Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - Kraków - luty 2020

GET READY FOR MORE… czyli Tydzień Bezpłatnych Szkoleń w Akademii WSB!

 

 • Jak rozwijać swoje AQ i osiągać ponadprzeciętne wyniki?
 • Jak budować zaufanie i dobre relacje w biznesie?
 • Jakie zmiany w prawie pracy czekają na nas w 2020 roku?
 • Jakie światowe trendy zmienią nasze życie i pracę, czyli świat 2025!
 • Jaką rolę odgrywa sztuczna inteligencja w życiu i biznesie?

 

W programie szkolenia m.in. z zakresu:

 • Zarządzania
 • HR i kadr
 • Rozwoju osobistego

 

Specjalny blok szkoleń dla nauczycieli m.in. z zakresu:

 • Komunikacji i pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami
 • Trudności występujących u dzieci
 • Emocji dzieci
 • Kształtowania kompetencji i umiejętności uczniów

 

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów. W poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń wzięło udział prawie 6 tys. uczestników.

 

Uwaga!

Każdy z uczestników Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń otrzyma certyfikat uczestnictwa

 

 

Szkolenia w Krakowie odbywają się w Wydziale Zamiejscowym (Budynek Budynek Technikum Komunikacyjnego nr 25 w Krakowie), Kraków, ul. Ułanów 3
Sprawdź na mapie »

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 

  Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja    
wybierz miasto
Dąbrowa
Górnicza
 Cieszyn   Żywiec   Kraków   Olkusz 
Bielsko-
Biała
 
 

sobota, 8 lutego


Efektywność kluczem do radzenia sobie z kurczącym się zapleczem dostępnych zasobów

 

Godzina: 10:00-11:30

 

 

Poznaj Trenera:

Dariusz Smaza

Wykładowca Akademii WSB .Praktyk z ponad 20-letnim stażem pracy w biznesie .  Absolwent ATH w Bielsku Białej oraz SGH w Warszawie .W trakcie kariery zajmował różne stanowiska menadżerskie ale głównie  w obszarze  logistyki .Współorganizator  wielu projektów wdrożeniowych i rozwojowych w zakresie poprawy  funkcjonowania przedsiębiorstwa

 

 

 

 

Czego się dowiesz?

Poza dobrym produktem i silnym marketingiem  potrzeba równie dobrej obsługi logistycznej . Oczekiwania a zarazem wymagania  klientów stale się zmieniają również z uwagi na ich ograniczenia które również dotyczą każdego producenta . Umiejętność przewidywania kierunku zmian  dla otoczenia w którym funkcjonujemy jest bardzo często kluczem do zyskania przewagi konkurencyjnej a więc staje się gwarantem sukcesu prowadzonego przez nas biznesu .Zagadnienie będzie omówione na konkretnym przykładzie zmian w otoczeniu biznesowym a  zachodzących w ostatnich latach .

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


 


sobota, 15 lutego


Logistyka dnia codziennego – warsztaty praktyczne

 

Godzina: 10:00-11:30

 

Poznaj Trenera:

Agnieszka Dymek

Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych Akademii WSB. Manager z ponad 20–letnim doświadczeniem w branży logistycznej. Podczas swojej kariery zawodowej  brała udział w wielu projektach związanych z implementacją nowych rozwiązań logistycznych. Była odpowiedzialna m.in. za budowanie i tworzenie długotrwałych relacji z kontrahentami, wdrażanie standardów CS, organizację, nadzór i koordynację Zespołu Obsługi Klienta oraz tworzenie i realizowanie planów budżetowych. Certyfikowany Tutor 1 stopnia Collegium Wratislaviense.

 

 

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:Dlaczego pracownicy podejmują nieakceptowalne ryzyko?

 

Godzina: 10:00-11:30

 

Poznaj Trenera:

dr Damian Czoik

Ekspert i praktyk w obszarze prawa pracy i zarządzania bezpieczeństwem pracy, wykładowca w Akademii WSB. Od wielu lat związany zawodowo z górnictwem. Był zatrudniony m.in. na stanowiskach: Pełnomocnika ds. Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy, Kierownika Zespołu Szkoleń, Dyrektora ds. Pracowniczych i Ekonomiczno – Pracowniczych kopalni. Obecnie Dyrektor Departamentu Personalnego w Polskiej Grupie Górniczej. Ponadto trener i nauczyciel akademicki, autor publikacji dotyczących prawa pracy oraz bezpieczeństwa oraz higieny pracy

 

 

 

Czego się dowiesz? 

Ryzyko zawodowe to prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych zdarzeń związanych z wykonywaną pracą, powodujących straty, w szczególności wystąpienia u pracowników niekorzystnych skutków zdrowotnych w wyniku zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy lub sposobu wykonywania pracy. Obowiązek szacowania ryzyka zawodowego wprowadzono wiele lat temu. Nadzieje związane ze wprowadzeniem tej instytucji były spore. Liczono na to, iż w znaczący sposób przyczyni się ona do zmniejszenia liczby wypadków przy pracy. Jednak, według opinii chyba większości fachowców, taki efekt nie został osiągnięty. Rodzi się pytanie- dlaczego?

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:Zabawy adaptacyjne w przedszkolu

 

Godzina: 10:00-11:30

 

Poznaj Trenerów:

Elżbieta Banach

Nauczyciel przedszkola i terapeuta pedagogiczny. Wykładowca Akademii WSB. Od lat prowadzi zajęcia dla studentów z zakresu "Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej". Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Czynny nauczyciel od 24 lat. Chętnie dzieli się swoja wiedza z nauczycielami i rodzicami.  Jest autorką  programu autorskiego i kilku innowacji pedagogicznych. W 2017 roku otrzymała tytuł "Nauczyciela z Pasją" z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

 

 

 

Barbara Krawczyk

Wykładowca Akademii WSB, absolwentka Studium Nauczycielskiego, Wyższej Szkoły Pedagogicznej i studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W zawodzie nauczyciela pracuje czynnie od 27 lat. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli oraz prelekcje w ramach pedagogizacji rodziców. Jest autorką kilku programów autorskich i innowacji pedagogicznych. W 2016 roku otrzymała tytuł "Nauczyciela z Pasją" z rąk Prezydenta Miasta Krakowa.

 

 

 

 

Czego się dowiesz?

Okres adaptacji, czyli przystosowania się do nowych warunków życia jest bardzo ważny dla całego pobytu dziecka w przedszkolu. Dla większości maluchów pierwsze dni w przedszkolu to zazwyczaj stresujące przeżycie. Kilkulatki muszą oswoić się z nowym otoczeniem a przede wszystkim zaakceptować rozłąkę z rodzicami. Podczas szkolenia uczestnicy poznają zabawy adaptacyjne, które pomogą dzieciom zaaklimatyzować się w nowym miejscu.

 

BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

 

Ćwiczenia rozwijające motorykę narządów artykulacyjnych dr Karli Svobodowej szansą dla dziecka i logopedy

 

Godzina: 11:00-12:00

 

Poznaj Trenera:

Józef Oczadły

Wykładowca Akademii WSB. Neurologopeda i logopeda min. w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 3 w Katowicach oraz Ośrodku Rehabilitacyjno-Oświatowym „Odrodzenie” Katowice.

 

 

 

 

 

Czego się dowiesz?

Dla prawidłowego rozwoju mowy istotne znaczenie mają narządy artykulacyjne: szczęki, język, zęby, wargi, policzki. Stopień rozwoju mowy zależy od wpływu środowiska oraz od psychofizycznego rozwoju dziecka. Należy pamiętać, że rozwój mowy nie przebiega u wszystkich dzieci jednakowo: u jednych szybciej, u innych wolniej lub nieharmonijnie. Jak wspomagać rozwój mowy u dzieci? Co jest przedmiotem i jakie są zadania logopedii? Na czym polegają wady wymowy? Jakie są najczęstsze odchylenia w mowie? Jakie działania obejmuje profilaktyka logopedyczna?

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:Dziecięce instrumenty perkusyjne w edukacji

 

Godzina: 11:30-13:00

 

Poznaj Trenera:

Agnieszka Loska

Wykładowca Akademii WSB. Laureatka wielu branżowych nagród, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Centrum Animacji Kultury w Warszawie oraz  Państwowej Szkoły Muzycznej w Poznaniu. Właścicielka Studio Tańca i Muzyki RYTM, pomysłodawca wielu szkoleń dla nauczycieli. Autorka bogatego zbioru autorskich programów, kompozycji, aranżacji, piosenek, choreografii, zabaw, ćwiczeń, pomysłów wokalno-taneczno-instrumentalnych. Instruktorka Roku 2005, Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet 2013, laureatka konkursu Fundacji Rozwoju Kwalifikacji STELLA VIRIUM Roku 2013 w kategorii ''Edukacja''.

 

 

 

Czego się dowiesz?

W ramach szkolenia uczestnicy poznają podział dziecięcych instrumentów perkusyjnych, zasady instrumentacji i dobrej praktyki muzykowania. Dowiedzą się również praktycznych umiejętności w zakresie metodyki nauki gry na dziecięcych instrumentach perkusyjnych. A ponadto… będą praktykować w działaniu, czyli grać, śpiewać i tańczyć z instrumentami. Mile widziane własne instrumenty, również takie jak kasztany, orzechy, kamienie, rurki, ołówki. Wykorzystamy też „ciała własne uczestników”. Na koniec odbędzie się publiczny występ z zastosowaniem dziecięcych instrumentów perkusyjnych.

 

Proponowane kierunki studiów podyplowowych:BHP i ergonomia pracy w praktyce – opisy przypadków

 

Godzina: 11:00-12:30

 

Poznaj Trenera:

dr inż. Rafał Karaś

Dziekan wydziału zamiejscowego Akademii WSB, doktor nauk technicznych. Ekspert z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem pracy pracowników produkcyjnych oraz budowlanych. Brał czynny udział przy wdrażaniu nowych produktów i technologii z wykorzystaniem maszyn sterowanych numerycznie oraz materiałów kompozytowych. Nadzorował też certyfikację oraz badania w europejskich instytutach badawczych produktów pod względem bezpieczeństwa produkcji oraz użytkowania. W swojej pracy zawodowej  zajmował wysokie stanowiska managerskie głównie w międzynarodowych firmach produkcyjnych.

 

 

 

Czego się dowiesz?

Osoba nadzorująca pracę pracowników musi posiadać wiedzę która wykracza poza obowiązujące przepisy oraz normy. Musi posiadać zdolność przewidywania i zapobiegania niechcianym sytuacjom w trakcie wykonywanej pracy. Podczas szkolenia słuchacze poznają praktyczne metody zapobiegania niebezpiecznym zdarzeniom zawodowym, współpracy z pracownikami, oraz przeprowadzania audytów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


Elastyczna symulacja procesów logistycznych

 

Godzina: 12:30-14:30

 

Poznaj Trenera:

dr inż. Paweł Sobczak   

Wykładowca Akademii WSB. Doktor nauk technicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn. W ramach swojej działalności naukowej i dydaktycznej zajmuje się m.in. zagadnieniami gospodarki magazynowej, w tym zastosowania informatycznych systemów magazynowania oraz analizą systemów transportu publicznego. Posiada również doświadczenie we współpracy z firmami z obszaru logistyki, w tym logistyki  magazynowej. Certyfikowany Tutor 1 stopnia Collegium Wratislaviense oraz Certyfikowany konsultant oprogramowania Flexsim: „FlexSim - The Business Process Simulation Consultant” oraz “The Certification for FlexSim Trainer – University Level”.

 

 

 

Czego się dowiesz?

Procesy logistyczne, w tym magazynowe cechują się obecnie wysokim stopniem złożoności. Utrudnia to podjęcie decyzji o wprowadzeniu modyfikacji czy też zmian w strukturze z uwagi na ryzyko popełnienia błędów oraz duże koszty ewentualnej zmiany. W takiej sytuacji bardzo przydatne mogą być nowoczesne programy symulacyjne pozwalające na przeanalizowanie zarówno obecnego stanu jak i weryfikację proponowanych wariantów bez konieczności wprowadzania zmian w analizowanym procesie. W ramach warsztatu przeprowadzone zostanie szkolenie wstępne z zastosowania symulacji komputerowej w oprogramowaniu FlexSim, które stanowi jedno z czołowych oprogramowań stosowanych w projektowaniu i optymalizacji procesów logistycznych.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:Jakie są najczęstsze błędy Polaków?  Wybrane aspekty językowe w komunikacji

 

Godzina: 14:00-15:30

 

Poznaj Trenera:

prof. nadzw. dr hab. Robert Bońkowski

Językoznawca,  slawista, dydaktyk. Specjalista z fonetyki i fonologii, morfologii, etymologii i leksykologii. Autor dwóch monografii naukowych i około sześćdziesięciu artykułów opublikowanych w Polsce i zagranicą (Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Czarnogóra, Bułgaria, Czechy i Ukraina). W Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej prowadzi zajęcia dydaktyczne z Fonologii i fonetyki artykulacyjnej, Wybranych aspektów językowych w neurologopedii, Interpersonalnej komunikacji językowej i Kultury języka.

 

Czego się dowiesz?

Podczas szkolenia zostaną omówione elementy językowe począwszy od fonetyki, przez fonologię, morfologię i dalej leksykologię. Wskazane i omówione zostaną  najczęstsze błędy językowe popełniane przez Polaków oraz sposoby komunikacji interpersonalnej, włącznie z przedstawieniem wybranych technik dotyczących tak istotnego aspektu, jakim są negocjacje. Problematyka wprowadzająca uzupełniona będzie ciekawymi przykładami językowymi, a także zachęcającymi ćwiczeniami dla osób niewtajemniczonych w problematykę języka. 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych :niedziela, 16 lutego


Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci ze spektrum autyzmu (ASD) – przykłady metod pracy terapeutycznej

 

Godzina: 10:00-11:30

 

 

Poznaj Trenera:

Marta Ir

Wykładowca Akademii WSB, doktorantka, terapeuta, pedagog specjalny z długoletnim stażem pracy pedagogicznej, specjalista w zakresie pracy z dziećmi z autyzmem, m.in. trener TUS SST (Treningu Umiejętności Społecznych), Terapii Ręki. Organizator i prelegent wielu międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych i szkoleniowych. Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola "Wesołe Słoneczka" z oddziałami integracyjnymi w Katowicach. Członek Parlamentarnej Grupy ds. autyzmu, członek Polskiego Towarzystwa Snoezelen – Sala Doświadczania Świata.

 

 

 

Czego się dowiesz?

Zachowania trudne (typu: agresja, autoagresja) w znaczący i negatywny sposób wpływają na jakość życia. Bardzo często ograniczają lub nawet uniemożliwiają nabywanie nowych umiejętności, uczenie się. Podczas spotkania Uczestnicy zdobędą ogólną wiedzę na temat metod pracy, umiejętność określania funkcji zachowań trudnych. Dowiedzą się także o roli motywacji i wzmacniania zachowań pożądanych u dzieci.

 

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych: