Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - Dąbrowa Górnicza - 13 lutego 2020

GET READY FOR MORE… czyli Tydzień Bezpłatnych Szkoleń w Akademii WSB!

 

 • Jak rozwijać swoje AQ i osiągać ponadprzeciętne wyniki?
 • Jak budować zaufanie i dobre relacje w biznesie?
 • Jakie zmiany w prawie pracy czekają na nas w 2020 roku?
 • Jakie światowe trendy zmienią nasze życie i pracę, czyli świat 2025!
 • Jaką rolę odgrywa sztuczna inteligencja w życiu i biznesie?

 

W programie szkolenia m.in. z zakresu:

 • Zarządzania
 • HR i kadr
 • Rozwoju osobistego

 

Specjalny blok szkoleń dla nauczycieli m.in. z zakresu:

 • Komunikacji i pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami
 • Trudności występujących u dzieci
 • Emocji dzieci
 • Kształtowania kompetencji i umiejętności uczniów

 

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów. W poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń wzięło udział prawie 6 tys. uczestników.

 

Uwaga!

Każdy z uczestników Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń otrzyma certyfikat uczestnictwa.

 

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji
 

  Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja    

wybierz miasto


Dąbrowa
Górnicza

 Cieszyn 

 Żywiec 

 Kraków 

 Olkusz 


Bielsko-
Biała

 

 

 

Sprawdź program bezpłatnych szkoleń:
 

  Data Data Data Data Data Data Data
wybierz dzień

niedziela
9 lutego

poniedziałek
10 lutego

wtorek
11 lutego

środa
12 lutego

czwartek
13 lutego

piątek
14 lutego

sobota
15 lutego

 


czwartek, 13 lutego


SPLIT PAYMENT –  pozytywne i negatywne aspekty wdrożenia

Godzina: 17:00-18:30 (s.327)

 

Poznaj Trenera:

Wanda Nowak

Doradca podatkowy od 2001 roku, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zdany egzamin na Doradcę Podatkowego przed Państwową Komisją Egzaminacyjną do Spraw Doradztwa Podatkowego w Warszawie (1998). W latach 1998-2001 odbywała praktykę w organach podatkowych i skarbowych. Absolwentka  Studiów Doktoranckich na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń  Uniwersytetu  Ekonomicznego  w Katowicach. Autorka publikacji i książek z dziedziny podatków oraz zarządzania przedsiębiorstwem. Obecnie pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Oddziału Śląskiego Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

 

 

 

Czego się dowiesz?

Split payment, czyli model podzielonej płatności dotyczy podatku VAT i funkcjonuje na terenie kilku krajów, jak np. Czechy, Turcja czy Włochy. Powodem wdrożenia takiego rozwiązania w wyżej wskazanych państwach, i tym samym w Polsce, jest powiększająca się luka podatkowa w VAT. Na czym polega mechanizm split payment? Dla kogo jest obowiązkowy? Od kiedy obowiązuje w Polsce? Jakie profity przyniesie podatnikom stosującym model podzielonej płatności? Możliwość dobrowolnego stosowania podzielonej płatności w VAT, czyli tzw. split payment, funkcjonuje w Polsce od lipca 2018 r. Należny podatek VAT w takim przypadku trafia na specjalne konto bankowe i firma może korzystać ze środków tam zgromadzonych w ograniczonym zakresie, np. do płatności VAT. Teraz zakres ten został poszerzony.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:Język korzyści jako niezbędny element procesu sprzedaży

 

 

Godzina: 17:00-18:30 (s.Audytorium C)

 

 

Poznaj Trenera:

Jakub Lewandowski

Wykładowca Akademii WSB. Prezes spółki Pasja G.D.T / Trener / Coach ICC. Pełnił funkcje m.in. menedżera Działu Zatrudnienia i Rozwoju Pracowników w Wydawnictwach Szkolnych
i Pedagogicznych S.A., eksperta ds. sprzedaży szkoleń w Walther Meble, trenera zespołu handlowego Sara Lee House Hold and Body Care Poland, trenera i dyrektora sprzedaży w Dr. Oetker i IBM. Obecnie Dyrektor Operacyjny w Warszawskim Oddziale Zarządzania Kadrami, współtwórca i członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu. Ekspert biznesowy w TVN BiŚ, TVN24, Gazecie Finansowej, Wiadomościach Handlowych, Życiu Handlowym. Prelegent ogólnopolskich konferencjach biznesowych i sprzedażowych. 

 

 

 

Czego się dowiesz?

Stosowanie języka korzyści ma niezwykłe znaczenie w kontaktach z klientami. Niestety często jest on stosowany w nieprawidłowy sposób. Jak należy go używać aby przyniósł pożądane rezultaty? Podczas szkolenia przedstawione Państwu zostaną wszystkie elementy sprzedaży. Wspólnie zastanowimy się co możemy uzyskać komunikując się z klientem językiem korzyści i dlaczego tak ważne jest zachowanie zasady „ cecha-zaleta-korzyść”. Podczas warsztatu zastosujemy ćwiczenia praktyczne, które pozwolą uczestnikom utrwalić nabytą wiedzą.

 

 

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 

Proponowane szkolenia:Skuteczne narzędzia szczupłego zarządzania

 

Godzina: 17:00-18:30 (s. Audytorium D)

 

Poznaj Trenera:

Andrzej Krótki

Wykładowca Akademii WSB. Autor bestsellera branżowego „Skuteczny Lider Lean. Jak usprawniać firmy w Polsce i pomagać im więcej zarabiać”. Realizuje się pomagając firmom w usprawnianiu i zarabianiu. Współwłaściciel i Członek Zarządu Instytutu Doskonalenia Produkcji Sp. z o.o., Konsultant Strategiczny Lean Management. Pomagał w usprawnianiu takim markom, jak: KGHM – Huta Miedzi Głogów, Raden Transport, Ingram MICRO, Stolbud Włoszczowa SA, Greenbrier, TRYUMF, REJS, Protech, Multi-Sklejka SA, Weltech,  Intermag, Ceba Baby, Rawag, Unimot, Omega, Poltech, FOD, WM Eltar, Lesaffre, Geldbach Polska, Thermoplast, Newag, Jamar, Rothelhner, Kontakt-SIMON, FAM S.A., FTT Wolbrom, Nutricia, Docdata i Kirchhoff.

 

 

Czego się dowiesz?

Na warsztatach przećwiczymy jedno z najskuteczniejszych narzędzi szczupłego zarządzania: wizualizację. Każdy uczestnik sprawdzi w jakich obszarach swojego życia prywatnego i zawodowego może go używać z największą korzyścią dla siebie. Dowiesz się jakie efekty przynosi i jakie narzędzia online pomagają w jej stosowaniu. Po tym intensywnym szkoleniu warsztatowym będziesz gotowy do zbudowania swojej wizualizacji  i usprawnienia projektów, które realizujesz na co dzień. Będziemy pracować w grupach, żebyś mógł skorzystać z doświadczeń i najlepszych praktyk pozostałych uczestników szkolenia i trenera.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych :

 

Proponowane szkolenia:

 


Odpowiedzialność cywilnoprawna przedsiębiorcy od osób fizycznych do członków zarządu spółek kapitałowych

Godzina: 17:00-18:30 (s. 222)

Poznaj Trenera:

dr Tomasz Sadowski

Wykładowca i radca prawny Akademii WSB. Specjalizuje się zasadniczo w prawie cywilnym oraz prawie gospodarczym i handlowym. Ponadto posiada duże doświadczenie w dziedzinie związanej z zabezpieczaniem i windykacją wierzytelności. Początki jego drogi zawodowej wiążą się z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego gdzie uzyskał tytuł magistra,a następnie doktora prawa. Ukończył również aplikację sędziowską przy Sądzie Apelacyjnym w Katowicach, a następnie aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach.

 

 

 

Czego się dowiesz? 

Celem niniejszego spotkania jest przedstawienie podstawowych zasad dotyczących odpowiedzialności cywilnoprawnej, w tym zasadniczo odpowiedzialności za zobowiązania, która pojawia się w związku z podejmowaną działalnością gospodarczą. Począwszy od osób fizycznych podejmujących działalność gospodarczą na podstawie wpisu do CEIDG, poprzez spółki cywilne, aż do spółek prawa handlowego – osobowych i kapitałowych, wszędzie kwestia odpowiedzialności cywilnoprawnej stanowi jedno z kluczowych zagadnień. Jakie są źródła tejże odpowiedzialności, w jakim zakresie odpowiada dany przedsiębiorca, czy będąc prokurentem lub pełnomocnikiem także ponosimy odpowiedzialność, po ilu latach przedawniają się ciążące na nas zobowiązania, w jaki sposób możemy zwolnić się z odpowiedzialności, co to takiego spółka cicha? Na te i inne pytania starać się będziemy odpowiedzieć w trakcie naszego spotkania.
 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych :

Proponowane szkolenia:


Poznaję siebie,  odkrywam świat…  –  Zabawy i ćwiczenia dla dzieci ze spektrum autyzmu

Godzina: 17:00-18:30 (s. Audytorium Maximum)


Poznaj Trenera:

Marta Ir

Wykładowca Akademii WSB. Terapeuta, pedagog specjalny z ponad 25-letnim stażem, rewalidant, specjalista w zakresie pracy z dziećmi z autyzmem, trener TUS SST, Terapii Ręki. Członek Zespołu Parlamentarnej Grupy ds. Autyzmu, Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola „Wesołe Słoneczka” z oddziałami integracyjnymi w Katowicach. Prelegent na konferencjach krajowych i zagranicznych.

 

 

 


Czego się dowiesz?

Jednym z najistotniejszych czynników wpływających na prawidłowy rozwój dziecka jest zabawa. Edukuje, pozwala na zdobyć nowe umiejętności, rozwija komunikację i  wyobraźnię. W przypadku prawidłowo rozwijającego się dziecka, zabawa pojawia się w jego życiu niejako w sposób naturalny. Natomiast u dziecka z autyzmem warto wiedzieć, że stereotypowe aktywności, które uważa za swoje ulubione nie muszą korzystnie wpływać na jego rozwój, nie mogą być traktowane jako właściwa rozwijająca rozrywka.  Dzieci ze spektrum autyzmu mają problem z przyjmowaniem w zabawie ról,  z wychodzeniem w prawidłowe interakcje. Dbając o prawidłową stymulację i rozwój psychofizyczny należy nauczyć je odpowiednich dla niego zabaw. Uczestnicy szkolenia wzbogacą swój warsztat pracy o szereg pomysłów i inspiracji na zajęcia z dziećmi.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

 

Proponowane szkolenia: