Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - Dąbrowa Górnicza - 10 lutego 2020

GET READY FOR MORE… czyli Tydzień Bezpłatnych Szkoleń w Akademii WSB!

 • Jak rozwijać swoje AQ i osiągać ponadprzeciętne wyniki?
 • Jak budować zaufanie i dobre relacje w biznesie?
 • Jakie zmiany w prawie pracy czekają na nas w 2020 roku?
 • Jakie światowe trendy zmienią nasze życie i pracę, czyli świat 2025!
 • Jaką rolę odgrywa sztuczna inteligencja w życiu i biznesie?

 

W programie szkolenia m.in. z zakresu:

 • Zarządzania
 • HR i kadr
 • Rozwoju osobistego

 

Specjalny blok szkoleń dla nauczycieli m.in. z zakresu:

 • Komunikacji i pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami
 • Trudności występujących u dzieci
 • Emocji dzieci
 • Kształtowania kompetencji i umiejętności uczniów

 

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów. W poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń wzięło udział prawie 6 tys. uczestników.

 

Uwaga!

Każdy z uczestników Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń otrzyma certyfikat uczestnictwa.

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji

 

  Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja    
wybierz miasto
Dąbrowa
Górnicza
 Cieszyn  Żywiec  Kraków   Olkusz 
Bielsko-
Biała
   


Sprawdź program bezpłatnych szkoleń:

 
  Data Data Data Data Data Data Data

wybierz dzień

niedziela
9 lutego

poniedziałek
10 lutego

wtorek
11 lutego

środa
12 lutego

czwartek
13 lutego

piątek
14 lutego

sobota
15 lutego

 


 

poniedziałek, 10 lutego


Jak przygotować skuteczną strategię PR firmy i  wyprzedzić konkurencję


Godzina: 17:00-18.30 (s.123)

 

Poznaj Trenera:

dr Krystian Dudek

Doktor nauk humanistycznych, pełnomocnik Rektor Akademii WSB ds. Strategii komunikacji i PR, właściciel Instytutu Publico – firmy szkoleniowej i agencji PR. Trener biznesu, wykładowca, komentator, ekspert z zakresu public relations, marketingu, sprzedaży, komunikacji promocyjnej i kryzysowej, wystąpień publicznych, autoprezentacji, motywacji oraz marketingu politycznego. Łączy wiedzę naukową z doświadczeniem praktycznym. Prowadził i konsultował kilkadziesiąt kampanii wyborczych; pomagał wprowadzać na rynek marki; sprzedawać produkty, usługi i idee. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i eksperckich, książek, a także komentarzy dla największych mediów w Polsce: TVP, TVN, TVP Info, TVN24, Polsat News, Polityki, Newsweeka, Gazety Finansowej, Gazety Wyborczej, Pulsu Biznesu, Dziennika Zachodniego, Strefy Biznesu, Pierwszego Miliona (Forbes) czy Home&Market. Ma na koncie kilkaset zrealizowanych projektów PR (PR, PR kryzysowy) i szkoleniowych (wśród nich projekty wyróżniane nagrodami branżowymi) m.in. dla: KGHM Polska Miedź, Fiat Poland, LUX MED, Grupa Górażdże HeidelbergCement w Polsce.

 

 

Czego się dowiesz

W trakcie spotkania dr Krystian Dudek  w prosty i przyjazny sposób opowie o tym, co jest najważniejsze w działaniach Public Relations. Słuchacze będą mieli okazję poznać na czym polega PR, dowiedzą się jakie istnieją zasady przygotowania i wdrażania strategii. Zastanowimy się czy PR jest potrzebny w każdej firmie, jakich błędów należy unikać oraz jak zabezpieczyć się przed kryzysami. Wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy można robić PR dysponując małym budżetem? Podczas szkolenia prowadzący odpowie na Państwa pytania związane z Public Relations oraz reklamą. 

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych :

 


Zaburzenia zachowania współwystępujące u uczniów ze spektrum autyzmu, w tym z zespołem Aspergera

 

Godzina: 17.00-18.30 (Audytorium C)

 

Poznaj Trenera:

Anita Wieloch

Wykładowca Akademii WSB. Nauczyciel, wychowawca, dyrektor szkoły specjalnej, konsultant Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach, wykładowca akademicki (GWSH, Uni-Terra Poznań, Akademia WSB). Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na  różnych poziomach edukacyjnych (niepełnosprawność intelektualna, spektrum autyzmu, choroby psychiczne). Pomysłodawca Kampanii Autyzm. Codziennosć… prowadzonej na Śląsku w latach 2018 – 2019. W 2019 r. otrzymała Wyróżnienie Rektora AWSB za wysoką jakość prowadzonych zajęć dydaktycznych oraz wysokie wyniki w studenckich ocenach jakości kształcenia na studiach podyplomowych.

 


Czego się dowiesz?

Jakie zaburzenia współistnieją z ASD? Jakie zachowania agresywne i autoagresywne są charakterystyczne u dzieci z ASD i jakie są ich przyczyny? Co ma wspólnego Zespół Tourette'a oraz depresja  z autyzmem? Czym jest choroba afektywna dwubiegunowa i zaburzenia lękowe? Szkolenie przeznaczone jest dla osób pracujących bądź chcących pracować z osobami z zespołem Aspergera. Uczestnicy zdobędą wiedze na temat zachowań współtowarzyszących zespołowi Aspergera i postępowaniu z dzieckiem w szkole, na lekcji, na przerwie.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 


Jak naturalnie uczy się mózg?

 

Godzina: 17.00-18.30 (228)

 

Poznaj Trenera:

Mirosława Bochner

Wykładowca Akademii WSB. Psycholog, trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego nr I/335, coach International Coach Federation. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz kurs kwalifikacyjny z zarządzania w oświacie. Absolwentka wielu szkoleń doskonalących umiejętności pomocy i wsparcia psychologicznego prowadzonych przez specjalistów z Polskiego Instytutu Ericksonowskiego w Łodzi, Instytutu Gestalt w Krakowie, Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodka Synapsis w Warszawie. Ukończyła szkolenie w zakresie terapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

 

 


Czego się dowiesz?

Żyjemy w świecie, w którym konsekwentnie wyczerpują się modele wychowania, nauczania i komunikowania. W momencie, w którym  jak Alvin Toffler wspominał, analfabetami będą osoby, które nie chcą się uczyć, oduczać i uczyć na nowo. To stawia przed osobami uczącymi innych wyzwanie i pytanie: Jak uczyć, by ta wiedza była przyswajana łatwo a jednocześnie zakotwiczała się trwale. Jak uczyć pokolenie, które jest przyzwyczajane do tego, że wszystko ma dość szybko, że informacje powinny być podane ciekawie i w dość skrótowej formie. Jak uczyć pokolenie nowoczesnych technologii, by nie zatraciło chęci szukania i pogłębiania wiedzy. Warsztat obejmuje treści związane ze wspieraniem dzieci i młodzieży w przyswajaniu i przechowywaniu informacji. Jest próbą przybliżenia sposobu funkcjonowania mózgu w procesie przyswajania  i przetwarzania wiedzy.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych :

 


Prawo pracy w praktyce w I połowie 2020 roku

Godzina: 17:00-18:30 (Audytorium Maximum)

Poznaj Trenera:

Przemysław Pogłódek

Prawnik, praktyk prawa pracy, wykładowca w Akademii WSB. Wspólnik w Kancelarii Prawa Pracy i BHP POGŁÓDEK RÓŻAŃSKI, specjalizującej się w obsłudze podmiotów gospodarczych z zakresu prawa pracy. Inspektor pracy, były pracownik i rzecznik prasowy Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach, trener wpisany do Banku Wykładowców Ośrodka Szkolenia PIP we Wrocławiu, biegły sądowy z zakresu czasu pracy, wykładowca prawa pracy z 18-letnim stażem w wielu renomowanych ośrodkach szkoleniowych w kraju i zagranicą, ekspert z zakresu prawa pracy wiodącego portalu prawnego biznes-firma.pl i Centrum Kształcenia HR. Autor wielu publikacji naukowych z zakresu prawa pracy.


Czego się dowiesz?

Przepisy prawa pracy chronią nie tylko interesy pracowników, ale są również istotne z punktu widzenia pracodawców. Nieprzestrzeganie prawa wiąże się dla pracowników i pracodawców z wieloma przykrymi konsekwencjami, począwszy od finansowych, aż po odpowiedzialność karną. Aby pozostawać na bieżąco z często zmieniającymi się przepisami prawa najlepszym wyjściem jest cykliczne szkolenie. Prawo pracy i wiedza na jego temat stoi u podstaw prężnie funkcjonującego przedsiębiorstwa. Podczas szkolenia uczestnicy zostaną zapoznani z najnowszymi zmianami w przepisach prawa pracy oraz ich aktualną interpretacją.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 

Proponowane szkolenia:

 

BRAK WOLNYCH MIEJSC


Wybrane problemy wdrażania, stosowania i doskonalenia zintegrowanych systemów zarządzania jakością, zarządzania środowiskowego i BHP

Godzina: 17:00-18:30 (s.122)


Poznaj Trenera:

dr Adrian Cierpioł

Prowadzi działalność jako trener i konsultant w zakresie międzynarodowych standardów systemowego zarządzania przedsiębiorstwem w zakresie jakości, ochrony środowiska naturalnego, bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa informacji, bezpieczeństwa żywności, bezpieczeństwa łańcucha dostaw oraz zarządzania jakością w procesach badań laboratoryjnych. Współwłaściciel firmy „SCM Systemy Zarządzania Sudara i Wspólnicy” Spółka Jawna z siedzibą w Sosnowcu. W ostatnich 12 latach przeprowadził proces wdrożenia wybranych z wymienionych systemów zarządzania w kilkudziesięciu organizacjach o różnym profilu działalności. Wykładowca Akademii WSB oraz innych uczelni w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami, narzędzi zapewnienia i zarządzania jakością, auditów wewnętrznych, metod statystycznych sterowania procesem produkcyjnym.
 

Czego się dowiesz?

Rosnąca popularność i znaczenie zagadnień zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności biznesu implikuje wzrost zainteresowania zintegrowaną formą zarządzania działalnością biznesową w odniesieniu do jakości, ochrony środowiska naturalnego oraz zdrowia i życia ludzkiego. Skuteczność zarządzania w przedmiotowej formule obejmuje etap wdrożenia, stosowania i późniejszego doskonalenia przyjętych rozwiązań systemowych. Celem szkolenia jest przedstawienie wybranych problemów mogących rzutować na skuteczność przywołanych procesów wraz ze wskazaniem możliwych kierunków i metod ich eliminacji.

 

Proponowane kierunku studiów podyplomowych :