Tydzień Bezpłatnych Szkoleń - Dąbrowa Górnicza - 9 lutego 2020

GET READY FOR MORE… czyli Tydzień Bezpłatnych Szkoleń w Akademii WSB!

 

 • Jak rozwijać swoje AQ i osiągać ponadprzeciętne wyniki?
 • Jak budować zaufanie i dobre relacje w biznesie?
 • Jakie zmiany w prawie pracy czekają na nas w 2020 roku?
 • Jakie światowe trendy zmienią nasze życie i pracę, czyli świat 2025!
 • Jaką rolę odgrywa sztuczna inteligencja w życiu i biznesie?

 

W programie szkolenia m.in. z zakresu:

 • Zarządzania
 • HR i kadr
 • Rozwoju osobistego

 

Specjalny blok szkoleń dla nauczycieli m.in. z zakresu:

 • Komunikacji i pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami
 • Trudności występujących u dzieci
 • Emocji dzieci
 • Kształtowania kompetencji i umiejętności uczniów

 

Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia z obszarów, w zakresie których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych tj. case studies, gry decyzyjne czy action learning i opierają się przede wszystkich na praktycznej wiedzy naszych ekspertów. W poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń wzięło udział prawie 6 tys. uczestników.

 

Uwaga!

Każdy z uczestników Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń otrzyma certyfikat uczestnictwa.

 

 

Zobacz szkolenia w Twojej lokalizacji
 

  Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja    
wybierz miasto
Dąbrowa
Górnicza
 Cieszyn 

Żywiec 

 Kraków   Olkusz 
Bielsko-
Biała
   

 

Sprawdź program bezpłatnych szkoleń:

 

  Data Data Data Data Data Data Data

wybierz dzień

niedziela
9 lutego

poniedziałek
10 lutego

wtorek
11 lutego

środa
12 lutego

czwartek
13 lutego

piątek
14 lutego

sobota
15 lutego

 


niedziela, 9 lutego 


Anatomia Zmiany  – o radzeniu sobie z chaosem, rozwijaniu AQ i osiąganiu ponadprzeciętnych wyników

 

Godzina: 11.00-12.30 (s. Audytorium Maximum)

 

Poznaj Trenera:

Sebastian Kotow

Psycholog zarządzania, przedsiębiorca i wykładowca akademicki. Specjalizuje się w zaufaniu organizacyjnym, różnicach indywidualnych, transformacji i zmianie. Prowadzi badania biometryczne nad wiarygodnością menedżerską, zaufaniem w zespołach oraz pewnością sądów. Od wielu lat popularyzuje psychologię poznawczą w biznesie oraz implementuje narzędzia naukowe do praktyki biznesowej realizując projekty doradcze i rozwojowe. Swoja karierę rozpoczynał od pracy w finansach i bankowości. W kolejnych latach zajął się doradztwem strategicznym, szkoleniami badaniami i popularyzowaniem psychologii w biznesie. W ciągu ostatnich 20 lat pracował w 13 krajach na świecie piastując funkcje eksperckie i menedżerskie – członka zarządu i prezesa w międzynarodowych firmach z branży szkoleniowo-doradczej – Brian Tracy International, FranklinCovey czy Door Group S.A.Obecnie pełni rolę CEO firmy doradczej – Institute of Behavioral Design jest partnerem w firmie badawczej Neurohm i wykładowcą psychologii zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego na studiach MBA. Autor 4 bestsellerów z obszaru rozwoju osobistego, psychologii i zarządzania. Dwa z nich napisał z uznanym światowym autorytetem biznesu – Brianem Tracy, „Matematyka Zaufania” została wydanaw kwietniu 2018 r, a premiera najnowszej książki „Anatomia Zmiany. 7 Zasad” miała miejsce w listopadzie 2019 r. W ciągu ostatnich kilku lat prowadził badania i projekty doradcze dla przedstawicieli ponad 80 firm z 21 krajów świata.

 

Czego się dowiesz? 

Wykład o umiejętności adoptowania się do zmian, czerpaniu satysfakcji z doświadczania dyskomfortu, konfrontowaniu się z trudnościami i ciągłym rozwoju kompetencji.  O tym jak skutecznie się motywować, stymulować i trenować emocje, brać odpowiedzialność i osiąganiu ambitnych celów.  

 

Proponowane kierunki studiów:


Proponowane szkolenia :


Świat 2025 – które z kluczowych trendów najsilniej wpłyną na nasze życie?


Godzina: 13.00-14.30 (s. Audytorium D)
 

Poznaj Trenera:

Michał Dziekoński

Wykładowca Akademii WSB, gdzie prowadzi szereg projektów związanych z grywalizacją i aktywnymi metodami uczenia – m.in. jako wykładowca na studiach MBA i podyplomowych, pełni także funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Klubu MBA.  Trener, konsultant i interim manager, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz studiów MBA (Oxford Brookes University) i programów: the Advanced Certificate in Marketing (CIM Londyn), Marketing Training Program (Orlando, USA) a także Szkoły Strategii Marki SAR i kilku kierunków studiów podyplomowych. Jest współautorem kilku książek, m.in. „E-marketing”, „Jak szybko napisać profesjonalny plan marketingowy”, „Wskaźniki marketingowe” i „Projektowanie efektywnych szkoleń”.

 

 

Czego się dowiesz?

Sztuczna inteligencja i jej wpływ na funkcjonowanie firm i pojedynczych jednostek oraz społeczeństwa jako całości, Internet rzeczy i nowe rozwiązania produktowo-usługowe – digitalizacja i automatyzacja w pracy i codziennym życiu, społeczeństwo przyszłości – zmiana zwyczajów, postaw i zachowań wywołana zmianami technologicznymi, komunikacja 2.0 – narzędzia komunikacji rynkowej zmieniające w największym stopniu funkcjonowanie rynków i klientów… to kluczowe trendy, z którymi przyjdzie zmierzyć się w 2020 roku. Warsztat będzie miał bardzo aktywną formę, z formą rywalizacji między uczestnikami.
 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


 

 


 

Dlaczego pracownicy podejmują nieakceptowalne ryzyko? 
 

Godzina: 15:00-16:30 (s.222)

 

Poznaj Trenera:

dr Damian Czoik

Ekspert i praktyk w obszarze prawa pracy i zarządzania bezpieczeństwem pracy, wykładowca w Akademii WSB. Od wielu lat związany zawodowo z górnictwem. Był zatrudniony m.in. na stanowiskach: Pełnomocnika ds. Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy, Kierownika Zespołu Szkoleń, Dyrektora ds. Pracowniczych i Ekonomiczno – Pracowniczych kopalni. Obecnie Dyrektor Departamentu Personalnego w Polskiej Grupie Górniczej. Ponadto trener i nauczyciel akademicki, autor publikacji dotyczących prawa pracy oraz bezpieczeństwa oraz higieny pracy.

 Czego się dowiesz?

Ryzyko zawodowe to prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych zdarzeń związanych z wykonywaną pracą, powodujących straty, w szczególności wystąpienia u pracowników niekorzystnych skutków zdrowotnych w wyniku zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy lub sposobu wykonywania pracy. Obowiązek szacowania ryzyka zawodowego wprowadzono wiele lat temu. Nadzieje związane ze wprowadzeniem tej instytucji były spore. Liczono na to, iż w znaczący sposób przyczyni się ona do zmniejszenia liczby wypadków przy pracy. Jednak, według opinii chyba większości fachowców, taki efekt nie został osiągnięty. Rodzi się pytanie - dlaczego?

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


Cash is king czyli o tym jak wybrać najlepszą z alternatywnych inwestycji

 

Godzina: 15:30-17:00 (s. Audytorium D)

 

Poznaj Trenera:

Jarosław Olszewski, FCCA, CFA, CIA

Senior Manager EY Academy of Business, wykładowca AWSB programu Master of Business Administration w partnerskiej współpracy z EY Academy of Business. Posiada uprawnienia polskiego biegłego rewidenta, CFA (Chartered Financial Analyst) oraz CIA (Certified Internal Auditor) oraz jest członkiem ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).Przez pierwsze kilka lat pracy zawodowej w EY zdobywał doświadczenie audytora uczestnicząc w badaniach sprawozdań finansowych, przeglądach oraz projektach due dilligence firm sektorów przemysłowego oraz usługowego. W następnych latach skoncentrował się na prowadzeniu warsztatów szkoleniowych w zakresie MSSF, ustawy o rachunkowości, ACCA, CFA, audytu wewnętrznego oraz finansów dla niefinansistów. Specjalizuje się w tematyce Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej. Prowadzi zarówno szkolenia otwarte dotyczące zagadnień ogólnych, jak i dedykowane, specjalistyczne warsztaty o tematyce wynikającej z konkretnych potrzeb klienta. Prowadzi szkolenia zamknięte dla największych firm oraz instytucji polskiej gospodarki.

 

Czego się dowiesz?

W obecnym świecie właściwe decyzje finansowe mają znaczenie, którego nie da się przecenić. Nawet najlepiej zapowiadający się marketingowo pomysł spali na panewce, jeśli z punktu widzenia finansowego nie będzie generował korzyści dla firmy. W ramach niniejszych warsztatów przybliżamy obszar oceny atrakcyjności potencjalnych projektów z punktu widzenia finansowego. Każda z kwestii  ilustrowana będzie bogato przykładami liczbowymi. Od uczestników oczekujemy otwartego umysłu, wiedza w zakresie finansów nie jest wymagana.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:[pod] NAPIĘCIEM! O przyczynach trudności u dzieci

 

Godzina: 16.00-17.30 (s. Audytorium Maximum)

 

Poznaj Trenera:

dr n. zdr. Marta Wawrzynów

Wykładowca Akademii WSB. Logopeda i pedagog wczesnej interwencji, specj. neurologopeda, terapeuta Integracji Sensorycznej, TCK, Padovan, miofunkcjonalny, kinesiotapingu, MFS, instruktor masażu Shantala. Specjalizuje się w problematyce zanieczyszczeń środowiskowych i oddziaływań postawy ciała na zaburzenia orofacjalne oraz stomatognatyczne. Obecnie prowadzi badania na temat skuteczności systemu MFS wykorzystywanego w funkcjonalnej terapii dzieci. Współtwórca i  współrealizator programu Szkoleń Modułowych MFS, wykładowca akademicki, szkoleniowiec, kierownik studiów podyplomowych z zakresu Integracji Sensorycznej i Rehabilitacji Dzieci z zA i ASD, diagnosta i terapeuta zaburzeń neurorozwojowych. Autorka licznych publikacji naukowych.

 

 

Czego się dowiesz?

W praktyce specjalistycznej zauważa się coraz więcej dzieci z deficytami. Źródeł tych trudności jest wiele, z roku na rok przybierają silniejszy wydźwięk. Podczas wykładu zostaną przedstawione fakty w nawiązaniu do przyczyn trudności u dzieci, sposobów ich manifestowania. Zostanie zwrócona uwaga na najważniejszy objaw, bardzo często nieprawidłowo diagnozowany: napięcie. W Polsce potrzebujemy profilaktyki, by rodzice naszych pacjentów nie żyli w napięciu, stresie i obawie o zdrowie dziecka.
 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:


Proponowane szkolenia:


Innowacyjny mózg czyli jak sobie i innym otworzyć drzwi do uczenia się 

 

Godzina: 16:00-17:30 (s. Audytorium C)
 

Poznaj Trenera:

dr Marta Czerwiec

Wykładowca Akademii WSB. Certyfikowany partner PRISM Akademii WSB. Doświadczony konsultant, coach i trener. Ma na koncie ponad 5000 zrealizowanych godzin w ramach doradztwa, facylitacji i coachingu. Doktor nauk ekonomicznych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Dyplomowany absolwent Londyńskiej Akademii Coachingu z akredytacją ICF oraz CPD. Ekspert PRISM Brain Mapping International oraz Przedstawiciel Biznesowy PRISM na Polskę. Partner w zespole konsultantów Lean w firmie Compass&Partners. Wspiera organizacje w zakresie doradztwa HR, treningów i facylitacji biznesowych oraz sesji coachingowych w języku polskim i angielskim. Jej zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się wokół wdrażania odkryć neuronauki do biznesu, a w szczególności do procesów coachingu. Prowadzi badania i projekty w tym obszarze we współpracy z uczelniami i jednostkami badawczymi w Europie.
 

Czego się dowiesz?

To wykład dla każdego kto jest ciekawy, w jaki sposób mózg uczy się oraz tworzy innowacyjne pomysły. Uczestnicy poznają możliwości tego „superkomputera” i dowiedzą się na co go stać. Nauczą się oswajać Gremlina – strażnika ludzkiej rutyny i wychodzić ze strefy komfortu. Zastanowią się, w jaki sposób postrzeganie świata oraz samych siebie ma wpływ na procesy uczenia się. Porozmawiają o tym, do czego właściwie jest nam potrzebne pozytywne nastawienie w świecie faktów, praw nauki i cyfr? Poznają podstawy tworzenia kultury organizacji uczącej się. Znajdą naukowe podstawy powiedzenia „obraz jest wart więcej niż 1000 słów”. Dowiedzą się, jak sobie i innym otworzyć drzwi do uczenia się i innowacyjności? Będzie: ćwiczeniowo; praktycznie; wesoło; dynamicznie i trochę refleksyjnie.

 

Proponowane kierunki studiów podyplomowych :