Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - Żywiec - luty 2020

GET READY FOR MORE… czyli Tydzień Bezpłatnych Szkoleń w Akademii WSB!

 

 • Jak rozwijać swoje AQ i osiągać ponadprzeciętne wyniki?
 • Jak budować zaufanie i dobre relacje w biznesie?
 • Jakie zmiany w prawie pracy czekają na nas w 2020 roku?
 • Jakie światowe trendy zmienią nasze życie i pracę, czyli świat 2025!
 • Jaką rolę odgrywa sztuczna inteligencja w życiu i biznesie?

 

W programie szkolenia m.in. z zakresu:

 • Zarządzania
 • HR i kadr
 • Rozwoju osobistego

 

Specjalny blok szkoleń dla nauczycieli m.in. z zakresu:

 • Komunikacji i pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami
 • Trudności występujących u dzieci
 • Emocji dzieci
 • Kształtowania kompetencji i umiejętności uczniów

 

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów. W poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń wzięło udział prawie 6 tys. uczestników.

 

Uwaga!

Każdy z uczestników Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń otrzyma certyfikat uczestnictwa.

 

Szkolenia w Żywcu odbędą się w Wydziale Zamiejscowym (budynek Zespołu Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Żywcu), Żywiec, ul. Komisji Edukacji Narodowej 3
Sprawdź na mapie »

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 

  Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja    
wybierz miasto
Dąbrowa
Górnicza
 Cieszyn   Żywiec   Kraków   Olkusz 
Bielsko-
Biała
 
 

 


niedziela, 9 lutego


Strategie w pracy nauczyciela wspomagającego

 

Godzina: 12:00-13:30

 

Poznaj Trenera:

Dr Małgorzata Gil 

Wykładowca Akademii WSB. Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki specjalnej i porównawczej, a także nauczyciel dyplomowany: terapeuta-logopeda, praktyk od prawie 30 lat. Ukończyła studia postdoktoranckie na Uniwersytecie Albertańskim w Kanadzie.

 

 

 

Czego się dowiesz?

Praca z dzieckiem ze spektrum ASD stanowi olbrzymie wyzwanie dla wszystkich: nauczycieli, uczniów i rodziców. Dlatego ważne jest, aby każdy z nas posiadał podstawową wiedzę na temat ASD opartą na faktach, a nie mitach. Niezależnie od tego, czy pracujesz z uczniami z zaburzeniami ASD od dziesięcioleci, czy dopiero zaczynasz rozważać karierę zawodową jako nauczyciel wspomagający, na wykładzie dowiesz się o technikach, które pomogą Tobie i uczniom, z którymi pracujesz, osiągnąć większy sukces.

Wykład przeznaczony jest dla wszystkich słuchaczy, których interesuje praca z osobami ze spektrum autyzmu (ASD). 

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych :wtorek, 11 lutego


Storytelling czyli jak budować więzi z klientem za pomocą opowieści 

 

Godzina: 16:00-17:00

 

Poznaj Trenera:

Anetta Piątek-Sostaric

Właściciel agencji badawczo-marketingowej Centrum Rozwoju Biznesu - Sostaric, wykładowca akademicki, wieloletni szkoleniowiec, mentor badawczy i praktyk biznesu przy projektach i wdrożeniach ,akredytowany trener gier strategicznych. Ukończyła  studia magisterskie Zarządzanie i Marketing na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach oraz studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania, Katedra Badań Rynkowych i Marketingowych - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Posiada 15 lat doświadczenia w badaniach rynkowych i marketingowych, zarówno ilościowych (CATI, CAWI, CASI, CAPI, PAPI), jak i jakościowych (FGI, IDI). W swoich działaniach biznesowych łączy ekspertyzę badawczą, doradczą i szkoleniową  w zakresie marek, produktu, usług i pracowników. Realizuje projekty badawcze i rozwojowe dla firm,  doradza we wszystkich obszarach zarządzania marką.

 

Czego się dowiesz?

Storytelling to sztuka opowiadania historii, stąd też określić go można jako marketing narracyjny. Jest to bardzo skuteczne narzędzie, które może być wykorzystywane do promocji marki. Właściwie opowiedziana historia buduje więź między klientem a marką, a to w konsekwencji prowadzi do zwiększenia lojalności i zaangażowania na linii: firma/marka -klient/użytkownik. Warsztaty pokażą jak prawidłowo budować narrację z klientem za pomocą narzędzi storytellingu.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:Praca z rodziną dziecka z autyzmem oraz z zespołem Aspergera

 

Godzina: 16:00-17:30

 

 

Poznaj Trenera:

Beata Zawiślak

Pedagog, wykładowca uczelniany, certyfikowany terapeuta Treningu Umiejętności Społecznych, autorka książki Dziecko autystyczne . Prawdziwa opowieść o Maciusiu. Wyd. Impuls, Karków ,2012,, ponad  dwudziestoletni  praktyk w pracy z osobami z deficytami rozwojowymi, absolwentka studiów podyplomowych Uniwersytetu Śląskiego kierunku -Psychologia Zachowań Społecznych , oligofrenopedagog, terapeuta zajęciowy, odbyte szkolenia dotyczące zagadnień autyzmu -Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomoca w Warszawie, Fundacji Prodeste Opole. Małoplski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, Fundacji  Pomoc Autyzm z Warszawy , odbyte szkolenie z zakresu  rewalidacji dzieci z Zespołem Aspergera, szkolenia u dr Masgutowej dotyczące integracji odruchów, aktywne uczestnictwo w sympozjach , konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych dotyczących zagadnień autyzmu.

 

 

 

 

Czego się dowiesz?

Szkolenie ma na celu wyposażyć słuchaczy w wiedzę dotyczącą  funkcjonowania rodziny dziecka z autyzmem oraz  z zespołem Aspergera. Słuchaczom zostaną przedstawione informacje dotyczące etapów przyswajania niepełnosprawności dziecka. Zostaną wskazane przykładowe formy wspierania rodziny dziecka z autyzmem z zespołem Aspergera, omówione będą również kwestie dotyczące umiejętności prowadzenia rozmów z rodzicami dziecka w niepełnosprawności. Zostanie scharakteryzowany system wsparcia rodziny ze strony służb pomocowych, zagadnienia dotyczące realizacji  specjalistycznych usług opiekuńczo-terapeutycznych  Aspergera.

 

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


 


czwartek, 13 lutego

Wiek Krytyczny - fakty i mity
 


Godzina: 17:00-18:00

 

Poznaj Trenera:

Anna Wyleciał

Absolwentka Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej i Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie – magister filologii angielskiej. Ukończyła liczne kursy, i szkolenia oraz uczestniczyła w warsztatach i konferencjach metodycznych, min.: „Techniki nauczania języka obcego w okresie wczesnoszkolnym”, „Art-ful, music-ful, play-ful: teaching English through arts, crafts and music”, “Motivation through skillful lesson planing: on structuring pacy lessons and on lesson Dynamics”, ‘Bringing English To Life For All Students”, „Adventures In English: Through the Eyes of a Child”, „A Maxi way of learning new words and skills”, “Primary Teaching with a Touch of Magic!”, FAIRYLAND – 7 Ways to Become a Star Teacher (Interactive Whiteboard Demo Lesson)”, “Integracja języka angielskiego w klasach I-III”.

 

 

 

Czego się dowiesz?

Język angielski jest uznany za język urzędowy w większości krajów, jednak wiele osób wciąż ma problem z jego przyswojeniem. Czy rzeczywiście osoby, które uczyły się innego języka lub nie miały styczności z językiem obcym nie są w stanie go opanować? Na bazie moich doświadczeń, pracy z dziećmi i młodzieżą chcę przedstawić teorię wieku krytycznego prezentowanego przez Lenneberga. Obecnie nauczyciel języka angielskiego w szkołach podstawowych i lektor języka angielskiego na studiach I i II stopnia na Wydziale Zamiejscowym w Żywcu Akademii WSB.

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


 


piątek, 14 lutego


Lubię mówić z nim …  czyli jak zbudować dobrą relację?

 


Godzina: 16:00-17:00
 

Poznaj Trenera:

dr Edyta Nowak-Żółty

Doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki, Prodziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Cieszynie. Dyplomowany coach po Akademii Profesjonalnego Coachingu, tutor akademicki, trener rozwoju osobistego i konsultant w obszarze edukacji. Akredytowany trener metody Insight Discowery. Od 15 lat jest czynnym trenerem. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu: komunikacji międzyludzkiej, asertywności, negocjacji, zarządzania sobą w czasie, budowania zespołów, obsługi klienta, zarządzania coachingowego, savoir vivru w biznesie i urzędzie. Pasjonatka psychologii uczenia się, kształcenia i neurodydaktyki.

 

 

 

Czego się dowiesz?

Żyjemy w czasach szybkich i powierzchownych kontaktów, w szumie informacji  i zalewie bodźców. Na rynku pracy słyszymy, że ludzie odchodzą nie od pracy a od ludzi. W życiu prywatnym bliskie relacje bywają wyzwaniem, szczególnie z najbliższymi. Czy efektywna komunikacja jest zatem sztuką osiągalną  dla wszystkich? A może to talent, z którym trzeba się urodzić.  Zapraszam Cię na wykład, na którym dowiesz się, że dobre relacje z innymi warunkują sukces zawodowy i prywatny a droga do tego sukcesu jest prosta ale…. nie łatwa .

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:Jak się bawić, żeby mówiło, jak mówić, żeby się bawiło – o roli zabawy w rozwoju mowy dziecka

 

Godzina: 16:00-17:00

 

Poznaj Trenera:

Magdalena Bielenin

Oligofrenopedagog, logopeda, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju. Wieloletni pracownik Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Szkoły Specjalnej w Bielsku-Białej. Obecnie jako konsultant RODN "WOM" w Bielsku-Białej oraz współpracując z Akademią WSB dzieli się wiedzą i doświadczeniem zdobytym w pracy z osobami z ASD.

 

 

 

 

Czego się dowiesz?

Celem spotkania będzie nabycie podstawowej wiedzy na temat rozwoju mowy dziecka  - najważniejszych jego etapów, oczekiwanych umiejętności na każdym z nich oraz sposobów stymulacji kompetencji komunikacyjnych. Wszystko w oparciu o konkretne, wybrane przez prowadzącą ćwiczenia, które uczestnikom zajęć dadzą wstępny warsztat pracy i zainspirują do dalszych działań.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych: