personalnego w tym projekty outplacementu indywidualnego jak i grupowego. Twórca outplacementu mobilnego. Członek zarządu Inicjatywy Firm Rodzinnych. Członek Rady Programowej fundacji Class Ladies. Wiceprezes Fundacji im. Prof. Józefa Pieter. Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet z ramienia Polskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczych Kobiet.

 

Czego się dowiesz?

Każdy biznes tworzą przede wszystkim ludzie. Najtrudniejszym zadaniem menadżera jest wydobycie z nich tego, co najcenniejsze. Każdy pracownik jest bowiem dobry w innej dziedzinie, a prawdziwa wartość pochodzi ze współpracy. Aby to osiągnąć trzeba jednak odpowiednio zarządzać ludźmi na każdym etapie – począwszy od rekrutacji. Zarządzanie ludźmi to jedna z kluczowych umiejętności dobrego menadżera. Zgrany, kompetentny i ufający sobie zespół pracowników to największy kapitał firmy, bez względu na branżę. Jak efektywnie nim zarządzać?  

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


Jak budować silną markę osobistą i realizować marzenia?

 

Termin: 2 lutego 2019 r., 16.00-18.00


Poznaj trenera:

dr Anna Nitkiewicz-Jankowska

Wykładowca Akademii WSB. Doktor nauk ekonomicznych z zakresu Zarządzania i Ekonomiki Usług. Trener w zakresie:  marki osobistej, profesjonalnej obsługi klienta. Twórczyni i manager projektu Silna Marka Hotelu,  właścicielka firmy Premium Personal Branding i twórczyni własnego programu Strategia Marki Osobistej, który wdrożyło ponad 300 klientów indywidualnych. Certyfikowany Revenue Manager.  Profesjonalny Event Manager. Opracowywała strategie rozwoju marki firm m.in. z branży prawniczej, marketingowej, gastronomicznej, kosmetycznej, szkoleniowej, MLM hotelarskiej, medycznej, produkcyjnej. Budowała struktury sprzedażowe w systemach MLM, prowadziła mentoring i coaching dla liderów zespołów sprzedażowych. W strukturach zarządu budowała i współprowadziła grupy biznesowe oraz stowarzyszenia. Dodatkowe doświadczenia zdobyła jako: prezes grupy BNI, wiceprezes Stowarzyszenia Tyskie Szpilki Biznesu, dyrektor sprzedaży w firmie Mary Kay.

 

Czego się dowiesz?

Jeśli chcesz, aby z Twoją marką osobistą, imieniem i nazwiskiem, kojarzyło się to, co chcesz, a nie to, co czasem powierzchownie odbierają inni. Jeśli chcesz zwiększyć swoją skuteczność, wzmocnić swoją pozycję osoby godnej rekomendacji. Jeśli chcesz, aby Twoja marka osobista pracowała dla Ciebie podczas, gdy Ty śpisz, realizujesz marzenia, spędzasz czas na hobby, z rodziną… ten warsztat jest dla Ciebie. Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców, osób chcących założyć własną działalność gospodarczą, menedżerów i wszystkich zainteresowanych skutecznym budowaniem własnego wizerunku.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

niedziela, 3 lutego

Moda na analizę ryzyka – czy nowe podejście do bezpieczeństwa informacji ?

 

Termin: 3 lutego 2019 r., 10.00-12.00


Poznaj trenera:

Tomasz Banasik

Wykładowca Akademii WSB. Inspektor Ochrony Danych (w podmiotach sektora prywatnego prywatnych oraz podmiotach publicznych), właściciel firmy N-Serwis.pl. Od ponad dziesięciu lat związany z działalnością audytową oraz konsultingiem w obszarze bezpieczeństwa informacji.  Certyfikowany audytor wiodący ISO:27001; 22301; 20000, 9001. Posiada doświadczenie we wdrażaniu oraz certyfikacji wymienionych norm, jak również wymagań związanych z Ochroną Danych Osobowych i Cyberbezpieczeństwa, biegły sądowy. Trener, doświadczony szkoleniowiec z zakresu Bezpieczeństwa Informacji.

 

Czego się dowiesz?

Celem szkolenia jest omówienie konieczności przeprowadzenia analizy ryzyka w kontekście wymagań norm jakościowych oraz przepisów prawnych obowiązujących w organizacji oraz przybliżenie przykładowych metodyk i przykładów dokonywania analizy. W ramach szkolenia prowadzący przedstawi trendy w podejściu do zabezpieczania informacji, dokona przeglądu norm jakościowych powołujących szacowanie ryzyka oraz aktów prawnych wymagających szacowania ryzyka. Ponadto omówi sposoby analizy ryzyka na podstawie Normy ISO 31000 oraz Normy ISO 27005, a także Wytycznych UODO w zakresie analizy ryzyka. Podczas szkolenia poruszone zostaną również zagadnienia analizy ryzyka w pięciu krokach (zarzadzanie ryzykiem [struktura, odpowiedzialności, procesy]; przygotowanie procesu szacowania [kontekst, aktywa, zagrożenia, podatności]; szacowanie [identyfikacja ryzyka, ocena], ryzyko szczątkowe [zabezpieczenia, metody minimalizacji]; postępowanie z ryzykiem szczątkowym [plany, ciągłość działania]). Uczestnicy dowiedzą się również, jaka jest praktyka stosowania analizy ryzyka.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 

Zapraszamy do udziału w cyklicznej już inicjatywie Akademii WSB - Tygodniu Bezpłatnych Szkoleń, w ramach której macie Państwo niepowtarzalną okazję zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie bardzo szerokiego spektrum zagadnień m.in.:

  • w obszarze zarządzania zespołami
  • projektami
  • ochrony danych osobowych
  • logistyki
  • doskonalenia kompetencji interpersonalnych

 

Zachęcamy do cyklicznego sprawdzania listy szkoleń!

 

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Począwszy od tematyki biznesowej, finansowej, ekonomicznej przez oświatę, IT, bankowość, aż po bezpieczeństwo narodowe, a także tematykę medyczną. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów.

 

W poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń wzięło udział prawie 5 tys. uczestników. W jego ramach w Dąbrowie Górniczej oraz wydziałach zamiejscowych uczelni odbyło się prawie 70 szkoleń z zakresu oświaty, transportu, ekonomii, stosunków międzynarodowych, coachingu, zarządzania, HR czy informatyki – obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Więcej o poprzedniej edycji - kliknij tutaj.

 

Certyfikat dla każdego uczestnika

Każdy z uczestników Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń otrzyma online certyfikat uczestnictwa.

 

Zobacz relację z poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń: